O tym, jak organ terenowy PiS, podszywający się pod „Solidarność”, zwalcza polskie kobiety

Pewien ochotniczy oddział terenowy PiSu podszył się obecnie pod związek zawodowy i przywłaszczył sobie nazwę i symbol „Solidarności”. Obecnie oskarża Polki o to, że te, w protestach dotyczących chęci odebrania im praw przez PiS, posłużyły się symbolem „Solidarności”, narodowej legendy, symbolu walki o prawa obywatelskie i wolność. Polki (nasze siostry, matki, żony i córki) walczą o prawa obywatelskie i wolność, tymczasem ochotniczy organ terenowy PiS, udając związek zawodowy, donosi do prokuratury na organizatorki protestów w Czarny Poniedziałek. Tych organizatorek zgłosiło się już do sądu ponad 4000. Czy ochotniczy oddział terenowy PiS ma rzeczywiście prawo do symbolu polskiej walki o niepodległość? Czy może wsadzić do więzień nasze żony, siostry, córki, matki i sąsiadki za to, że odczytały symbol „Solidarność” po dawnemu? Więcej mówię na filmie:

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “O tym, jak organ terenowy PiS, podszywający się pod „Solidarność”, zwalcza polskie kobiety”

 1. Związek zawodowy NSZZ Solidarność popiera PiS i ma do tego prawo. NSZZ Solidarność jest też właścicielem logo „Solidarność” i nikt bez jego zgody nie może posługiwać się tym logo. To chyba oczywiste?

  Podobnie Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów popiera KOD i ma do tego prawo. PSR jest też właścicielem logo PSR i nikt bez jego zgody nie może się nim posługiwać. To też jest chyba oczywiste?

  1. Zwróciłem uwagę na prawo do loga w materiale filmowym. Sęk w tym, że logo i nazwa PSR powstały wraz z nami, zaś Solidarność była dobrem ogółu Polaków. Obecnie szef współczesnej Solidarności walczy wraz z PiSem z wieloma członkami prawdziwej Solidarności. Z Frasyniukiem choćby.

   1. Frasyniuk i inni odeszli już z NSZZ Solidarność, więc nie mogą już reprezentować tego związku, ani używać jego znaków zastrzeżonych w sądzie ! Skoro Frasyniuk i inni byli działacze chcieli i chcą reprezentować Solidarność to nie wiem po co odchodzi li ? Nie ma prawdziwej i fałszywej Solidarności tylko ten sam NSZZ Solidarność porzucony przez pewnych działaczy, którzy poszli w biznesy i politykę a teraz mają pretensje.

   1. Buahaha
    Sąd ma inne zdanie 😀
    Jak się porzuca organizację to chyba nie można mieć pretensji o to w którą stronę ta organizacja poszła ? Ani nie można uzurpować sobie prawa do reprezentowania organizacji, którą się porzuciło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + siedem =