Tygodnik Faktycznie 11/2017. Emerytury, śmierć Leppera i Medziugorie

Jedenaste wydanie Tygodnika Faktycznie przynosi poradnik emerytalny dla wszystkich, którzy zbliżają się do zakończenia pracy zawodowej oraz raport o stanie śledztwa w sprawie śmierci Andrzeja Leppera i jej zagadkowych okolicznościach.

Ponadto bieżące wydanie zawiera więcej niż zwykle tekstów reportażowych w tym m.in. o konflikcie w ciechanowskim szpitalu, o nieznanych szerzej aspektach afery reprywatyzacyjnej w Warszawie (afera z kamienicą przy Krakowskim Przedmieściu 55), o czyścicielach kamienic w Łodzi, pułapkach jakie niesie ze sobą system franczyzowy oraz o tych zastawianych na pracowników przez agencje pracy tymczasowej w Holandii.

 

 

Ponadto znajdziemy interesujący wywiad z Dorotą Gardias o pisowskiej reformie służby zdrowia oraz felieton o tym, że PiS uczynił z Polaków zakładników swoich szaleństw w polityce międzynarodowej. Ten numer TF zawiera także materiał o kompromitacji katolickiego ośrodka „cudów i nawróceń” w Medziugoriu.

 

 

A w dziale historyczno-światopoglądowym przeczytamy o nawracaniu słowiańskiej Marzanny, krytyce Kościoła katolickiego wg Aleksandra Świętochowskiego, oraz o prześladowaniach wolnomyślicieli.

 

O autorze wpisu:

4 Odpowiedzi na “Tygodnik Faktycznie 11/2017. Emerytury, śmierć Leppera i Medziugorie”

  1. Drobna uwaga niemerytoryczna: Komisja Geograficzna ds. Egzonimów zaleca używanie dla nazwy obcej Međugorje wersji polskiej Medziugorie, która odmienia się jak morze. Zatem w Medziugoriu, do Medziugoria itd. Wersja Medjugorje nie jest poprawna ani po chorwacku, ani po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dziewięć =