Rządzą nami memy . Co z tym zrobić? Diego Fontanive i Kaja Bryx (lektor pl)

 

Diego Fontanive uważa, że rządzą nami memy. Nie chodzi wcale o zabawne obrazki, ale o wszystkie pojęcia, idee, zbiory idei (też religie i ideologie), słowa, nawet obiekty. Możliwe, że człowiek nie jest niczym innym, jak tylko zbiorem memów i fizycznym organizmem, który w swej świadomej działalności jest tylko wyrazem rządzących nim memów. Co zatem możemy z tym zrobić? Czy możemy być ponad wgranymi w nas pojęciami i schematami działań, czy możemy wybierać między lepszym a gorszym zbiorem memów?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Rządzą nami memy . Co z tym zrobić? Diego Fontanive i Kaja Bryx (lektor pl)”

 1. Good day buddies
  I say you’re sorry if I create off-topic
  But I not long ago had to seek out a detailed report about how you can create essays relating to your university.
  I just found a fantastic report. Possibly somebody else will desire this material.
  http://walkingisrael.com/rapid-custom-cheap-essay/
  Incidentally, although I was hunting for this short article, I learned that a lot of people purchase house works, compositions, documents and articles. I do not know how protected it’s and what top quality may be obtained inside the finish. Who faced this problem, create, you write or order? Were you caught by your teacher for this?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =