Carcassonne. Małe ojczyzny, bliskie odkrycia.

Redakcyjni koledzy i widzowie, zachęceni po części moimi przejażdżkami rowerowymi po Wrocławiu i okolicach, poprosili mnie o przedstawienie innej małej ojczyzny. Z pewnością drugą pod względem czasu, jaki spędziłem w danym miejscu, moją drugą ojczyzną jest francuskie Carcassonne (trzecią byłoby indyjskie Delhi). Jest ono wymarzone dla odkrywców, gdyż zostało wpisane na listę zabytków UNESCO, a wpis, jak to zwykle bywa, nie objął wszystkiego co w Carcassonne ciekawe i warte poznania. O Carcassonne jeszcze napiszę, ale wpierw przedstawię trochę moich zdjęć z dodaną do nich muzyką mojego autorstwa, która mam nadzieję, oddaje trochę klimat Carcassonne i mówi więcej niż słowa.

 

Obok ilustracji muzycznej dla Carcassonne, którą opracowałem przed chwilą, posłuchajcie muzyki, której wykonawstwo rozwijałem w tym bardzo gotyckim mieście.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. Robi bardzo sympatyczne i klimatyczne wrażenie. Przejechałem Europę kilka razy na skos, często zatrzymując się po drodze w poblizu Beziers, czyli niedaleko. Tak właśnie pamiętam tamte kolory.

      1. Mam bardzo miłe (zimowe) wspomnienia z tego rejonu. Kiedyś opuszczałem Polskę pod koniec stycznia. Polska i Niemcy – śnieg, mgła i ciemność. Potem stopniowo we Francji coraz więcej światła. Za Montpellier coraz bardziej zielono a w okolicach Beziers już można było o zimie zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *