• czwartek, 9 kwietnia 2020 r.

Ewolucyjne aspekty rywalizacji o status. Prof. Bogusław Pawłowski

 

Piramida Masłowa zakłada, że podstawowe potrzeby dotyczą jedzenia i snu, oraz aktywności seksualnej. Prof. Bogusław Pawłowski w swoim porywającym wykładzie dowodzi, iż rywalizacja o status jest dla nas równie ważna, choć oczywiście w tle jest dobór płciowy. Nie jest zatem dziwne, iż na przykład ktoś rozdaje ostatnie zasoby żywnościowe, aby urosnąć w oczach swojej grupy. lub też naraża życie aby cieszyć się sławą i uznaniem swojej społeczności. Te  ryzyko nie jest wpływem kulturowym, ale biologicznych dziedzictwem naszego gatunku.

Podobne materiały

3 komentarze

 1. Ultima Thule
  13 maja 2017 at 14:42 - odpowiedz

  Profesor popełnił NIEWYBACZALNY błąd już w momencie 6:47, gdy mówi, że Donald Trump uzyskał wysoki status poprzez "dominację i agresję". Tymczasem to właśnie Donald Trump wygrał dzięki głosom ZWYKŁYCH LUDZI, którzy mieli już dość dominacji i agresji zdegenerowanych polityków i celebrytów !!! Więc jest DOKŁADNIE ODWROTNIE, niż jest to przedstawione na tym wykładzie !!!
   

 2. Ultima Thule
  13 maja 2017 at 17:20 - odpowiedz

  W chwili 1:10:55: wypowiedź jakiejś kobiety, która "słyszy seksistowski stosunek". Typowy feministyczna bzdura. Profesor mówi o FAKTACH, a tej kobiecie najwyraźniej fakty się nie podobają.

  W procesie ewolucji to status mężczyzny był istotny, a nie status kobiety, dlatego nie ma w ogóle sensu zajmować się "statusem" kobiet, gdyż czegoś takiego w ogóle nie było. Kobieta byłą brana przez mężczyzny o lokalnie najwyższym statusie, o ile mu się spodobała i tyle. Tu nie ma miejsca na "status" kobiety. Kobieta musiała mieć szczęście do urody i do tego, że porwie ją właściwy mężczyzna. I jej strategię musiało byś bardzo ostrożne eksponowanie się w miejscach publicznych, żeby z jednej strony dać się zauważyć, a z drugiej strony nie zostać porwaną przez byle łachudrę.

 3. Robert
  15 maja 2017 at 11:42 - odpowiedz

  Ultraciekawy materiał, a tylko 2 komentarze, 400 wyświetleń… Na Yotube jeszcze gorzej. Dziwny jest ten świat.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *