Centrum Sprawiedliwości w Rodzinie. Urszula Nowakowska


 
Liderka Centrum Praw Kobiet uważa, że kobiety w Polsce nie są dostatecznie chronione przed przemocą domową. W tym materiale Urszula Nowakowska ocenia istniejące programy antyprzemocowe, oraz opisuje promowaną przez siebie ideę Centrum Sprawiedliwości w Rodzinie, która powinna zainteresować zarówno osoby o lewicowych poglądach, jak i prawicowców.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

    1. Własciwie nic sie nie zmieniło i nie zmieni, nawet jak PiS wprowadzi całkowity zakaz. Kto chciał to wyjezdzał, kto bedzie chciał to wyjedzie za granice i prawo obejdzie. Nawet lepiej gdyby wprowadzili taki zakaz, to byłaby pisowska „zakonnica na pasach”, nie trzeba by sie wysilac, aby wygrac wybory. Jedyny problem, ze do wyborow kuuupa czasu.
      A Polki są wychowane, aby całowac kleche w reke (vide Kopacz) wiec nie ma nie co liczyc. One myslą, ze w ciąze przeciez nie zajdą, a jak zajdą to i tak sie jakos załatwi. Ja bym pisowi radził dorzucic obrzezanie dziewczynek, jak gonic Afryke to na całego.

        1. No to proponuje ułatwic decyzje liberałom i spenalizowac wykonanie aborcji poza krajem. Norwegowie np. karzą Norwegow dopuszczających sie pedofilii w Tajlandii. To dlaczego Wolacy mają puszczac płazem mordowanie poza granicami Wolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *