Akcja pod Trybunałem

 

Przedstawiamy Państwu reportaż z pikiety Komitetu Obrony Demokracji pod trybunałem, której uczestnicy zebrali się w obronie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego zagrożonej przez PiS. Na filmie wypowiadają się między innymi: Mateusz Kijowski, współtwórca KOD, oraz Borys Budka z PO. „Chcemy normalności”, „wracają czasy, gdy Solidarność musiała walczyć o demokrację i niepodległość”, „wolność jest dla mnie wszystkim” – słyszymy od uczestników pikiety.

 

Chcecie być na bieżąco i bez (już wkrótce) TVP Trwam? Polubcie stronę RacjonalistaTV na Facebooku!

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. Tego dziada z PO to po co pokazujecie? Oni są współwinni tej całej sytuacji. Dobrze że chociaż tracą poparcie na rzecz Nowoczesnej.

  2. Żal duszę ściska, że po takiej smutnej przeszłości, po takich walkach i poświęceniach dziadów, ojców i braci, znowu trzeba wychodzić na ulice w dzień grudniowy! I to w imię czego? Brawo KOD! Nie dajcie suę! Trzymam z Wami i wspieram moralnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *