Nauka jest potrzebna! Robert Śliwa, Jacek Tabisz i Kaja Bryx

 

Odbywający się niedawno Marsz dla Nauki ma na celu przypomnienie ludziom, jak bardzo potrzebna jest nauka. Żyjemy w świecie, gdzie nasza ciekawość świata może zdobywać najwyższe szczyty poznania. Jednak wielu z nas tego rezygnuje na rzecz uśmierzanego religią pragmatyzmu lub postmodernistycznego bełkotu, stawiającego humanistykę w opozycji wobec nauk przyrodniczych i ścisłych.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Nauka jest potrzebna! Robert Śliwa, Jacek Tabisz i Kaja Bryx”

  1. Wystarczy rozgladnac sie dookola aby zauwazyc ze otaczaja nas wszedzie przedmioty ktore powstaly w wtniku badan naukowych i technologii z nia zwiazanych. 

    Nauka jest koniecznym warunkiem dalszego rozwoju cywilizacji.Bez niej nie rozwiazemy  najwazniejszych problemow  badan przestrzeni, klimatu, medycyny , eliminacji glodu na swiecie. W XXI wieku homo sapiens to homo scientific!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =