• środa, 28 października 2020 r.

O historii polskiego internetu. Między 1989 a 1998. Rafał Maszkowski

 

Racjonaliści nie powinni ignorować tego, czym wszyscy się na co dzień zajmujemy, z czego wszyscy na co dzień korzystamy. Internet jest obecnie podstawowym narzędziem komunikacji, dzięki niemu też istnieje nasza RacjonalistaTV. Jaka była jego historia w Polsce? O dziejach polskiego Internetu rozmawiamy z Rafałem Maszkowskim, osobą, która odegrała ważną rolę w budowaniu netowego świata. Historia polskiego Internetu jest jeszcze niepełna. Razem z Rafałem prosimy zatem naszych widzów o pomoc w jej uzupełnieniu. Sami zobaczcie, gdzie są białe plamy…

Podobne materiały

2 komentarze

 1. zezu
  23 lutego 2015 at 20:42 - odpowiedz

  Rozmowa ciekawa, ale redaktora suszy….

 2. Rafał
  23 lutego 2015 at 21:01 - odpowiedz

  Pozwolę sobie sprecyzować, że w I odcinku mówiłem o historii Internetu w ogóle, a więc o tym, co zaczęła się w latach 60-tych, a w praktyce zostało zrealizowane w 1969 r. W dalszej opowieści mówiłem też o różnych sieciach w Polsce, gdzie Internet pojawił się ostatecznie na stałe w 1991 r. Doszedłem z tą opowieścią do ok. 1992 r., kiedy Internet rozlał się po naszym świecie akademickim.
  W tej części mówię o ciągu dalszym, a więc o pierwszych providerach, usługach i wydarzeniach, o podłączaniu szkół i innych instytucji, kończąc na 10-leciu polskiego internetu w 2001 r. Co było dalej jest już trudne do opisania.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *