Tygodnik Faktycznie 14/2017. Francuskie śledztwo i pedofilia wśród biskupów

Czternaste tegoroczne wydanie Tygodnika Faktycznie przynosi sensacyjny reportaż na temat efektów pracy francuskich dziennikarzy śledczych. Reporterzy z kilku redakcji (w tym z telewizji publicznej) ujawnili, że w ukrywanie księży-przestępców seksualnych było zamieszanych 25 biskupów (!!!), prymas Francji, a  i sam papież Franciszek (jako dawny prymas Argentyny) nie jest w tej kwestii bez winy.

 

 

Tygodnik publikuje także obszerny wywiad z prof. Artymowiczem na temat oszustw tzw. komisji Macierewicza, która konfabuluje nt. katastrofy smoleńskiej. Tygodnik Faktycznie zamieszcza także ranking najlepiej zarabiających menadżerów PiS oraz pokazuje kulisy tzw. repolonizacji mediów, która jest próbą zawłaszczenia przez środowisko Jarosława Kaczyńskiego kolejnych tytułów prasowych.

 

Obecne wydanie to również wywiad z posłem do Parlamentu Europejskiego i byłym ministrem obrony Januszem Zemke o tym, na czym polega pisowska destrukcja armii i jak zapłacimy w ramach Unii Europejskiej za brak zdolności PiS do zawierania kompromisów.

 

 

W dziale tekstów światopoglądowych i historycznych znajdziemy opracowanie o osłabianiu się katolickiej religijności w Polsce, o prześladowaniach świadków Jehowy w PRL, o religijnym nadużyciu jakim jest spowiedź (z punktu widzenia najstarszej tradycji chrześcijańskiej), o tym na czym polegał „pogański” kult drzew oraz o świętym Teofilu, rzeźniku Aleksandrii.

 

W tym numerze – jak zwykle – także komentarze Anny Grodzkiej, Jana Hartmana, Piotra Ikonowicza, Andrzeja Jaczewskiego, Tomasza Kozłowskiego, Piotra Szumlewicza, Adam Ciocha i Marka Kraka.

O autorze wpisu:

One Reply to “Tygodnik Faktycznie 14/2017. Francuskie śledztwo i pedofilia wśród biskupów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 20 =