• czwartek, 13 sierpnia 2020 r.

Przyganiał kocioł garnkowi czyli lewacy o (nie)tolerancji wobec INNEGO…

Wielu lewicowców uważa się z definicji za sędziów tolerancji, na naszym portalu zajmuje się tym „towarzysz” Radek Czarnecki. Warto przeczytać choćby jego artykuł zatytułowany: „Janusz Waluś – nienawiść od innego niejedno ma imię”

Redaktor Radek ma jakiegoś hopla z „INNYM” i z tym, że powinniśmy go kochać. Hopla dlatego, że niestety ksenofobia jest uwarunkowana ewolucyjnie i biologicznie, ale także dlatego, że właśnie lewica jest najbardziej nietolerancyjną grupą z wszystkich. Czytelniku – spytaj Zandberga czy Sierakowskiego o prawicę i zobaczysz wręcz biologiczną nienawiść. Radek jest przekonany o mojej nienawiści do niego i o moich ciągotach do nazizmu. To pewnie dlatego, że śmiem dowodzić, że komunizm był gorszy niż nazizm – bo był. Tę tezę przedstawiam w artykule „Komunizm jest gorszy niż nazizm”

 

Czarnecki manipuluje w swoich tekstach na potęgę, oto przykład:

„…jeden z leaderów „Solidarności” w Radomiu, biały suprematysta i rasista z RPA, zabójca jednego z czołowych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) i Komunistycznej Partii RPA (SACP) Martina Thembisile (Chrisa) Haniego. Zabił go z zimną krwią, na oczach jego córki, z racji różnic w poglądach, w kolorze skóry, z przekonania o wyższości kultury białego człowieka, z racji nienawiści, ksenofobii i rasizmu jaki nosił w sobie. Szczególnie przerażającym są te strzały: trzeci i czwarty, oddane z najbliższej odległości w skroń Haniego – analogia nasuwa się sama gdy mówimy o egzekucjach w Katyniu kiedy NKWD-ziści strzelali polskim funkcjonariuszom państwowym z rozkazu Józefa Stalina w tył głowy…” –

– ok tyle, że NKWD robiło to masowo, a towarzysz Czarnecki musiał stanąć na rzęsach by znaleźć JEDNEGO z kilku milionów Solidaruchów, o mentalności porównywalnej z NKWD-wską…

Co do mnie, ja nie czuje nienawiści do nikogo, uważam tylko, że większość Radkowych tekstów jest niedorzeczna a część to szkodliwa woda na młyn m.in. Putina, czasem też Orbana. Uderza on w naszych sojuszników NATO, USA, robi łaskawy wyjątek dla UE, bo jest tam trochę więcej lewaków. Tymczasem tylko dzięki liberałom takie wieloideowe portale jak nasz w ogóle mogą istnieć, inaczej tacy burżuje jak ja, Jacek Tabisz, czy Grzegorz Roman, już dawno byśmy szli do łagru… Trochę inaczej jest z Andrzejem Dominiczakiem, który myśli „liberalizm”, ale nazywa to „lewicą racjonalną”, w odróżnieniu od populistycznej piaskownicy typu Podemos, którą tow. Radek Czarnecki kocha. Lewacy są jak dzieci, za nic nie biorą odpowiedzialności – ani za zbrodnie komunizmu, ani za głupoty jakie wyprawiają z gospodarką, ani za nierozważny populizm.

Komuchy w pełni zasługują na pogardę za niszczenie tego kraju przez dekady, tu zgadzam się z PiS. Lustracja natychmiast!

Zaś towarzysz Radosław Czarnecki niech się wreszcie choć raz zdystansuje od ZSRR, Putina, Stalina i całego tego (post)sowieckiego szajsu zamiast mnie oskarżać o kryptonazizm. Wstyd!

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

18 komentarzy

 1. dżizas
  2 marca 2016 at 09:58 - odpowiedz

  „(..) niestety ksenofobia jest uwarunkowana ewolucyjnie i biologicznie.”

  Ale podobno jest też tak, że geny osobników agresywnych, mało empatycznych i niechętnych do współpracy są powoli eliminowane z puli, ponieważ te cechy nie są zbyt atrakcyjne dla potencjalnej partnerki lub partnera.
  🙂

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 10:35 - odpowiedz

   no podobno

  • Tomek Świątkowski
   2 marca 2016 at 12:10 - odpowiedz

   A może upodobania potencjalnych partnerek/ów, też są uwarunkowane genetycznie? Ponoć „każda potwora znajdzie amatora”.
   W końcu tylko dziwacznym gustom samic zawdzięczamy takie ewolucyjne irracjonalności, jak poroże jeleni, pawie ogony albo pupska pawianów.
   .
   Mam jednak nadzieję, że poglądy są kształtowane także kulturowo, bo w przeciwnym razie z czasem grozi wyodrębnieniem się podgatunków: homo xenofobicus i homo cosmopoliticus
   🙂

 2. Radosław S. Czarnecki
  Radosław S. Czarnecki
  2 marca 2016 at 13:04 - odpowiedz

  Gdy Dobrego Wojaka Szwejka zamknięto po raz któryś na Pankracu na ścianie celi w której siedział wyskrobane zobaczył takie oto litery tworzace taki oto napis: „Łaski Wielki Boże, pocałujcie mnie …….” dalsza część napisu była zamazana, a dopisano pod spodem – „w połę”. I to wszystko w temacie „nazio-lyberale” Napierało w kotekście jakiegokolwiek mojego kajania się przed Tobą: aniś partner, aniś autorytet, aniś nawet empatyczna, ludzka i humanistyczna wobec INNEGO jednostka (podkreślam – jednostka, nie osoba). Zarozumiały, narcystyczny, o religianckiej mentalności pyszałek. Koniec, kropka, szlus. Dzisiejsza wymiana – czy raczej próba wymiany z Panem Panie Napierała – myśli się skonczyła z mojej strony. Znów z mej strony wobec Ciebie zapada wymowne milczenie i ignorowanie.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 13:54 - odpowiedz

   gardzę nazizmem, ale komunizmem też. Każdy uczciwy człowiek to myśli i powie, czy TY TEŻ to powiesz?

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 13:55 - odpowiedz

   szwejk to postać literacka, więc powołując się na nią sam wypinasz na siebie d..ę : )

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 13:56 - odpowiedz

   ja może i po bandzie ale uczciwie, a tow. Radek ciągle jakieś mętne historyjki…

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 14:02 - odpowiedz

   wszystko nawet SZWEJK!!!!!! i co jeszcze może baron Muehnhausen ! Byle nie potępić Putina i Stalina. Ala waszą rodzinkę przerobili na tej Syberii, mniam focze mięsko hehe

 3. Benbenek
  2 marca 2016 at 13:11 - odpowiedz

  Można się nie zgodzić z hiperbolą RCz niejako ekstrapolującą dokonania Walusia w rejony NKWD. Ale to tylko hiperbola a nie bezpośrednie oskarżenie Solidarności i jej mitu. Ale skoro jest to mit a R.TV szczyci się demitologizacją to tekst autora jakoś tam się tego nurtu trzyma
  Ale szanownego redaktora PN tekst o biologicznej nienawiści którą „widać” to już jazda po bandzie. Co to jest ta „biologiczna nienawiść”? Może to taka nienawiść która jest „uwarunkowana ewolucyjnie”? Skoro jest to ok w przypadku usprawiedliwiania rzeczywistego morderstwa Walusia to do licha dlaczego tak samo nie działa to wobec biologicznie nienawistnych lewicowców.

 4. Benbenek
  2 marca 2016 at 13:17 - odpowiedz

  Jeszcze jedno. Jeśli ten portal zamieni się w folwark czy to wzajemnie dogadzających sobie pań i panów redaktorów, czy też wprost przeciwnie antagonizujących się nawzajem małostkowych ambicji to ja się z niego wypisuje. Nikt spoza waszego grona nie jest zainteresowany taką formą „polemiki”. Żenada

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 13:52 - odpowiedz

   to spadaj a nie truj : ) Jacek się ucieszy, bo się nawkurzał wielokrotnie na Ciebie hehe

 5. Lucyan
  2 marca 2016 at 13:26 - odpowiedz

  Teze sobie mozesz przedstawiac, rownie dobrze mozesz udowodnic ze katolicyzm/protestantyzm był gorszy od nazizmu. Katolicy i protestanci razem wykonczyli setki milionow ludzi, przez wieki i kontynenty.
  Problem z takim „Walusiem” jest ze on sie uchował i mordował w roku 1993.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 13:52 - odpowiedz

   może w przypadku katolików miałoby to jakiś sens, ale nawet oni przy komuchach nic

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 14:14 - odpowiedz

   no jeden się uchował tafktycznie, warto caly artykuł mu poświęcić… Mało to takich kondotierów? Zwłaszcza komunistów z Kuby, Albanii, Chin? Może o nich Radzio napisze???

 6. dżizas
  2 marca 2016 at 14:16 - odpowiedz

  Ja bardzo lubię czytać te emocjonujące i pełne zwrotów akcji polemiki, ale może byście tak Panowie nagrali jakąś moderowaną dyskusję na dzielące Was tematy. Zauważyłem, że przed kamerą Wasza rozmowa jest bardzo merytoryczna i cudownie zrównoważona zarówno w swej treści, jak i w formie. Moderatorem mógłby być Pan Romek, ponieważ myślę, że po rozmowie z Pieczyńskim nic już nie jest w stanie go zniszczyć. W ostateczności możecie po zakonczeniu rozmowy roztrzygnać spór po dżentelmeńsku, polecałbym jednak ze względów bezpieczeństwa wiatrówki. Publiczność byłaby zachwycona, a liczba subskrypcji i polubień na pewno by wzrosła. Peace and Love!
  :-);-)

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   2 marca 2016 at 14:21 - odpowiedz

   Moja niechęć do Radka wynika właśnie (oprócz jego braku piśnięcia choćby słowa o Putinie czy CCCP) z tego, że nie chce gadać i spierać się przed kamerą, on tylko chce „Głoooooooooosić” czyli propagandyzować

   • dżizas
    2 marca 2016 at 17:29 - odpowiedz

    No to zróbcie na dobry początek program na taki temat, w którym macie zbieżny pogląd. Już raz zrobiliście i było fajnie.
    Przy okazji sobie pogadacie, popijecie, to i o rekoncyliację będzie łatwiej.
    🙂

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     2 marca 2016 at 17:46 - odpowiedz

     to było dawno. poza tym to on sie gniewa znacznie bardziej niż ja. mi chodzi o to by sie zdystansowal do zsrr. on myśli że ja go nienawidze, a on mnie co najwyżej lekko drażni. nikogo nie nienawidzemoze procz isis

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *