Odcienie nietolerancji. Jacek Tabisz

 

Zarówno tolerancja jak i nietolerancja to typowe ludzkie postawy. Często mówiąc o nich, zapomina się o punktach odniesienia i stopniu nasilenia danych postaw. Osoby nietolerancyjne wobec konkretnych zjawisk i grup ludzi są posądzane o nietolerancję wobec wszystkich i wszystkiego, co prowadzi do słowa "faszyści". Tymczasem Ci, którzy czują się "apostołami tolerancji", są tolerancyjni dość wybiórczo. NIenawidzą na przykład tych, którzy nie widzą w nich apostołów, lecz osoby działające mechanicznie wedle ideologicznego wzorca i swoją ślepą tolerancją przyczyniające się do wzrostu… nietolerancji. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Jak matka kochając swoje dziecko może je ukarać, tak i można kochać największego zbrodniarza. Chodzi o to  by dać mu szansę, nawet gdy otrzyma dożywocie. Miłość bliźniego polega na tym, by nie skreślać, a tym bardziej odrzucić myśli o torturach czy mordowaniu zbrodniarza.

     1. Wyjaśnię konkretniej:

      Nie płacicie podatków, tajnie obracacie szmalem, oszukujecie ludzi bajeczkami o życiu pozagrobowym, rzucacie na klęczki władzę, uznajecie się za nadludzi (jedyni z dostępem do "Bożych" praw), jesteście praktycznie mafią, a pieprzycie o miłości.

      A sio do sredniowiecza!

       

     2. I jeszcze popieracie ksenofobię i faszyzm – też zapewne w ramach "miłości bliźniego". Wsadźcie sobie tę waszą miłość w…

     3. A co do braku rozumu i stojącej pały, to wystarczy spojrzeć na św. Augustyna: "Proszę Cię Boże o czystość, ale jeszcze nie teraz".

 2. Mówi Pan do Polaków z pretensjami do Amerykanów.
  A później Pan twierdzi, że to Panu się przypisuje poglądy.
  ===
  13 minuta
  “Tolerance of intolerance is cowardice.” 
  ― Ayaan Hirsi Ali

  https://www.goodreads.com/author/quotes/46245.Ayaan_Hirsi_Ali

  Trochę Pan też chciałby wybiórczej tolerancji, bo nie jest Pan za taką samą krytyką ONR-u i muzułmańskich radykałów. A tylko to ma sens.

  ====
  Napierała wszystkich nazywa komunistami i lewakami. Wiele ludzi tak robi i nikt nie płacze, jak ludzie, którze ciągle płaczą, że ich nazwali kiedyś rasistami. W Polsce na masową skale są nietolerowani ludzie, którzy nie mają prawicowych poglądów (czyli praktycznie wszyscy od niecentrowej prawicowy w lewo). I co? Muszą żyć z tym i nie płaczą.
  ===
  Kto normalny nie szanuje ludzi, którzy chcą mieć dzieci?

   

 3. Trybunał Sprawiedliwości UE zawiesił czystkę w Sądzie Najwyższym. Szczerski odpowiada: Prawo nie działa wstecz
  Co zrobią prezydent i PiS?

  – Przed kilkoma godzinami otrzymaliśmy zawiadomienie ze strony TSUE. Skomentujemy je po przeanalizowaniu – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

  – Trzeba będzie zobaczyć, jaka jest treść postanowienia, zakres zabezpieczenia i jak jest to argumentowane. Trzeba będzie zareagować na tę sytuację, ale działanie prawa wstecz jest niemożliwe – mówi z kolei "Wyborczej" Krzysztof Szczerski, szef kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

  Czy to oznacza, że Polska nie zastosuje się do postanowienia Trybunału i późniejszego wyroku? – Polska jest państwem prawa. Wszystkie decyzje, które są podejmowane na podstawie prawa, będą w Polsce respektowane – odparł Szczerski.

  Czy europejski Trybunał działa w ramach prawa? – A to zobaczymy, jak się zapoznamy z wnioskiem – skomentował szef Kancelarii Prezydenta.
  =====
  Tylko czekać jak Jacek Tabisz będzie bronił Pis w sprawie polexitu, mówiąc, że należy być "tolerancyjnym". I wraz z Napierałą, Szaniawską i Korgą będzie nazywał każdego komu się nie podoba postępowanie tej partii, ojkofobem i islamolubem. 

  Zresztą to i tak jest ich mokry sen, bo "islam jest najważniejszy". 
  I tego też chcą: https://nowakonfederacja.pl/polske-czeka-izolacja/ 
  I będzie im to radość sprawiać. Takie odbicie na ludziach swoich frustracji.
  Tak, jak na przykład Szaniawskiej sprawiały radość kłamstwa w tvp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *