Brexit. David Pollock and Kaja Bryx

 

The well-known British humanist David Pollock still believes that Brexit can be avoided. But when Brexit takes place, we are facing difficult times.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Brexit. David Pollock and Kaja Bryx”

  1. Bardzo ciekawe . Ale Pollock malo powiedzial co bylo powodem wiekszosci glosow przeciwko UE.

    Brytyjski Angielski Kaji jest jasny  i poprawny.

  2. na razie to UE szantażuje w obrzydliwy sposób Brytyjczyków by zapłacili ogromny haracz za wyjście. Naukowcy brytyjscy może boją się o granty problemy może też mieć Kornwalia bo biedna i tu i ówdzie na UE subsydiach. Pollock ma rację że UE traci głos za reformą UE bo Brytyjczycy byli jednymi z niewielu którzy zwracali uwagę na to jak UE działa i chcieli to poprawić podczas gdy Np Belgowie tak się podniecają samym istnieniem UE że są niezdolni do krytycznego myślenia. Brexit to problem raczej dla UE niż UK i w sumie Pollock to mówi chociaż jako antybreksitowiec sam się stara przekonać że jest inaczej. Wcale nie było tak że za brexitem byli biedni lub bogaci. Do tego podział był w poprzek elektoratów labour i CP

    1. Byli biedni oszukiwani przez bogatych. Brexit to przekręt antyunijnych fanatyków i izolacjonistycznych nacjonalistów oraz ludzi, którzy chcieli zrobić na nim karierę polityczną.

  3. David, I am a bit amused by the fact that I agree with each and every sentence you say – I am not used to agreeing so strongly with anyone about anything 🙂  I hope Uk will finally remain in the EU! I would also like to boast a bit of the proposal I put forward at the recent meeting with Frans Timmefmans vice-president of the EU Commission), where I proposed introducing individual membership for those Britons who are unhappy about Brexit. Everybody laughed at it although it was not meant to be just a joke 🙂 Regards!    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =