Wyrwij murom zęby krat! Obywatele dla demokracji, Warszawa 12.12

 

Nasz krótki reportaż z manifestacji „Obywatele dla demokracji”, która odbyła się 12 grudnia w Warszawie. Nad  wielotysięcznym tłumem rozbrzmiewały dźwięki sławnej pieśni Kaczmarskiego, oraz hymny Polski i Unii Europejskiej. Wypowiadali się liderzy KOD, PO, Nowoczesnej, PSL i ZL.

 

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

11 Odpowiedź na “Wyrwij murom zęby krat! Obywatele dla demokracji, Warszawa 12.12”

 1. Parlament i prezydent zostali wybrani demokratycznie, więc obecne protesty powinny raczej się nazywać obywatele dla warcholstwa, lub obywatele dla anarchii. Prezydent będący zwierzchnikiem sił zbrojnych powinien pogonić tych warchołów.

  1. Rząd powinien działać w granicach prawa. Rząd nie jest prawem. Rząd ma działać w granicach prawa. To, że jesteś ministrem, nie oznacza, że możesz rozjechać dowolną osobę lub zignorować wyrok sądu.

    1. Oczywiście, ale najpierw trzeba zmienić prawo, a później działać w myśl zmienionego prawa, a nie odwrotnie – bezprawnym działaniem podważać rację bytu prawa.

     1. Tylko że tutaj nie pada hasło : Obywatele za prawem i konstytucją, lecz obywatele za demokracją, co jest kłamstwem, bo demokracja wcale nie jest zagrożona !!
      PS. Zmiana prawa i konstytucji w kierunku narodowo-socjalistycznym jest niemal pewna w obecnym układzie władzy.

 2. Mam pytanie:
  Czy gdyby z tego marszu KOD usunąć osoby pracujące w budżecie, działaczy partyjnych oraz ludzi korzystających na współpracy z budżetem oraz ich rodziny, to ile by zostało ludzi w tym pochodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + jeden =