Słomka udający Piłsudskiego

PO 1990 roku, na początku transformacji, posłem, a nawet wicemarszałkiem Sejmu, był Adam Słomka z Konfederacji Polski Niepodległej. Zdarzało mu się nawet spokojnie prowadzić obrady Sejmu co, jak na członka KPN, było godne odnotowania. Na przełomie wieków KPN straciła elektorat, poważanie i zeszła na pobocza polityki. Obecnie czasami u Kukiza słyszę echo tamtego KPN-u. Nie wiem nawet czy ta partia jeszcze istnieje. Ale były poseł Słomka jest i nadal walczy, choć nie wiadomo o co i z kim. Specjalizuje się on w organizowaniu burd w sądach, które wydają orzeczenia związane z wydarzeniami politycznymi. To dosyć wąska specjalizacja w polityce. Swego czasu rzucił w sędziego tortem. Lubi jak służby porządkowe powłóczą nim po podłodze i siłą wynoszą z sali rozpraw. Potem, za wywoływanie burd, jest sądzony co jest dodatkową okazją do rozgłosu i pewnie dla Słomki przyjemnością. 

 


 

Od jakiegoś czasu Słomka upozował się na marszałka Piłsudskiego. Sam marszałek pewnie byłby z tego bardzo niezadowolony i zaliczyłby swojego naśladowcę do tych co „kury szczać prowadzać powinni”. W takim stroju Słomka pojawia się czasami na debatach w rządowej TV, bo do innej, normalnej pewnie by go nie wpuścili. Spokojne zachowanie się Słomki w rządowej TV pozwala domniemywać, że chciałby on, aby przyjęto go do pisowskiej kompanii, ale tam już ze swoimi „oryginałami” mają dość problemów więc im Słomka niepotrzebny. Ostatnio, kiedy Sąd Najwyższy rozważał sprawę dziwnego ułaskawienia, nieskazanego jeszcze posła Kamińskiego, przez prezydenta Dudę, Słomka ponownie dał nać o sobie. Zwołał prawdziwych patriotów na wydarzenie w sądzie. Werdykt sądu nie miał żadnego znaczenia. Prawdziwych patriotów przybyło kilku i zostali zdominowali przez licznie zgromadzonych dziennikarzy. Słomka i kompani domagali się usunięcia z sądów sędziów zbrodniarzy. Policja siłą usunęła jednak Słomkę i o to chyba jemu właśnie chodziło. Ponownie zaistniał i dał znak, że walczy i szybko się nie podda. 

Czesław Cyrul.

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

4 Odpowiedzi na “Słomka udający Piłsudskiego”

  1. Pan jak już "opisje" KPN, to może wyjaśni młodszym czytelnikom kto przyłożył rękę do zniszczenia partii nie związanej z Okrągłym Stołem, jak to przebiegało? Pan Słomka nie jest reprezentatywny odnośnie tej partii…Co do istanienia partii, jest "rozczłonkowana na cacy" i stanowi żywy dowód na to, że nie warto mieć swoich racji i od nich nie odstępować…

  2. Za napaść na policjanta podczas i w związku z pełnieniem przezeń obowiązków służbowych Słomka powinien siedzieć, zwłaszcza że takie ekscesy to on regularnie miewa. Może by zaczął piszczeć, jaki to on represjonowany za "wolnej Polski"…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =