O konieczności zlikwidowania funduszu kościelnego rozmawiają dr Maja Chmura i Jacek Tabisz

 

O konieczności zlikwidowania funduszu kościelnego rozmawiają dr Maja Chmura i Jacek Tabisz. Maja Chmura jest autorką listu otwartego do ministra Halickiego w sprawie powiększenia funduszu kościelnego, choć wcześniej była mowa o jego likwidacji i zastąpieniu odpisem 0,5%. Można sobie zadać też pytanie, czy jeśli wybory parlamentarne w przyszłym roku wygra PiS, taka rozmowa jak ta będzie w ogóle możliwa? W drugiej części audycji dr Maja Chmura i Jacek Tabisz debatują nad tym, czy w ogóle warto tworzyć petycje i listy otwarte w sytuacji, gdy prolaiccy politycy nie mają dużego wsparcia ze strony wyborców. Może należy podjąć inne działania?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “O konieczności zlikwidowania funduszu kościelnego rozmawiają dr Maja Chmura i Jacek Tabisz”

  1. Witam

    Audycja była bardzo rzeczowa i treściwa, z trafnymi uwagami na koniec co do np. kwestii odpłatności za udostępnianie wcześniej wyremontowanych za pieniądze państwa zabytków. Mam nadzieję że dr Chmura będzie regularnym gościem u państwa. Zazdroszczę studentom w Warszawie takiego wykładowcy.

    Pozdrawiam
    Bartek z Poznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 1 =