Zagrożenia dla Europy – islam i Putin. Jacek Tabisz i Piotr Napierała

 

Przed Europą stoją dwa ogromne wyzwania – islam i Putin. Na razie średnio sobie z nimi radzimy. Czy Niemcy rzeczywiście chcą dobrze i są nieco naiwni, czy też stali się liderami politycznymi zupełnie przypadkowo i nie mają zamiaru myśleć o całościowych skutkach swojej polityki na przyszłość UE? A może zmienią teraz o 180 stopni swój stosunek do migrantów z Bliskiego Wschodu, lub też jakimś cudem ich obecna polityka w tym zakresie okaże się jednak racjonalna? Dla Putina UE jest rywalem i z pewnością chce nas osłabić. Dlaczego jednak w tym celu wspiera zarówno radykalnie lewicowe jak i radykalnie prawicowe partie europejskie? Czy ma to sens? A może na naszym kontynencie toczy się walka pomiędzy w miarę racjonalnym liberalno – socjallibelarnym centrum a dogmatycznymi radykałami z prawicy i z lewicy? Czy podobnie jak w Rosji radykalna lewica i prawica zjednoczą się ze sobą również w Europie? Czy z pomocą utopijnych idei, muzułmańskiej przemocy oraz Putina rozsadzą UE i pogrążą nasz kontynent w stagnacji i upadku?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Czego się dziś dowiedziałem
  -ludzie dzielą się na rasy się różnią bo czarni szybciej biegają. Dlatego równość nie istnieje
  -Niemcy wierzą w równość bo tak zostali nauczeni
  -Niemcy to niedemokratyczny kraj w którym media są sterowane przez rząd. Jeśli nie ma na to dowodów to tylko świadczy jak głęboko sięga kontrola. JKM się z tym całkowicie zgadza.
  -udzielanie schronienia przed wojną jest niemoralne. Moralniej jest się dać zabić
  -UE jest zła bo nie wspiera dla zachowania równowagi rasizmu

  1. Nieuczciwy i tendencyjny komentarz. Ja i Piotr odrzuciliśmy większy wpływ genetyczny na ludzkie charaktery. Nikt z nas nie poparł wspierania rasizmu. Wpływ kultury na zachowania jest ewidentny, inaczej nie byłoby narodowej kuchni chociażby.

 2. Dlaczego Merkel zaprosiła muzułmanów?
  Wcześniej kiedy Polska wstąpiła do UE, była karencja dla Polaków szukających pracy, inne kraje też mówiły o ochronie swojego rynku pracy.
  Skąd nagły przypływ współczucia?
  Czy przyjmować uciekinierów, powinni zadecydować obywatele UE w referendum, ważne decyzje są podejmowane bez konsultacji społecznych, to jest odchodzenie od demokracji w kierunku dyktatury. Większość uciekinierów przybyło nielegalnie i zgodnie z prawem powinni być deportowani do miejsca skąd przybyli, większość z Turcji i tam powinna trafiać pomoc humanitarna.
  Muzułmanie nie chcą się integrować, będzie problem z pracą, przez wiele lat żyć będą z zasiłków.
  W moim odczuciu UE nie prowadzi suwerennej polityki.
  UE jest konkurentem dla USA, kryzys imigracyjny ma osłabić UE.
  Najbogatsi chcą wprowadzić nowy porządek światowy – globalna federacja z rządem światowym, ale tak radykalne zmiany mogą zostać ustanowione na gruzach starego systemu.
  Kiedy jest chaos ludzie są skłonni ofiarować wolność obywatelską w imię poprawy bezpieczeństwa.
  Dla Putina rywalem jest Ameryka.
  Niemcy dobrze współpracowali z Rosją, to USA nakazały zerwanie stosunków.

  1. Co do tego, że powinno być referendum w UE w sprawie fali migrantów, uważam podobnie. We wrogość USA wobec UE nie wierzę. USA opłaca się silna Europa. Silna Europa nie zaszkodziłaby ewentualnej federacji z USA w jakiejś dalszej przyszłości – wręcz przeciwnie, sprawiłoby to, że USA miałyby się z czym federować. Z ruinami nie warto się federować.

 3. @Mieczysławski Re: / UE jest konkurentem dla USA, kryzys imigracyjny ma osłabić UE./ Wprost nie mogę uwierzyć że czytam coś takiego na Racjonalista,TV To dowód na to, że czytanie internetu, polskie media i euroamerykofobia potrafią czynić razem spustoszenie.

 4. Putin reprezentuje klasyczny imperializm terrytorialny .Ale
  Putin nie jest fanatykiem ktory jest gotowy umrzec aby osiagnac sukces.
  Islam to fanatyzm .Zachod nie rozumie ze IS reprezentuje wiele innych radykalnych odlamow Islamu np sufizm.
  Walka z IS nawet jesli akonczy sie sukcesem nie skonczy trudnosci z ideologia Islamu. Wydaje sie ze Putin moze byc zahamowany sila militarna i ekonomiczna Zachodu.
  Islam moze rozsadzic Zachod od wewnatrz. Isla perfidnie wykorzystuje swobody Zachodu aby go zniszczyc od wewnatrz .QW sumie Zachod moze n egocjowac z Putinem. Z ikslamem dyskusji byc nie moZe bo Islam rozumie tylko jedna rzecz sile i zdecydowanie a Zachod jest slaby psychicznie i ugodowy. Zachod chce zaplacic kazda cene za pokoj.Islam chce zaplacic kazda cene za sukces. Appeasement nie byl dobra metoda polityki Zachodu w latach 1930tych i nie jest dobra metoda obecnie.

  1. Janusz ty w ogóle nie widzisz polityki zza Twoich uproszczeń i haseł. zachód już zrezygnował z wielu swoich swobód i będzie nadal rezygnował. radykalny islam bez is będzie zwykłym gangsterstwem nie będzie alternatywą ustrojową. Jeszcze się przewietrzy meczety wywali paru imamów i będzie mniej więcej spokój

 5. Sam tytuł jest błedny – ani islam ani Putin nie sa „zagrozeniem” dla Europy. Kompletna bzdura.
  A Pan Jacek jak mowi ze „Rosja chce zniszczyc Europe” to juz zupełny odlot. Prosze podac choc jeden powod dla ktorego Putin chciałby „zniszczyc” Europe, bo ja nie widze takiego. Problemem jest raczej duza ilosc imigrantow, bo gdybysmy zastapili Arabow Turkami, Chinczykami czy Hindusami to ten sam problem – nieproporcjonalna ilosc imigrantow do liczby mieszkancow danego kraju. Czyli potezne problemy asymilacyjne i duzo obcej krwi. CZy to beda jeszcze Niemcy czy tez Turcjo-Syrio-Niemcy. Czy Polska, czy Judeo-Polonoa. Podobnie przeciz bylo z Zydami ktorzy walesali sie po Europie, byli wypedzani, az w koncu Kazimierz Merkel III Wielki pozwolil im osiasc w Koronie. Oczywiscie Chinczycy czy Indyjczycy sa mimo wszystko bardziej cywilizowani i wpuszczenie Arabow wymaga wiecej pracy i poswiecenia, aby ich ucywilizowac, tzn aby zyli jak Europejczycy, w nastepnym pokoleniu. Islam to cos co odziedziczyli z kraju pochodzenia, 99% z nich nigdy w zyciu nie widziała ani nie czytała Koranu, tak jak polski katolik nie czyta i nie czytał Biblii.

  1. Dzięki za słowa otrzeźwienia…
   W przypadku Rosji jednak, która wróciła na uprawianą od zawsze polityki braku zaufania wobec innych krajów działania mające na celu destabilizację Europy jako jednolitego ciała są widoczne a intencje bardzo czytelne. I nie ma znaczenia pytanie czy Europa rzeczywiście zagraża Rosji, czy nie. Ważniejsze jest co myślą i w co wierzą stratedzy na Kremlu.

  2. Islam jak najbardziej jest zagrożeniem dla Europy. Od 1400 lat nas podgryzają i próbują nam dowalić, ale teraz są słabi i podzieleni, więc potężne państwa zachodnie mogą tam obstawić swoich ludzi i brać co chcą. Jednak obawiam się, że ich potencjał demograficzny, korzystanie z technologii i słabość zachodu sprawią, że w końcu powrócą oni do czasów świetności.

   Rosja jest znacznie mniejszym zagrożeniem dla Europy jako takiej ( zachodniej ), bo nie jest w stanie eksportować nam tutaj swoich „wartości”. Islam jest w stanie postawić sobie w przyszłości w szachu i Rosję i całą Europę bez najmniejszych problemów.

 6. Swiat jest w stanie wojny z islamizmem.
  Jest to inny wrog niz imperialna Japonia i nazistowskie Niemcy. Hitler wysylal swolich bojownikow w mundurach. Dowodcy IS maja swich zamachowcow bez mundurow .
  Hitler podobnie jak islamofaszyzm byl kierowany ideologia rasizmu. Ale nie podszywal sie pod miano religii. Ta roznica jest istotna bo liberalny Zachod traktuje religie z szacukiem nawet jesli jest barbarzynskim zlepkiem absurdow jak nazwal Islam Churchill. Czy mozemy sobie wyobrazic aby Churchill nawolywal Anglikow do walki z blitzkriegiem nie nazizmem ?
  Wkladanie Putina do tergo samego worka jak islamizm jest uproszczeniem .Rosja jest mocarstwerm ktore bedzie zawsze staralo sie o wplywy na swiecie. Robi to kazde mocarstwo ,kadze inaczej. Z Putinem mozna negocjowac. .Z Islamizmem nie moze byc zadnej ugody. Musi byc militarnie i ideologicznie zniszczony.
  Pytanie , ile ofiar potrzeba aby tchorzliwi politycy Zachodu
  nazwali wroga i wspolnie pokonali.
  Po Brukseli Obama i Trudeau oswiadczyli ze beda walczyli z teroryxmem nie Islamofaszyzmem. Polityczna poprawnosc ubrana w szatki tchorzostwa.

 7. Pewien Imam Ismski powiedzial ze teroryzm nie ma kraju, narodowosci ani religii.
  Tylko tyle ze niemal 1100% terorystow to muzulmanie.
  Idea dzihad swietej wojny jest centralna teza Islamu.
  Tylko tacy polityczni tchorze jak Bush nie widza zrodla teroryzmu. Porywacze samolotow w Nowym Jorku nie byli bednymi, uciskanymi prostakami ktorzy chcieli dobra Palestynczykow lub Arabow. Ich motywacja byla czysto religijna. Mahomet Atta dowodzacy akcja napisal do uczestnikow zbrodni aby po wejsciu do samolotu modlili sie i mysleli o raju w ktorym sie wkrotce znajda. Kopie notatek zostaly znalezione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *