Znów wróciły czasy zniewolenia i potrzebna jest nam solidarność. Ewa Wójciak i Jacek Tabisz

 

 

Ewa Wójciak, dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, zawsze uważała, że teatr powinien odważnie uderzać w obecne problemy polityczne i społeczne. Sądziła jednak, że czasy „jedynie słusznych prawd” i cenzury w sztuce już nie wrócą, że PRL to już przeszłość. Niestety, antykuturalna polityka PiSu niepokoi ją i przygnębia. Co zrobią w tych złych czasach artyści? Czy będą dzielnie bronić wolności słowa? Tu też niestety Ewa ma spore obawy…

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Znów wróciły czasy zniewolenia i potrzebna jest nam solidarność. Ewa Wójciak i Jacek Tabisz”

 1. Jak dlugo PiS ma poparcie duzej czesci glosujacych tak dlugo beda problemy. W demekratycznym systemie obywatele maja jeden atut, glos podczas wyborow.
  Jesli tego nie uzyja poprawnie to nalezy ich winic za rezultat.
  Samo narzekanie nie jest skuteczne.Za PRLu potrzebna byla inicjatywa Solidarnosci. Obecnie mozna wplynac na zmiane przez oddanie glosu na inne partie niz PiS.

 2. Naród pójdzie za pieniądzem! Pecunia non olet! Masy wiedzą, że Nowoczesna i PO to neoliberałowie: „Za ich rządów będzie bida z nędzą, jeść nie dadzą, a s… pędzą”.
  Pozdro.

 3. Solidarnosc jest tez potrzebna z innego powodu na co zwrocilsa uwage Ayaan Hirsi Ali.
  Zachod powinien popierac dysydentow Islamu tak jak popieral Solidarnosc i dysydentow komunizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =