O idelogii narodowej i kościele katolickim. Prof. Danuta Waniek

 

Jak się mają do siebie ideologia narodowa i kościół katolicki? Na to pytanie odpowiada Prof. Danuta Waniek. Nagranie zrealizowano podczas Kongresu Świeckości w Warszawie w 2017 roku.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “O idelogii narodowej i kościele katolickim. Prof. Danuta Waniek”

  1. Ciekawe jest to że pisowscy katolicy uwielbiają kalwinistę Orbana, dwukrotnego rozwodnika Trumpa, muzułumanina Erdogana, proaborcyjną rozwódkę Le Pen, niektórzy też prawosławnego Putina natomiast nienawidzą katolików takich jak Duda, Schetyna, HGW, Komorowski, Lemański, Boniecki czy Franciszek.

     

  2. Dlaczego nie ma zadnej partii ktora proponuje 600+, na wiare? Niech kazdy dostanie 600 zl miesiecznie  i wtedy sam zdecyduje czy chce zapłacic za wystepy i szopki kleru czy woli przeznaczyc forse na wystepy jakiegos muzyka albo inne aktywnosci. Widac politycy sie boją (ci z lewa), bo tak dostają forse z podatkow to sami decydują czy dac na Rydzyka czy nie. A tak koscioł byłby urynkowiony i to ludzie sami by decydowali.

    1. PO proponowała odpis z podatku na KK czy inną religię no ale wiadomo że lepiej płacić 3 mld na KK za to nie mieć 7000 muzułumanów w Polsce.

       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − czternaście =