Wanda Nowicka i Magdalena Środa o Konwencji antyprzemocowej w Sejmie 22.10.2014

Gościnnie udostępniamy na naszej antenie apel  Marszałkini Wandy Nowickiej i Prof. Magdaleny Środy do Premiery Ewy Kopacz o jak najszybsze przywołanie do porządku ministrów i posłów PO oraz podjęcie zdecydowanych kroków w sprawie projektu ustawy ratyfikującej Konwencję RE o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Materiał pochodzi z kanału Wicemarszałkini Sejmu, Wandy Nowickiej. Jako, że nasza telewizja aktywnie zaangażowała się w sprawę ratyfikacji w/w dokumentu przez  Sejm RP, naszym obowiązkiem jest zapoznanie naszych widzów z tym materiałem.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

9 Odpowiedź na “Wanda Nowicka i Magdalena Środa o Konwencji antyprzemocowej w Sejmie 22.10.2014”

 1. To bydło nie wie po co zostało wybrane są po to , ,pomagać nam nazywani są wybrancami narodu, a ci w pałacach to nie naród, jak można być Polakiem i okradac Polaków, pamiętają komune co państwowe to nasze.

 2. Myślę, że warto tutaj zamieścić jeden z bardziej trafnych komentarzy znalezionych w internecie:
  „http://amnesty.org.pl/no_cache/aktualnosci/strona/article/8380.html Tu mamy datę 1 sierpnia 2014 i jest informacja, że konwencję ratyfikowało do tej pory 14 państw, a podpisały kolejne 23. Na liście tych, co podpisali i już ratyfikowali, nie znajdziemy m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Finlandii, Czech, Słowacji, Słowenii. Wszędzie, w tym w Polsce, trwa proces dostosowywania prawa do wymogów konwencji. Po co ta histeria, nie rozumiem.”

 3. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Finlandii, Czech, Słowacji, Słowenii na liscie nie ma, ale proszę zwrócić uwagę, że są to państwa protestanckie lub ateistyczne w dużym stopniu, gdzie KrK nie może robić tego co chce tak łatwo jak we Francji, Italii, Hiszpanii i u nas. W krajach katolickich konwencja jest dobrym probierzem sił postępu i zaprzaństwa. Warto próbować

  1. Chyba Pan nie zrozumiał o co chodziło w tym komentarzu. Ten komentarz nie mówi o tym, że w tych krajach również ta konwencja nie jest ratyfikowana bo źli politycy szukają poparcia wśród katolików tylko, że WCIĄŻ trwa proces jest dostosowania, co zajmuje trochę czasu, do otoczenia prawnego. Niestety w Polsce lobby feministyczne szuka tylko jednego usprawiedliwienia na fakt, że jesteśmy w podobnej sytuacji co Niemcy czy Wielka Brytania.

 4. Oczywiście pomija się fakt, że Konwencja poświęca tak fundamentalne zasady, jak prawo do sprawiedliwego procesu i zasada domniemania niewinności w imię pomocy ludziom, którzy sami nie chcą sobie pomóc. I mnie wystarczyło jednorazowe czytanie, żeby to dostrzec. Oczywiście, że ofiary przemocy w rodzinie mają narzędzia do walki z nią, ale są to narzędzia przeznaczone dla ludzi dorosłych, a my wciąż kobiety chcemy traktować jak dzieci. Nie wspominając już nawet o całkowicie bzdurnych, kontrowersyjnych, nie potrzebnych i nacechowanych ideologią zapisach, które chce się przepchnąć niejako „przy okazji”. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby zostały one tam umieszczone głównie jako paliwo do flamewarów i klasyczny trollbait, żeby potem zgrywać ofiarę.

 5. widzieliście jakie glupoty środa wygadywala ostatnio w świat się kręci w jedynce? sam program bardzo spoko, ale mogliby unikać zapraszania osób tego pokroju

  1. Skoro uważasz, że prof. Magdalena Środa mówiła rzeczy, z którymi się nie zgadzasz, podaj proszę przykłady lub linka, tak aby inni mogli wziąć udział w dyskusji.

  1. Rzeczywiście, Magdalena Środa nie wypadła tym razem najlepiej. Za dużo było w tym co mówiła ataków personalnych na konkretnych posłów i posłanki PIS. Kempa trzymała się bardziej wniosków ogólnych. Przyznam, że jestem zdziwiony. Jakiś poseł PIS mówił/robił to, a jakiś inny to… Zamiast wyjaśnić na płaszczyźnie ogólnej. Rzeczywiście dziwne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − osiemnaście =