Władza nas zatruwa

Prawo i Sprawiedliwość na dobre zrezygnowało z uchwalenia ustawy o obligatoryjnym dla obywateli abonamencie na publiczne media. Taka ustawa co prawda jest, ale dla większości obywateli jest ona martwa.

 

Od kilkunastu lat usiłowano taki dokument uchwalić, ale niemoc i niechęć władzy była tak duża, że nic z tego nie wyszło. PiS także poddał się. Władza doszła do wniosku, że całkowicie podległą jej telewizję prościej jest zasilać pieniędzmi z budżetu państwa. TVP jest de facto wydziałem rządowej propagandy więc takie rozwiązanie będzie łatwiejsze. Latem tego roku TVP otrzymała 800 mln złotych na wieczne nieoddanie. Teraz kolejne 900 mln z budżetu zasili kasę TVP. Razem daje to 1,7 mld złotych w tym roku. Prawne uzasadnienia tych darowizn są dość mętne więc niewarte cytowania. Kasa jest potrzebna, bo czołowi propagandziści TVPiS zarabiają po około 30 tys. miesięcznie. Z abonamentu w tym roku zbierze się tylko około 600 mln.

 

 

Tak więc prezes Kurski nie musi łamać sobie głowy jak zdobyć pieniądze na propagandę. Kasa jest. Wielu obywateli płaci abonament i dodatkowo, a publicznych, czyli także ich, pieniędzy PiS zasila kasę TVP. Ci, co nie płacą abonamentu są mniej stratni.

 

Ponieważ płacę abonament RTV i za te pieniądze ja i miliony obywateli jesteśmy obrażani przez Pobudziania, Holecką i im podobnym zamierzam przestać go płacić. Stanę po stronie większości obywateli w kraju, którzy abonamentu nie płacą. Władza, zasilając z budżetu kasę TVPiS dzieli pieniądze podatników nie pytając ich o zdanie.

 

W przyszłym roku PiS ponownie zasili kasę TVPIS jakimś miliardem złotych, czyli groszem wszystkich obywateli, by sączyć w uszy obywateli propagandowy jad, który powoli zatruwa obywatelską świadomość. Wyjściem jest nie oglądanie publicznej TVP. Niestety, co jakiś czas muszę to robić, by mieć pojęcie o skali zakłamywania rzeczywistości. Ostatnio na pasku TVPiS Info było napisane: „Totalna opozycja jest przeciwna reformie sadownictwa”. Wiadomo, że to nie prawda. Opozycja jest przeciwna zawłaszczaniu sadów i prokuratury przez PiS, a to jest jakaś różnica. Niedanowo opinia publiczna oburzała się na wydanie 10 mln złotych z Polskiej Fundacji Narodowej na promowanie zmian w sądach według PiS. Czymże jest te drobne 10 mln wobec miliardów publicznych pieniędzy pakowanych w TVPiS.

Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

3 Odpowiedzi na “Władza nas zatruwa”

  1. Prosze nie pisac ze Pan przestanie placic. Prosze napisac ze Pan wyrzuci telewizor. Inaczej będą pana nachodzic i kary będą potezne. Jak bedą pukac do drzwi to powiedziec: swiadkow J nie wpuszczam. A za miesiąc opublikowac, ze ksiądz po kolędzie szpicjuje telewizory – nie wpuszczac księdza, albo schowac telewizor. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 8 =