Nie dla Kościoła w polityce i dla polityki w szkole! Monika Szymańska – Czarny Protest

 

Kościół w polityce oznacza między innymi represje dla kobiet. A polityka w szkole sprawia, że dzieci ufają nieuczciwym ideologom zamiast dbać o kraj i o świat, którego niebawem staną się gospodarzami. Tym razem w naszej relacji z Czarnego Protestu między innymi przemówienie Moniki Szymańskiej z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Nie dla Kościoła w polityce i dla polityki w szkole! Monika Szymańska – Czarny Protest”

  1. Najpierw NIE dla Kościoła, a potem posyłają dzieci na religię, chrzczą, organizują I komunię, obchodzą wszelkie święta, przyjmują księdza po kolędzie. Kościół nie ma żadnej władzy administracyjnej. Kościół jest silny ilością kobiet mu oddanych. I to jest smutne. Wytłumaczcie to swoim siostrom, albo załóżcie inny Kościół. Tak, tylko jak to zrobić ukochanemu JP II?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − sześć =