Sytuacja kobiet w pisowskiej Polsce. Martyna Równiak i Joanna Hańderek

 

O sytuacji kobiet w PiSowskiej Polsce Joanna Hańderek rozmawia z feministką i opozycjonistką Martyną Równiak. Model feminizmu Martyny postuluje znaczące ograniczenie roli mężczyzn w debacie na tematy kobiece i ogólnospołeczne. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Sytuacja kobiet w pisowskiej Polsce. Martyna Równiak i Joanna Hańderek”

  1. Muszą Państwo poprawić jakość nagrań. Przez cały czas słychać zakłócenia, będące prawdopodobnie skutkiem przesterowania mikrofonu.

    1. Przyczyną szumu jest wlączony wentyaltor. W miejscu, w ktorym nagrywalismy, panowal upał i duchota nie do zniesienia, wiec nie było wyboru nietsety. Ale sie poprawimy. (ad)  

      1. Przesłuchałem ten materiał jeszcze raz. Nie chodzi mi o ten wentylator, na który poprzednio nawet nie zwróciłem uwagi, tylko o takie grzmoty pojawiające się co kilka sekund.

        Jeśli chodzi o meritum dyskusji, to nie mam nic do dodania. Zgadzam się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *