Turcja: Upadek nowoczesności i kalifat w budowie. Radosław Czarnecki i Jacek Tabisz

 

Czy Turcja stacza się w stronię pełnej islamizacji? Czy Fetullah Gulen, któremu Erdogan przypisał ostatni zamach, zapewniłby świeckość kraju? Tyle się o tym pisało i mówiło, ale tak istotna informacja nie padła. Pora zatem wypełnić te niedomówienia. Co dalej z Turcją? Czy stanowi zagrożenie dla UE? Czy tureckich ateistów czekają coraz mroczniejsze czasy?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Turcja: Upadek nowoczesności i kalifat w budowie. Radosław Czarnecki i Jacek Tabisz”

 1. Gdy o tych wszystkich oczywistościach ryczałem już chyba ponad rok temu, to byłem uważany za oszołoma….
  Teraz, To że islamizowana na potęgę Turcja jest zagrożeniem to jest aż nazbyt widoczne, aby to przemilczeli nawet najwięksi „racjonaliści” (czyt. naiwniacy).
  Ale za chwilę kampania „nowego islamu” na Syrię może dotrzeć do Rozawy i to już nie będzie „zagrożenie” tylko zacznie się po prostu kolejne ludobójstwo.

  1. Turcja wspiera w Syrii rebeliantów, którzy odcinają głowy lojalistom i prześladują mniejszości religijne, a także grożą im eksterminacją i nie mówię tu o Państwie Islamskim. Turcja likwiduje szereg zakazów prawnych wynikających z sekularyzmu republiki. Republika zdecydowanie podskórnie się islamizuje.

 2. Dwie nowiny z Turcji.
  Minister dpraw zagranicznych oskarzyl Europe o rasizm’
  Oficjalny organ Erdogana opunblikowal artykul o religiach.
  Zgodnie z teologia Islamu pisze autor artykulu jest tylko jrednsa religia na swiecie.Islam .Tak jest poniewaz Allah objawil Isiam wsszhystkim narodom ale niektorzy prorocy jak Mojzesz i Jezus zmienili oryginalny tekst. A wiec Judaizm i Chescijan stwo to heretyckie odmiamy Islamu.Natomiast buddyzm lub hinduizm to nie sa nawet odmiany Islamu tylko poganskie wierzenia a nie religie.
  Majac takie poglady mordowanie heretykow staje sie logicznym obowiazkiem kazdego Muzulmanina.

 3. PIOTRZE 10 LAT TEMU – BYŁA DYSKUJA RACJONALISTÓW- O DEMOKRACJI W ISLAMIE —BYŁEM OPONENTEM — TY PODAWAŁES PRZYKŁAD – TUNEZJI MAROKA I TURCJI —DEMOKRATYCZNE I LIBERALNE – PRZESADZENIA — NIE DZIAŁAJA W INNYCH KULTURACH – LUB DZIAŁAJA INACZEJ – NIEZGODNIE Z ZAŁOZENIAMI TWÓRCÓW — WAZNA JEST HIERARCHIA CEŁOW POLITYKI I CELOW OSOBISTYCH — JESLI PPIORYTETEM JEST — NARÓD /TO FASZYZM — JESLI PIORYTETEM — BÓG — TO PANSTWO TEOKRATYCZNE — DEMOKRACJA TO METODA A NIE CEL SAM W SOBIE —OSWIECONY ABSOLUTYZM — NIESTETY TURCJA NIEMA SZCZESCIA DO TAKIEGO PRZYWÓDCY — WIDZE OTCHŁAŃ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =