Trwa walka o demokrację. Ci co nie rozumieją powinni zrozumieć

Trwa walka o demokrację. W jej bardzo podstawowej części, jaką jest niezależność sądów. Jeśli sądy będą zależne od rządu, będziemy mieli dyktaturę, a nie demokrację. Jak widzicie, to poważna sprawa. Jednak część Polaków tego nie rozumie. Dlatego będę się starała na podstawie przykładów wyjaśnić, jak to może wyglądać, żeby nierozumiejący zrozumieli. Za moje przykłady posłuży oczywiście PiS, jak i hipotetyczna ekstremalnie lewicowa Partia Wspólnie, która mogłaby kiedyś wejść w kalosze PiSu i wykorzystać bezpośrednią władzę nad sądownictwem w inny niż PiS sposób.

 

 

Piszę ten esej również dlatego, iż uważam, że Polacy to wspaniały naród i nie mamy się czego wstydzić przy Francuzach czy Szwedach. Nie uważam, że większość zwolenników PiSu to źli ludzie. Uważam, że to dobre i miłe osoby, które jednak za bardzo ufają swoim liderom i nie wiedzą, co im grozi, jeśli sądy będą w rękach Partii. Również ci z nas, Polaków, którzy nie głosują, bo mają dość polityki, albo nie mają na to czasu, nie są to w większości leniwi nihiliści, tylko po prostu osoby zbyt zapracowane lub zbyt nerwowe, aby „bawić się w wyborców”. No ale czasem trzeba, wierzcie mi moi Drodzy.

 

Przykład pierwszy. Syn polityka PiSu rozjeżdża samochodem szeregowego zwolennika PiSu. Czy sąd, będący na usługach partii PiS, zechce osądzić sprawiedliwie sprawcę wypadku? Czy też będzie starał się go uniewinnić lub maksymalnie złagodzić wyrok? W przypadku mojej hipotetycznej, ekstremalnie lewicowej Partii Wspólnie zamiast syna polityka będziemy mieli muzułmanina, który gwałci osiem kobiet. Czy filoislamska Partia Wspólnie pozwoli sądom potraktować gwałciciela podobnie surowo jak każdą inną osobę? Czy też złagodzi wyrok?

 

Przykład drugi. PiS nie lubi TVNu. Czy nie będzie go kusić, aby za pomocą sądów zniszczyć TVN? Na przykład nakładając na TVN gigantyczne kary za drobne przewinienia podatkowe etc.? A hipotetyczna Partia Wspólnie? Czy nie zamknie na przykład stacji telewizyjnej, w której dopuszczalna jest krytyka islamu?

 

Przykład trzeci. Wybory. Czy PiS nie będzie chciał „naprawić” wyniku wyborów za pomocą całkowicie od siebie uzależnionych sądów, których zadaniem jest między innymi stwierdzanie poprawności wyborów? A czy hipotetyczna Partia Wspólnie nie zechce za pomocą swoich sądów zmniejszyć liczby głosów oddanych podczas wyborów na antyislamską prawicę czy nawet na jakichś Narodowców?

 

Przykład czwarty. Biznesmen hojnie wspierający PiS chce pozyskać nieruchomość użytkowaną przez kogoś innego. Czy PiSowskie sądy nie pomogą temu biznesmenowi, aby mu się odwdzięczyć? Gdy hipotetyczna Partia Wspólnie będzie chciała przeznaczyć część jakiegoś osiedla na mieszkania dla muzułmańskich imigrantów, zaś mieszkańcy danego miasteczka złożą sprawę do sądu, czy sąd podporządkowany Partii Wspólnie zechce uwzględnić obawy mieszkańców?

 

Przykład piąty. PiSowi zależy na śledzeniu jakiegoś opozycyjnego polityka i zdobyciu kompromitujących go materiałów, polegających na przykład na ukazaniu owego polityka w burdelu, czy w innej kompromitującej, ale nie niezgodnej z prawem sytuacji. Czy PiSowskie sądy odmówią PiSowi zgody na inwigilację tego człowieka? Z takich samych możliwości może też skorzystać hipotetyczna Partia Wspólnie, bo przecież i ona będzie widziała na scenie politycznej przeciwników ideowych, których trzeba zniszczyć za cenę wszelką.

 

Przykład szósty. Jak podporządkowane PiS sądy będą działać w przypadku konfliktów pracodawca – pracownicy? Czy nie będą preferować polskich pracodawców ponad zagranicznymi i czy wśród tych polskich pracodawców nie będą lepsze dla tych, którzy wspierają PiS i gorsze dla tych, którzy nie wspierają PiS (choćby po to, aby pokazać, że czasem stoją po stronie pracowników). W przypadku hipotetycznej Partii Wspólnie wszyscy pracodawcy będą mieli "zaorane", jak to się dziś potocznie mówi, choć jak zauważyliście, w przypadku hipotetycznej partii ekstremalnie lewicowej skupiłam się na filoislamizmie, bo – co jest rzeczywiście niewytłumaczlne – dla wielu partii radykalnie lewicowych popieranie islamu bywa ważniejsze od tradycyjnych postulatów takich jak walka o prawa ludzi pracy. Jakkolwiek by nie było, ewentualna niesprawiedliwość ze strony sądów PiS czy sądów Wspólnie zniechęci inwestorów zagranicznych i spowoduje zubożenie kraju.

 

Przykład siódmy – manifestacje. Z podporządkowanymi sobie sądami PiS będzie mógł robić co chce z manifestującymi przeciwnikami, podobnie hipotetyczna Partia Wspólnie. Kary pieniężne, zakaz zgromadzeń, delegalizacje, kary więzienia etc. Przypominam, że nawet wyrok w zawiasach w procesie karnym ogromnie utrudnia skazanemu/skazanej podjęcie dobrej pracy. 

 

Mam nadzieję, że te kilka przykładów wystarczy, aby wzbudzić wasz niepokój. Zapewne zwolennicy PiS pomyślą sobie: „co za głupia baba, przecież przez 8 lat PO robiło to samo”. Nie moi Drodzy, to nie to samo. To, co może za PO zdarzało się sporadycznie i było powodem do ostrych strat wizerunkowych PO jeśli ujrzało światło dzienne, stanie się przy PiSowskich sądach ZASADĄ. Jak dziennikarz stwierdzi – „ej, jakim prawem śledzicie opozycjonistę Kowalskiego?”, PiS odpowie „bo tak”, zaś sądy stwierdzą, że pytający dziennikarz popełnił tym pytaniem przestępstwo. Podobnie może być z hipotetyczną, ekstremalnie lewicową i filoislamską Partią Wspólnie.

 

Dlaczego do mojej refleksji dodałam Partię Wspólnie? Ano dlatego, żeby ci ze zwolenników PiSu, którzy wierzą w dobrą wolę liderów PiS i nie sądzą, iżby PiS uniemożliwiał w przyszłości normalne demokratyczne wybory, aby ci ludzie wyobrazili sobie, co z takim podporządkowaniem sobie sądów może zrobić partia odmienna od nich ideowo, czyli ekstremalnie lewicowa, antynarodowa, filoislamska etc. A teraz proszę Was, abyście wyobrazili sobie te sytuacje i zastanowili się czy rząd idzie obecnie w dobrą stronę? Jeśli uwielbiacie PiS, nie gardzę Wami, nie uważam Was za gorszych ludzi, a siebie za lepszą. Po prostu zastanówcie się nad tymi moimi przykładami.

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

68 Odpowiedź na “Trwa walka o demokrację. Ci co nie rozumieją powinni zrozumieć”

 1. walka o liberalną demokrację trwa cały czas. Nie każdy niestety jest liberałem. Ale PiS nadal ma ogromne poparcie co oznacza że PiS nie lamie zasad demokracji w ogóle a jedynie dem lib

 2. Faktycznie, wszyscy redaktorzy rtv beda głosowac na partie PiS, bo partia ktora sie nawet nie dostała do sejmu jest smiertelnym zagrozeniem. Cienkie to troche, nachalna propaganda, ale jak wolicie faszystow bo sie dobiora do innowiercow, to wasza sprawa. Tylko prosze sie nie stroic w liberalne piorka. rtv schodzi na psy. Załoze sie za Pan Jacek T głosował bedzie na PiS (albo wcale) bo jedynie PiS nas obroni przed innowiercami. Nie  sadze ze np. JT "uwielbia" PiS, ale uwaza PiS na mniejsze zło.

   

 3. Lucyan, ale Ty chyba nie całkiem zrozumiałeś, o co chodzi z tą hipotetyczną partią o nazwie "Wspólnie" i myślisz, że chodzi o realną partię o nazwie "Razem"…   ?  

  Może to podobieństwo nazwy i elementów programu było zamierzone przez autorke, ale jednak mówi o wymyślonej partii, która teoretycznie może rządzić większościowo w państwie tak, jak teraz rządzi PiS.

   

  No, tak, zgadywanie, co kto "uwielbia", a czego nie i co uważa, a czego nie uważa …

  Bardzo lubię zgadywanki, ale są mało skuteczne w poznawaniu cudzych upodobań na odległość.

 4. A, no i autorka nie kieruje swojego tekstu przecież do redakcji tego portalu, tylko do czytelników  :))

  Nie wiem, ilu portal ma czytelników i widzów, ale z pewnością są tacy i to już sporo. Publikowanie tu tekstu nie oznacza zwracania się do redaktorów, tylko do internautów. 

   

    1. http://rationalwiki.org/wiki/Cultural_Marxism – punkt 2 

     Partia Razem nie jest antydemokratyczna. Przesadzony symetryzm na siłę zgodnie z główną linią programową tej strony, czyli lewica odpowiada za każde  i całe zło w historii świata.

     rtv to teraz jeden z głównych punktów dystrybucyjnych prawicowch teorii spiskowych. Racjonalizm tu jest tylko w nazwie

     1. Nie można interpretować świata przy użyciu teorii spiskowych i prawd emocjonalnych.

 5. Zgadzam się przesłaniem tekstu, jednak uważam też że powinno się mówić o walce o państwo prawa a nie o demokrację. Bo to pierwsze niszczy PiS, a nie to drugie. Choc oczywiście w przyszłości możee wykorzystać zawłaszczenie władzy sądwoniczej także do podważenia demokracji.

  A swoją drogą to uważam, że Rechtsstaat jest nawet ważniejszy niż to czy państwo jest demokracją.

  1. PIS nie może zniszczyć demokracji w Polsce, bo od dawna jej tu nie ma (o ile była kiedykolwiek).

   .

   Warto zacząć od tego, że demokracja to nie ustrój, tylko raczej pewien porządek i kultura jego funkcjonowania. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy z pełnoprawnych ustrojów (monarchia, oligarchia, autorytaryzm itd.) może być demokratyczny albo niedemokratyczny.

   To co mamy u nas, to (teoretycznie) republika demokratyczna. To znaczy republika jest to na pewno, bo mamy swoich reprezentantów, sprawujących władzę w naszym imieniu (choć zgodnie z własnym uznaniem). Czy natomiast jest demokratyczna? Moim zdaniem absolutnie nie.

   .

   Główne dlatego, że ta cała "demokratyczność" naszego ustroju, sprowadza się do czynnego i biernego prawa wyborczego, czyli możności wybierania i bycia wybieranym na różne stanowiska państwowe. Rzecz w tym, że to ani trochę nie urzeczywistnia idei demokracji, bo de facto nie daje nam (teoretycznemu suwerenowi) ŻADNEJ kontroli praktycznie nad NICZYM.

   .

   Ot przykład z życia wzięty. Szef rządu odmawia publikacji wyroku TK (co jest jego konstytucyjnym obowiązkiem). Co my – jako suweren – możemy z tym zrobić? NIC. Rząd nas okłamywał i robi rzeczy, co do których zapewniał w kampanii wyborczej, że nie będą miały miejsca już po elekcji. Co możemy zrobić? ponownie – NIC. Prezydent miał nas chronić przed łamaniem konstytucji, a usłużnie podpisuje wszystko co mu podtykają. Co możemy zrobić? Odpowiedz chyba nie jest konieczna. Tu nawet sytuacja jest o tyle bardziej "zabawna", że chcąc nas chronić, prezydent musiałby się narazić parlamentowi, czyli formalnie jedynej instytucji w naszym porządku ustrojowym, która jest mu w stanie jakkolwiek zagrozić (tj. postawić go przed Trybunałem Stanu). Ci natomiast, których prezydent ma chronić (czyli my – lud, suweren), możemy mu co najwyżej – kolokwialnie ujmując – naskoczyć. Czyją więc stronę – w razie konfliktu – weźmie prezydent? Zagrażającego mu rządu, czy bezbronnego ludu?
   .

   Jedyne co możemy zrobić jako suweren, to przy następnych wyborach oddać głos na kogoś innego. Kogoś kto – być może – inaczej niż poprzednik, będzie sprawował władzę w sposób należyty. A jak nie? No cóż, wtedy możemy… NIC, znowu.

   .

   Przypomina to "władzę ludu"? Dla mnie bardziej "niemoc ludu", który w naszym ustorju jest paktycznie ubezwłasnowolnioną maszynką do głosowania, mogącą pokornie patrzeć na rezultaty swoich decyzji i ewentualnie zaciskać zęby na kilka lat, co kilka lat…

 6. Ale w czym problem?

  Nie będzie w Polsce muzułumanów a to najważniejsze prawda?

  Lepiej być krajem faszystowskim niż muzułumańskim chyba?

  Czechy, Węgry i Słowacja zdradzą nas o świcie i przyjmą muzułumanów żeby nie stracić rynku niemieckiego. A my honorowo wyjdziemy z lewackiej UE, nałożą na nas sankcje, 1 euro będzie po 10 zł i wtedy dopiero będziemy mieć dobrobyt i wizy do UE tak jak są teraz do USA.

  Zakażą przerywania ciąży pozamacicznej i umrze kilka tysięcy kobiet bo jak wyrzucą nas z lewackiej UE to nie będzie już tak łatwo przekroczyć granicy jak teraz i przerwać ciążę pozamaciczną w Niemczech czy Czechach. 

  Nie będzie się dało już pojechać na weekend do Budapesztu po zapas ella-one.

  Zlikwidują ideologię gender przez co kilka tysięcy Polek zginie pobitych przez polskich słowiańskich białych mężów z niebieskimi oczami i blond włosami.

  . Ale przynajmniej nie będzie muzułumanów a to przecież najważniejsze. W Korei Północnej też nie ma muzułumanów.

   

   1. Bo przecież Ty Elasp chcesz wyjścia Polski z UE, zamknięcia granic, zakazania ideologii gender i całkowitego zakazu aborcji.

    Może nie? 

    Chyba nie sądzisz że ten rząd będzie za wszelką cenę ( czyli przyjęcia 7000 muzułumanów) trzymał Polskę w UE i walczył o otwarte granice?

    Chyba nie sądzisz że rząd PiS będzie bronił bezbożnej ideologii gender która zakłada że państwo powinno się wtrącać w wewnętrzne sprawy białej słowiańskiej rodziny np. pobicie żony przez białego słowiańskiego męża z blond włosami i niebieskimi oczami?

    Chyba nie sądzisz że rząd PiS będzie tolerował usuwanie ciązy pozamacicznej i feministyczno-genderowskie wycieczki do Budapesztu po ella-one? 

    1. Nie wiem co będzie, wiem tylko (przypuszczam), że będzie to, czego zażyczy sobie większość obywateli. To, czego akurat ja chcę, nie ma większego znaczenia. Jeżeli zażyczy sobie wyjścia z UE, wyjdziemy z niej. Myślę jednak, że Polsce uda się zreformować UE, tak ażeby stała się znowu Europą ojczyzn-panstw narodowych. Wbrew pozorom rola Polski na arenie międzynarodowej wzrasta. Przede wszystkim przestajemy być wasalem Niemiec, co budzi naturalny sprzeciw Berlina i jego płatnej agentury (PO, Tusk, także agentury odpowiedzialnej za propagandę – vide Newsweek, Lis) – będą więc jeszcze przez pewien czas rozpaczliwie „ratować demokrację” w Polsce – czy to bezpośrednio, czy też za pośrednictwem usluznej Komisji Europejskiej. Nie powinniśmy dać się nabrać na te sztuczki. Osobiście uważam, że Kaczor jest nieco lepszym strategiem niż Merkel, Marcon czy Juncker, toteż ich potyczka z nim może się skończyć równie ośmieszającą przegraną, jak potyczka z Kaczorem rodzimego „ciamajdanu”…

     1. "W ciągu ostatnich 15 lat dokonano w Unii Europejskiej prawie 21 mln aborcji. W samym 2008 roku w Europie pozbawiono życia 2.863.649 istot ludzkich, w tym 1.207.646 dzieci (42 proc.) zostało zabitych w państwach UE. W 2008 roku w Europie aborcja była praktykowana co 11 sekund, 327 aborcji na godzinę, 7.846 aborcji na dzień – podaje portal Fronda.pl."

      .

      http://www.piotrskarga.pl/ps,4925,2,0,1,I,informacje.html

      .

      Jaka jest różnica, czy człowiek ginie na wojnie, w wyniku zamachu terrorystycznego, czy "na życzenie" innego człowieka – ? Dla samego zainteresowanego chyba żadna. 

     2. No właśnie. Czyli sam widzisz że w przeliczeniu na liczbę mieszkańców liczba aborcji w ohydnej zgniłej lewackiej UE jest mniejsza niż w Białej Słowiańskiej Chrześcijańskiej Rosji rządzonej przez idola polskiej prawicy terrorystę Putina.

      Najpierw namów swojego idola Putina żeby zakazał aborcji w Rosji a potem pogadamy o zakazie aborcji w UE. OK?

       

     3. No, skoro pozwala na aborcję, to chyba jest dobry i w twoim przekonaniu, nieprawdaż?

     4. No właśnie nie.

      Putin jest zły bo

      1. napada na inne kraje ( Gruzja, Syria, Ukraina)

      2. zlikwidował demokrację w Rosji

      3. nie promuje antykoncepcji w Rosji np. poprzez darmowe tabletki czy ella-one bez recepty oraz edukacji seksualnej

      4. zezwala na bicie kobiet w Rosji

      5. stara się podnieść ceny ropy i gazu poprzez finansowanie terroryzmu w Syrii ( Assad) czy na Ukrainie

      To właśnie tania najlepiej bezpłatna antykoncepcja bez recepty plus edukacja jest czynnikiem ograniczającym liczbę aborcji. Tak jest np. w Szwecji. Aborcji w Szwecji jest bardzo mało, bo jest edukacja seksualna + darmowa antykoncepcja. Jednocześnie przyrost naturalny w Szwecji jest większy niż w Polsce czy Rosji.

       

      Ty rozumiem Elasp stawiasz znak równości między III Rzeszą i UE bo w III Rzeszy była zakazana aborcja?

      Ja wolę żyć w UE niż w III Rzeszy czy ZSRS albo PRL.

       

 7. 50% eksportu Czech przypada na Niemcy.

  Jak myślisz Elasp czy Czesi w razie czego wybiorą handel z Niemcami czy sojusz z Polską przeciw muzułumanom?

   

  1. Nic nie stoi w miejscu. Za 10, 20 i 30 lat mocniej będzie widać skutki decyzji podjętych przez Niemców w roku 2015. Z dużą i niezintegrowaną mniejszością muzułmańską Niemcy nie będą się dobrze rozwijać. Niemieccy optymiści sądzili, że pomogli i jednocześnie znaleźli ręce do pracy i świeżą krew dla swojego społeczeństwa. Wiele wskazuje, że niestety się mylili (bardzo bym chciał, żeby mieli rację – naprawdę pięknie by było, zaś zintegrowani niemieccy muzułmanie mogliby pomagać innym muzułmanom na świecie).

   1. Wiezienie dla kobiet, które poroniły, i śmierć kobiet podzczas porodu to cena jaka jacek tabisz jest gotow bohatersko zaplacic, bo cos tam za 30 lat w niemczech. Jak mowi Korga panstwo nie wszystkim moze zapewnic bezpieczenstwo – najważniejsze zeby dbalo o islamski hobby korgi i tabisza.

    1. I kupowanie podróbek ella-one zrobionych z gipsu i szkła za pół pensji bo będą wizy do Budapesztu i nie będzie można sobie pojechać po ella-one tak jak teraz.

     . Widocznie nie ma innego sposobu by obronić się przed islamem. Najlepiej się bronić upadlając polskie kobiety.

      

     1. Liczy sie tylko egoistyczny i nieracjonalny strach tabisza i korgi. Wszystkich pozostałych maja w dupie.

     2. Liczy sie tylko egoistyczny i nieracjonalny strach tabisza i korgi. 

      -Nieracjonalny strach mogłbyś mi zarzucić gdyby się bał ciebie. Oczywiście należysz do tych, którzy lepiej wiedzą kto się czego powinien bać. 

     3. Niemkom i Czeszkom zakażą usuwania ciązy pozamacicznej muzułumanie w 2050 roku.

      Polkom zakażą usuwania ciąży pozamacicznej Polscy Biali Słowianie w 2020 roku.

      Obawiam się że tak to się skończy.

       

     4. @Piotr Korga

      Nieracjonalny, bo zawładnał twoim życiem i teraz tobą rządzi. Robisz to, czego chcą muzułmanie – zgadzasz się na niszczenie własnego kraju. 

     1. A co się stanie? Bedzie teraz super w pl?  Przeciez bedzie coraz gorzej. Dla pana licza sie tylko muzułmanie. Juz chyba bardziej od Polaków.

 8. No dobrze ale co nam z tego że za 20-30 lat będzie coś tam w Niemczech ( albo i nie będzie bo śmierć lewackiego Zachodu prawica przewiduje od 60 lat on jakoś nie chce umierać)

   skoro za 2 lata wywalą nas z UE i będziemy mieć

  1. zakaz usuwania ciąży pozamacicznej

  2. wizy do UE czyli utrudniony dojazd do Budapesztu po ella-one

  3. zakaz ideologii gender czyli zezwolenie na bicie kobiet jak w Rosji

  4. euro po 10 zł i inflację

  5. zakaz sprowadzania samochodów z UE w celu ochrony Narodowego Przemysłu Samochodowego i stary grat będzie kosztował znów 10 pensji.

  O tym Pan nie pomyślał? Że grozi nam zostanie europejską Koreą Północną w której nie ma muzułumanów za to jest zniszczona gospodarka i nie ma demokracji?

   

   

 9. Czyli Pan Panie Jacku proponuje wprowadzenia pisowskiej dyktatury z zakazem usuwania ciąży pozamacicznej tu i teraz bo być może ona ochroni nas za 30 lat przed islamem. Moim zdaniem to absurd.

   

  1. To jest absurdalny argument wobec kogoś, kto jasno i wyraźnie pisze, że jest przeciwnikiem PiS i islamu. TYCH DWÓCH RZECZY. Proszę pomedytować nad tym. Można nie lubić malin i śledzi. Nie można zakładać, że jak ktoś nie lubi malin, to musi uwielbiać śledzie. Logiki! 

   1. Kukiz tez podobno jest przeciwnikiem pisu. A żirinowski czy ja mu tam jest podobno przeciwnikem Putina. W innym poscie oisze pan, ze pis ok, bo za 30 lat cos tam w niemczech.

   2. Poza tym odkad zaczal pan argumentowac przy uzyciu teorii spuskowych stracilem zaufanie do tresci na tej stronie. 

 10. Panie Jacku Pan jest w tej komfortowej sytuacji że Pan nie rodzi dzieci skoro nie boi się Pan zakazu usuwania ciąży pozamacicznej z jednoczesnym wprowadzeniem wiz do UE.

  Ale czy Pana córka byłaby zadowolona z życia w takim kraju?

   

  1. Ile ty masz dzieci, skoro tak rozprawiasz o trudach i niebezpieczeństwa macierzyństwa? A może przypadkiem, wzorem wielu innych feministek, jesteś niezamężna i bezdzietna?

   1. Jako kobieta mogę zajść kiedyś w ciążę pozamaciczną. Dlatego wolę mieć możliwość wyjazdu do Budapesztu w celu dokonania aborcji niż takiej możliwości nie mieć.

    A jak PiS będzie łamał Konstytucję i wojował z UE to UE może wyrzucić Polskę z UE i wprowadzić wizy dla Polaków przez co wyjazd do Budapesztu nie będzie już tak łatwy jak dziś.

     

    Jeżeli na temat aborcji nie powinni wypowiadać się ci którzy nie byli w ciąży to czemu Ty się wypowiadasz?

     

 11. Czyli jak zwykle polscy racjonalni mężczyźni chcą bronić polskich kobiet przed islamem zakazując usuwania ciąży pozamacicznej i kupowania ella-one bez recepty.

  Nic nowego. Walka z islamem kosztem bab.

   

 12. @ Elasp

  Nam feministkom nie chodzi o jak największą liczbę aborcji.

  Nam feministkom chodzi o

  1. edukację seksualną

  2. darmową antykoncepcję bez recepty

  Te 2 czynniki powodują

  1. spadek liczby aborcji

  2. większą chęć kobiet do rodzenia dzieci ( Szwecja)

   

   

  1. Postulat edukacji seksualnej jest śmieszny i niedorzeczny w dobie powszechnej dostępności internetu. Antykoncepcja powinna być legalna i bez recepty, nie widzę jednak powodu, dla którego miałaby być bezpłatna. Nie ma zresztą na tym świecie niczego „bezpłatnego”, zawsze ktoś (ktoś inny) ponosi koszt rzekomo bezpłatnej rzeczy.

   1. No wiesz to może nie uczmy dzieci biologii w szkole, bo w internecie jest napisane że ewolucja nie istnieje.

    Skoro bezpłatność to mit to rozumiem że jesteś za tym żeby państwo nie budowało dróg?

    Rozumiem też że jesteś za płatnymi lekami dla osób starszych  które mają 700 zł renty? Albo dla chorych na raka gdzie terapia kosztuje pół miliona? 

    1. Nie wiem, czy są w internecie jakieś falszywe informacje nt. budowy ludzkiego ciała, dojrzewania, itd. Znajdź takie strony, to wtedy będę się martwić, na razie to zagrożenie wyimaginowane. Zresztą właściwie wszystko co mowisz na forum to produkt twojej fantazji, nie istniejący w rzeczywistości. Co do sankcji w stosunku do Rosji, Merkel opowiada się (o ile się nie mylę) za zniesieniem tych sankcji. Jeśli natomiast chodzi o rzeczy „darmowe”, to darmowe powinno być to, co stanowi pożytek ogólny (jak droga) lub czego koszt przekracza możliwości finansowe jednostki (jak skomplikowane i długotrwałe leczenie). Antykoncepcja nie podpada niestety pod żadną z tych kategorii.

     1. A gdzie przeczytałeś że Merkel chce znieśc sankcje wobec Rosji?

      Na Frondzie czy na Niezależnej? A może na wpolityce.pl

      Zacytuj skąd to wiesz

      Bo ja wiem to http://www.tvp.info/30207687/zniesienie-sankcji-za-realizacje-porozumien-minskich-merkel-po-spotkaniu-z-putinem

      Czyli zniesienie sankcji za realizację porozumień mińskich których Putin nie spełnia.

      Nie ma mowy o zniesieniu sankcji za nic tak jak tego chce np. Orban.

       

      Oczywiście że w internecie są fałszywe informacje na temat biologii

      Na przykład 

      http://www.fronda.pl/a/obalamy-teorie-ewolucji,70583.html

      Czy to znaczy że nie powinno być biologii w szkole? Powinna być.

      Fałszywe informacje na temat seksuologii są też w internecie

      Na przykład

      https://martabrzoza.pl/choroby/hiv-i-aids-wielkie-oszustwo/

      Czyli rozumiem że nie powinno się uczyć dzieci w szkole że mogą się zarazić HIV?

      Otóż właśnie dlatego powinna być edukacja seksualna w szkole żeby obalać internetowe mity np. o tym że wirus HIV nie istnieje albo że kobieta ma obowiązek seksu z mężem.

       

       

     2. Co do sankcji i postawy Niemiec – zobaczymy. Niemcy potrafią, gdy trzeba, porozumieć z Rosją gdzieś od czasów Fryderyka II. Jeżeli zaś chodzi o fałsz na temat seksuologii, należałoby w szkole uczyć bardzo wielu innych rzeczy, jezeli obawiać się wpływu fałszu internetowego. Należałoby wprowadzić nie tylko wychowanie seksualne, ale i np. dietetykę. Zresztą sądzę, ze w ostatecznosci o tym, czego będą uczyć się dzieci powinni decydować rodzice. W tej szkole, w której rodzice sobie tego życzą, powinny być zajęcia z wychowania seksualnego, tam gdzie sobie tego nie życzą – nie.

     3. @ Elasp

      A jeżeli jacyś rodzice nie życzą sobie żeby ich dzieci uczono teorii ewolucji albo teorii Kopernika to powinno uczyć się ich dzieci że Ziemia ma 5000 lat i jest płaska?

      A jeżeli jacyś rodzice nie wierzą w bakterie i wirusy to co? Ich dzieci nie powinni być uczone o HIV i AIDS?

      Przecież to absurd. Szkoła powinna przekazywać wiedzę naukową a nie powielać idiotyzmy z internetu.

      https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/06/01/plaska-ziemia-czy-da-sie-temu-zaprzeczyc/

       

 13. Rosja Putina ma bardzo wiele wad – nikt temu nie przeczy. Co jednak nie przeszkadza np. Niemcom utrzymywać przyjacielskie stosunki z Rosją. Progresywne Niemcy mają lepsze stosunki z Putinem niż Polska pod rządami prawicy, rzekomo wielbiacej Putina. Proszę zatem listę wad Putinowskiej Rosji przesłać p. Merkelowej.

  1. Niemcy mają tak dobre stosunki z Rosją że nałożyli na nią sankcje i pompują gaz na znienawidzoną przez Putina Ukrainę.

    

 14. Dzisiejszy dzień prowokuje do zwieńczenia go zawołaniem:

  .

  .

  Wiwat Kaczyński, wiwat Sejm, wiwat wszystkie stany!

  Niech żyje wielka, niepodległa i katolicka Polska!

   

  1. Jaka niepodległa?

   Wyszliśmy już z lewackiej UE?

   Wyrzuciliśmy już niemieckie fabryki ze Świętej Polskiej Ziemi W Którą Wsiąkła Krew Przodków? 

   1. Poparcie dla PiS nie słabnie bo [epitet usunięty z uwagi na trollowy i powtarzający się bezsens – moderator] UE pompuje miliardy w Polskę Wstającą z Kolan. W momencie zatrzymania przelewów poparcie dla PiS spadnie do 30%.  

 15. Pis już rządził. Raptem 1,5 roku… część wyborców jest po prostu odbiorcami mediów prawicowych, gdzie przez 8 lat były szeroko omawiane pomysły i spiskowe teorie (oni są teraz zachwyceni), ale część nie wie, co to tv republika i głosowali, bo liczyli na "dobra zmianę".

  Myślę, że to się rozjedzie niedługo. 

   

 16. @Ala Wilk

  a/ z aborcjofilstwa się wyrasta

  b/ aborcjofilstwa nie może popierać większość społeczeństwa, które myśli o przysłości narodu

  c/ aborcjofilstwo nie jest racjonalne

  d/ …

  ergo = wyluzuj

  1. No ale przecież idol polskiej prawicy Putin zezwala na aborcję w Rosji. I to milion rocznie.

   Czyli Merkel pozwala na aborcję – Merkel zła.

   Putin pozwala na aborcję – Putin dobry.

   Logika polskiej prawicy. 

   1. " idol polskiej prawicy Putin " – masz coś z głową ?

    Putin jest idolem co najwyżej ruskiej agentury udającej polską prawicę /np. srodowisko zgromadzone wokół kanału yutube pn. Sumienie Narodu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + siedem =