• piątek, 10 lipca 2020 r.

O dyktaturze Łukaszenki i Putina. Andruś Krecka, Piotr Napierała i Wojciech Kral

 

Wojciech Kral i Piotr Napierała rozmawiają z białoruskim opozycjonistą o dyktaturze na Białorusi. Dowiadujemy się, że w każdej chwili można być aresztowanym, że internet i inne media są ściśle kontrolowane, oraz że osoby niepokorne tracą prace lub prawo do studiowania. Osoby szukające innych niż rządowe media, trafiają na media Putinowskie, które są – jak mówi nasz gość – być może jeszcze bardziej kłamliwe…

Podobne materiały

14 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  31 lipca 2015 at 18:28 - odpowiedz

  Musiał Białorusin powiedzieć jak to wygląda żeby wreszcie nasze lewaki putinoluby zamilkli… : )

 2. Lucyan
  2 sierpnia 2015 at 15:35 - odpowiedz

  Czy Białorusini mają katecheze w szkole panstwowej, jak wygląda sojusz władzy z klerem?
  Czy mają paszporty w domu, mogą opuscic kraj bez pytania sie kogokolwiek?
  Czy kobiety mają prawo do usuniecia ciązy do np. 6-10 tygodni?
  Czy maja bandytow/kiboli na stadionach?
  No i dlaczego wiekszosc wybiera rosyjski jezyk, a nie białoruski. Gdyby Lukaszenko był bardziej liberalny, ale jednoczesnie nie pozwolił na prawdziwy bandytyzm i pasozytnictwo kleru, to Białorus przescignełaby Polske.

  • Frey Torquemada
   2 sierpnia 2015 at 22:34 - odpowiedz

   Skoro nic nie wiesz na temat Białorusi to dlaczego zakładasz, że prześcignęłaby Polskę, tak samo Somalia powinna prześcignąć Polskę, bo nie ma kleru, a jakoś nie prześcignęła.
   Białorusini mają aborcję na życzenie
   Tak, na Białorusi są kibole, część z nich walczy w Donbasie z terrorystami rosyjskimi.
   https://www.youtube.com/watch?v=09_m3u2TiTU
   Większość wybiera rosyjski, bo nie może wybrać innego języka niż język rosyjski , tylko 400 uczniów uczy się po białorusku .
   Mają paszporty tak samo, jak Polacy, ale ci, którzy nie popierają baćka mają problemy z wyjazdem.

   Pozdrowienia od lewaka któremu na głowę nie spadła cegłówka z napisem Putin.

   https://www.youtube.com/watch?v=39jMugc6eHE&list=PLknUtBz2tZpPrm4vxwiMrvtan8A7XvFb-&index=6

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    3 sierpnia 2015 at 08:55 - odpowiedz

    W Somalii jest kler imamowie i ulemowie.

    • Frey Torquemada
     3 sierpnia 2015 at 18:55 - odpowiedz

     Nie wiem, czy to można uznać za kler taki jaki występuje w kościele katolickim albo anglikańskim oni nie tworzą zhierarchizowanej struktury to jest raczej taki „protokler” struktura władzy duchownej jest w islamie sunnickim bardzo płaska jak np. u jehowitów i tam głos jakiegoś imama z zapadłej wioski może być równoważny z głosem imama z Mekki. Poza tym imamem może zostać każdy, kto zna dobrze Koran i którego wybiorą wierzący w przeciwieństwie do Krk gdzie imamem zostają tylko ludzie pozytywnie zweryfikowani przez wyższe duchowieństwo.

     Pzdr

     • Piotr Napierała
      Piotr Napierała
      3 sierpnia 2015 at 20:02

      W teorii równie ważny. W praktyce wolą mekkowych lub stołecznych

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  2 sierpnia 2015 at 21:31 - odpowiedz

  Jasne nie liczy się wolność wypowiedzi tylko aborcja. Zabawny z Ciebie człek. Bez wolności wypowiedzi nie ma rozwoju nawet Chiny zaczynają to rozumieć

  • Lucyan
   2 sierpnia 2015 at 23:26 - odpowiedz

   Człeku, ja tylko zadałem kilka pytan ktore mnie interesują, a Ty zaraz cos imputujesz.
   Bo chyba w zadnym panstwie raczej nie mozna ublizac policjantowi/milicjantowi, nawet w USA. Jak w USA prowadzisz samochod i policja cie zatrzyma to musisz byc grzeczny jak baranek, morda w kubeł, rece na kierownicy. I nie rob zadnych nerwowych ruchow, bo policjant da ci kule w łeb albo w nogi, nawet jak jestes czysty (bo skąd ma policjant to wiedziec). Podobnie co w tym ciekawego, ze ceny w Polsce nizsze. To jest normalna rzecz, ze ceny moga sie roznic. Norweg jedzie na zakupy do Szwecji bo taniej i nic w tym nienormalnego. Niemiec handluje w Polsce i tez nic w tym dziwnego. Po prostu rozmawiajcie na temat, mowcie o przyczynach, a nie o efektach.
   A jesli chodzi o aborcje to chodzi o prawo do decydowania o swoim ciele, co nawet jest wazniejsze niz prawo do odzywania sie. Miller z Kwasniewskim po prostu sprzedali polskie kobiety Waykanowi. Jak Polka chce usunąc ciąze to moze zrobic to zagranicą. Czyli jak Białorusin chce cos powiedziec, to niech wyjedzie zagranice?
   Zycze Białorusii jak najlepiej i fajnie by było gdyby Lukaszenko zrobił sie liberalnym wodzem, albo zmiane na system liberalny, bez dyktatora, ale niech ich wszyscy bogowie (greccy i rzymscy) bronia przed klerykalizacją, bo wpadną w ten sam obłudny i pedofilski system co Polska. Bez kleru mogą przescignąc Polske.

 4. Lucyan
  3 sierpnia 2015 at 01:39 - odpowiedz

  Nie wiem czy Białorus by przescigneła, ale mam taka nadzieje. Kibole-bandyci to najwieksze goowno tzw. demokracji, i szkoda ze panstwa liberalne nie potrafią sobie poradzic ze stadionowym bandytyzmem.
  https://www.youtube.com/watch?v=82rOVjaYXwg
  W tym przypadku dawny system dawał sobie lepiej rade z bandytami. I mam nadzieje na takie bydło Lukaszenko
  by sie przydał.
  Dziwne, ze jezyk białoruski jest dyskryminowany, jesli to prawda.
  Skoro mają paszport w szufladzie to co za problem wyjechac z kraju, zawracają?
  A z Białorusii podobał mi sie przepis, ze przy wjezdzie trzeba było pokazac co najmniej trzy kondomy (w razie czego mozna było na granicy je kupic). 🙂 Nie wiem czy caly czas aktualny.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   3 sierpnia 2015 at 08:53 - odpowiedz

   Z Białorusi podoba się przepis ok czyli nieważne że jak nie liżesz dupy tyranowi wylatujesz z pracy skoro nie ma kibolstwa. Kibolstwo tam rządzi krajem podobnie jak Rosja faszyści nie muszą się awanturować bo już mają wszystko. A pan myśli że można utemperować kiboli po autokratycznemu i nadal mieć wolność? Nie za bardzo. Kibole to faszystowska opozycja w państwie demo-lib. Złudzenia lewicy że można sobie wybierać z demokracji i autokracji po kawałku sprowadzila morze nieszczęść.

   • Lucyan
    3 sierpnia 2015 at 14:18 - odpowiedz

    Nie, jak tylko wskazałem, ze nawet w panstwach dyktatorskich (z potworami) są elementy pozytywne. Nie znaczy to, ze kocham Rosje czy Lukaszenke.
    Podobnie w Polsce są miliony prawiczkow ktore „kochają” Putina za stosunek wobec ludzi HBQT.

    Nie wiem jak wygląda sprawa kibolstwa na Białorusii. Ale pozytywnym efektem kontrolii w „demoludach” była własnie kontrola kiboli-bandytow. Byl to efekt uboczny, niezamierzony, bo głownym celem bylo tropienie i eliminacja „elementow antysocjalistycznych”.
    Nazywanie kiboli opozycją to zart – to są bandyci, niezaleznie czy są faszystami czy komunistami czy kim innym.

  • Tylko Ja.
   29 sierpnia 2016 at 01:04 - odpowiedz

   Pierwszy raz słyszę o takim przepisie.Pragnę zauważyć,że Białoruś ma się dobrze.Posiada swój przemysł ciężki i motoryzacyjny.Tzw.twarda łapa prezydenta nie dopuszcza do rozkradania [w „demokracji” nazywa się to-prywatyzacją] kraju i zubożenia obywateli.Jakoś nasza Rzplita któregoś numeru,nie przeżywa zalewu fali białoruskich uchodżców.Wobec czego,panowie dyskutanci,przesiąknięci rusofobią i hmm….demokracją,proponuję wylać na swoje rozgorączkowane lica-kubełek zimnej wody.I zacząć pisać…obiektywnie.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *