Tylko nasza determinacja może zatrzymać bezprawie. KOD Poznań 2 stycznia

 

Kiedy obrońcy demokracji w całym kraju zrobili sobie sylwestrową przerwę, Poznań nie spał i już 2 stycznia miała tam miejsce demonstracja w obronie demokratycznego państwa prawa. Poznaniacy pokazali rządowi czerwone kartki, nie brakowało też płomiennych przemówień.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. K+M+B = Kaczynski + Macierewicz + Beata = cała drużyna
  Faktycznie, jest dorosła, moze lizac kogo chce (ale z dala od dzieci).
  System wyhodował takich psycholi, i z ekonomicznego punktu widzenia to moze byc czasem taniej spedzac ich w koscioły, niz stworzyc i rozbudowac opieke psychiatryczną. Ksiądz to psychiatra, ktory od małego wyhodowuje sobie pacjentow. Problem powstaje gdy pacjent uważa, ze jest zdrowy i zabiera sie do organizowania życia reszcie społeczenstwa.

 2. Doprawdy trudno mi zrozumieć jak ci ludzie, rzekomo tak broniący prawa, mogą mówić o łamaniu prawa bez wyroku sądu. Być może to legalne, ale czy moralne? Kpina w biały dzień. Ale cieszę się, że zwolennicy demokracji dostali trochę po dupsku i zobaczyli do czego może prowadzić ich ukochany ustrój.

  1. Wolno mówić że ktoś złamał prawo (naszym zdaniem), to nie jest przestępstwo. Natomiast nie wolno mówić że ktoś jest przestępcą, bo to może orzec tylko niezawisły sąd. Bez wyroku można mówić tylko że ktoś łamie prawo.

   1. Być może takie jest prawo, ale czy jest to moralne? Rozumiem, że nie miałby Pan nic przeciwko gdybym powiedział, że moim zdaniem złamał Pan prawo bo zgwałcił małą dziewczynkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *