Tygodnik Faktycznie 2017/2: inwigilacja niekatolików. unikanie opłat i inwazja na Litwę

Drugi tegoroczny numer Tygodnika Faktycznie przynosi m.in. bulwersujący tekst na temat inwigilowania niekatolików przez Kościół rzymskokatolicki w Polsce. Sprawa jest bardzo poważna, bo zbieranie i przechowywanie informacji o ludziach nie mających żadnego związku z Kościołem jest w pełni nielegalne a jednocześnie systemowe i powszechne.

 

Spy

 

Obecne wydanie to także poradnik na temat tego jak uniknąć zawyżonych opłat za wieczyste użytkowanie ziemi (dotyczy to także mieszkańców bloków!). Sprawa jest pilna i wynika z zaniedbań legislacyjnych obecnych władz. W dziale sportowym Tygodnika sylwetka wschodzącej gwiazdy wyścigów żużlowych Bartosza Zmarzlika.

 

W dziale historycznym o skutkach polskiej inwazji na Litwę (tzw. bunt Żeligowskiego) oraz o zakonach jako korporacjach gospodarczych. W dziale światopoglądowym przeczytam tekst o najdziwniejszym państwowo-kościelnym święcie – „Trzech Królach” oraz krytyczny materiał o ruchach charyzmatycznych. W tym samy dziale także o teologii życzliwości, autorstwa pewnego rabina-psychologa.

 

O autorze wpisu:

2 Odpowiedzi na “Tygodnik Faktycznie 2017/2: inwigilacja niekatolików. unikanie opłat i inwazja na Litwę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *