USA, Gaza i Izrael. Islam a Zachód

Izrael jest jedyną cząstką cywilizacji Zachodu na Bliskim Wschodzie. Mimo, że jest oblężoną twierdzą co owocuje niekiedy spartańskimi prawami, jest najbardziej humanistycznym i humanitarnym obszarem dla swych obywateli, również tych należących do mniejszości etnicznych i religijnych. Ważne zatem, aby Zachód Izrael popierał, nawet jeśli poszczególne kraje Zachodu, takie jak Polska, stykają się niekiedy z problemami, jak niezrozumienie Izraelczyków dla polskich ofiar podczas II Wojny Światowej. Obecne zbliżenie USA do Izraela, uznanie stolicy tego kraju przez Amerykanów to krok w dobrą stronę. Antysemityzm regresywnej lewicy, dominujący niekiedy w polityce europejskiej i za Obamy w USA, to z kolei mniej lub bardziej świadome wspieranie muzułmańskiego dżihadu, gdzie nie chodzi o dobro Żydów czy Palestyńczyków, ale o ostateczne zwycięstwo islamu nad judaizmem. Więcej mówię na filmie:

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

14 Odpowiedź na “USA, Gaza i Izrael. Islam a Zachód”

 1. Antysemityzm regresywnej lewicy, dominujący niekiedy w polityce europejskiej i za Obamy w USA…
  =========
  https://www.reuters.com/article/us-usa-israel-statement-idUSKCN11K2CI

  The deal, whose details were reported by Reuters earlier, will allow Washington’s chief Middle East ally to upgrade most of its fighter aircraft, improve its ground forces’ mobility and strengthen its missile defense systems, a senior U.S. official said.​

  Obama to antysemita, bo zgodził się dać Izraelowi 38 miliradów dolarów?
  ====
  A winę za to, że ludzie giną przy granicy ponosi Hamas, który w ten sposób robi sobie PR. Im więcej ludzi zginie, tym lepszy PR dla Hamasu, a jak jakieś dziecko zginie, to już w ogóle mega PR, dlatego tam zabierają dzieci. Izrael nie może ich wpuścić, bo by wpadli tam jak zombie w tym filmie o zombie z Bradem Pitem. I by nie wyszli.
  ====
  A z żydów złych kapitalistów to robi skrajna prawica. Tylko.
  Czy według Pana Hiltler był lewicowcem?

  1. „Obama to antysemita, bo zgodził się dać Izraelowi 38 miliradów dolarów?”

   Jego wyborcy się zgodzili, Kongres się zgodził. A kto gościł Bractwo Muzułmańskie w Białym Domu, kto wsparł bezmyślnie tzw. Arabską Wiosnę, kto wycofywał się ze wsparcia dla Izraela w polityce zagranicznej? 

     1. Ponadto Putin jest sojusznikiem Iranu, który sponsoruje faszystów z Hamasu, więc Trump wspierał tym samym organizację faszystkowską. 🙂 Rosyjska propaganda zawsze popiera Iran i mówi, że Iran jest spoko w porównaniu z Arabią Saudyjską. Patrzeć łaskawym okiem na Putina i działający tam system, to patrzeć łaskawym okiem na Iran, kraj, który ludźmi rozbrajał miny, i Hamas, który morduję ludzi, po to by mieć dobry marketing i PR.

     2. Nie porównuj rządu Rosji z organizacją faszystowską.
      ====
      Manipuluje Pan. Skoro według Pana Obama jest automatycznie antysemitą i nienawidzi Izraela, bo rozmawiał z muzułmanami z BM (nie wiem, czy rozmawiał, ale niech będzie, że rozmawiał), to dlaczego nie chce Pan przyznać, że Trump automatycznie nienawidzi Polski i Polaków i chce jej zniknięcia z mapy świata, skoro rozmawiał w BD z Ławrowem, który publicznie okłamywał dziennikarzy amerykańskich w BD, skoro Trump publicznie wzywał Rosję do działania na szkodę amerykańskiego polityka? Przecież Putin mówił, że najgorsze, co się mogło stać, to upadek ZSRR i chciałby odzyskania dawnej radzieckiej strefy wpływów. Dlaczego akurat w tym momencie zmienia Pan temat?

     3. Obama de facto przez jakiś czas popierał Bractwo Muzułmańskie w Egipcie. Putin został wybrany bez nacisków i bez pomocy i bez obalania dawnych uwarunkowań ze strony USA. Przed Obamą USA w Egipcie popierało Mubaraka i jak widać mieli rację, bo Arabska „Wiosna” nic nie zmieniła, a kosztowała wiele ofiar i większe prześladowania Koptów. W gorszym scenariuszu Egipt poszedłby w ślady Syrii, w wojnę domową z udziałem bezwzględnych fanatyków religijnych. W tę stronę szedł Obama i przyjmował w Białym Domu tychże potencjalnych egipskich isisowców… Nie czuję się kompetentny, aby oceniać politykę wewnętrzną Obamy, ale zewnętrzna polityka w jego wydaniu to był horror. Obok Arabskiej Wiosny było też dyktowane populizmem i proislamistycznymi sympatiami (sławne Obamowe: „islam jest religią pokoju”) wycofanie wojsk amerykańskich w Iraku, czego skutki widzimy do dziś. Można polemizować, czy to dobrze, że te wojska tam się wogóle znalazły. Ale skoro już były, to ich wycofanie zdecydowanie za wcześnie było fatalną decyzją, która spłynęła krwią ludzi. 

     4. Putin został wybrany bez nacisków i bez pomocy i bez obalania dawnych uwarunkowań ze strony USA.
      ====
      Znowu Pan manipuluje. Co to zdanie ma do tego, co Trump mówi tutaj na końcu: https://youtu.be/ZnY7D4M4k68 
      Nawołuje wroga USA do działania przeciwko Amerykance. Moim zdaniem Trump, między innymi z tego powodu, jest anty-amerykański. Troszczy się tylko o siebie.
      https://www.nytimes.com/2016/07/28/us/politics/donald-trump-russia-clinton-emails.html 
      W ogóle się Pan nie odniósł do tego, co napisałem.
      ====
      sławne Obamowe: „islam jest religią pokoju”

      Nie obamowe, bo to wymyślił George W. Bush i jego środowisko, jeśli dobrze pamiętam. Idea była taka, że jeśli ludzie będą się czepiać muzułamanów, to chrześcijanie będą następni. Tzn. bali się tego, że będą następni.
      https://youtu.be/_rkmIAnfDVY 
      https://youtu.be/2ynG7bcH6ss
      ​Jeśli już to Obama kontynuował wcześniejszą politykę.
      Czy zatem George W. Bush to antysemita, który nienawidzi żydów?

 2. Hitler był hybrydą a co do antysemityzmu lewicy to ma się on obecnie lepiej niż prawicowy. Na Żydów jechał już Marx choć sam żyd a o antysemityzmie nowej lewicy Andre Glucksmann napisał całą książkę

  1. http://www.rp.pl/Polityka/180229256-Iran-w-objeciach-polskich-narodowcow.html
   Skąd nagła sympatia szefa Ruchu Narodowego do Persów? – Jest kilka powodów – mówi Robert Winnicki „Rzeczpospolitej”. – Iran to jeden najbardziej perspektywicznych rynków. Jest importerem żywności, którą moglibyśmy tam sprzedawać, i wydobywa ropę i gaz, których potrzebujemy. Poza tym Iran jest wschodzącym mocarstwem o kompletnej gospodarce – wyjaśnia.

   Nie ukrywa przy tym, że „nowego argumentu do nawiązywania relacji z Iranem dodał kontekst izraelski”. – Iran jest nam tradycyjnie życzliwy, co jest ważne, gdy mamy do czynienia z wrogością i antypolonizmem ze strony Izraela po przyjęciu ustawy o IPN – mówi.

   Wychodzi na to, że prawicowy antysemityzm ma się o wiele lepiej od antysemityzmu prawicowego.  😊
   Dziękuję.

   Cała miłość niecentrowej praw do Izraela jest udawana, bo w rzeczywistości chodzi o fetysz państwa jednolitego etnicznie (wydaje im się, że Izrael jest jednolity etnicznie) i miłość do takiego (mają podobny w przypadku Japonii). Po prostu ukrywają w przeciwieństwie do Winnickiego, bo im się to opłaca. I zawsze to popieram Izrael jest takie na pokaz, pozerskie, bo więcej gadają o lewicy niż o Izraelu i zawsze chodzi o onich samych, o to jak zajebiści są prawicowcy, a nie o Izrael. Jak nie trzeba udawać, to myślą jak Winnicki. 

 3. To nie jest tak, że Arabowie  stracili to terytorium ponieważ coś takiego jak Palestyna pod władzą Arabów wcześniej nie istniało. Dla Arabów zamieszkujących te tereny zmienił się tylko rząd,  Przecież te tereny wcześniej były częścią Imperium Osmańskiego a od 1920 były terytorium mandatowym Brytyjskim. Nie można stracić czegoś czego się nie posiadało.

 4. Polska nie ma zadnego interesu aby placic miliardy na Izrael. Mnie to ani ziebi, ani parzy co Izraelczycy sobie mysla o Polakach. Podobnie jak nowego Niemca nie wzruszaja morderstwa  jego dziadka.   Mienie bez spadkobiercy przechodzi na skarb panstwa. Moge sie za Izrael pomodlic.

  🙂

 5. Oczywiscie Izrael potrzebuje pomocy Zachodu i zasluguje na to. Niestety nie mnoze liczyc na chaotycznego Trumpa ktory zmiania swoje zdanie co kilka dni.  Rozmija sie z prawda w kazdej wypowiedzi .  Europa powinna skorzystac z doaqwiadczenia jakie maja Zydzi na temat Arabow.  Znaja Arabow lep;iej niz inni .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 9 =