Chciwość korporacji, migracje i islam. Jacek Tabisz

 

Jedną z przyczyn problemów współczesnego świata jest pozwolenie wielu korporacjom na oszczędzanie przede wszystkim na pracownikach. Zamiast dać godziwą płacę w kraju, gdzie działają, korporacje ściągają ludzi z biedniejszych państw, którzy mieszkając po kilka osób w jednym pokoju cieszą się, że zarabiają trochę więcej niż w swoim biednym kraju. Autochtoni nie mogą natomiast pracować za tak liche pieniądze. Globalne oszczędności korporacji przeczą teoriom neoliberałów takich jak Korwin Mikke, bowiem rynek pracy sam się nie reguluje – korporacja nie mając chętnych do podjęcia pracy za głodową pensję w kraju X, ściąga półniewolników z biedniejszego kraju Y. Wiele lewicowych intelektualistów wspiera ten proceder, chcąc multikulti i jednocześnie godząc w prawa pracownika.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. http://www.spiegel.de/international/world/firing-at-refugees-eu-money-helped-fortify-turkey-s-border-a-1199667.html

  As a European Union member, the German government is also implicated in the arming of the Turkish border against refugees. The EU states have provided the government in Ankara with security and surveillance technology valued at more than 80 million euros in exchange for the protection of its borders, according to research conducted by DER SPIEGEL and the European Investigative Collaborations network (EIC).

  This included the transfer of 35.6 million euros by Brussels to the Turkish company Otokar as part of its IPA regional development program for the construction of armored Cobra II military vehicles, which are now being used to patrol the border to Syria.

  Arms manufacturer Aselsan, of which the Turkish state owns a majority stake, was also commissioned by the EU to provide Ankara with 30 million euros worth of armored and non-armored surveillance vehicles for patrolling the Turkish-Greek land border.

  In March 2016, the EU and Ankara closed a deal under which the Europeans would pay 3 billion euros to Turkey if the country kept the refugees inside its borders. The money was intended to help the Syrians in Turkey, but 18 million euros went to a Dutch company that manufactured six patrol boats for the Turkish coast guard.​
  ===
  Właśnie dlatego między innymi zawsze jak Pana słucham to się czuję okłamywany.
  Taki jest nacisk tej UE (czyli Polski na Polskę?), że zbudowała MUR (piękny mur) między Turcją i Syrią, a Trump nadal ma problemy ze swoim, bo a) jeszcze go nie ma, b) to mają być jakieś pręty wystające z ziemi.
  Na przykład Napierała by o tym nie pomyślał, bo jego głównym celem jest stawianie muru między Polską i Niemcami; Francją i Włochami i tak dalej.
  Pana zdaje się też.
  Bo ciągle Pan straszne bzdury gada o "otwartych granicach". 
  I całą tą inną propagandę, by karać ludzi za Islam.
  I ciągle Pan jedzie po UE i wymiotuje na nią.
  I zrównuje Pan Timmermansa, który broni moich praw, z Kaczyńskim, który je chce mi zabrać. To jest prawdziwa ojkofobia.
  Sam ten fakt tego muru przeczy wszystkiemu co Pan mówi.
  ====
  Można też po prostu zamiast mieć imigrantów, zacząć zmuszać ludzi do pracy za darmo jak Orban (nie kpię, to jest autentyczny powód „prawa niewolniczeg”):

  (…) three possible answers to the labor shortage and concludes that none of them is viable. The first is to pile extra work on all workers, from teachers to the factory workers. The second is to turn around and promote immigration, even from those countries that Orbán swore he would never accept immigrants. The third is to change the current “work based” economic model to a “knowledge based” one, which would require the overhaul of the education system. In the first instance, over-burdened and low-salaried workers will pick up and leave. In the second case, after years of indoctrination, it is almost impossible to convince Hungarians of the benefits of immigration. Finally, Jávor believes that with the birth of an innovative, highly educated younger generation the kind of autocratic rule Orbán has put in place cannot be maintained. Therefore, according to Jávor, the opposition is on the right track in attacking the economic underpinnings of the regime.
  (…)
  Either migrants or more sweat. Western Europeans opted for the former and, as a result, they live better and work less.
  http://hungarianspectrum.org/2018/12/21/orbans-dilemma-immigration-or-labor-shortage/

  Nie powiedział Pan nic o płacy minimalnej na odpowiednim poziomie, która by automatycznie ograniczyła sprowadzanie pracowników.
  Ani też nic Pan nie mówi o tym, że zyski z imigracji powinny być sprawiedliwiej dystrybuowane wśród najbiedniejszych.
  Podatki muszą być płacone, usługi publiczne dobre budowane, itd.
  Obywatel edukowani.
  Ale to podejście Panu przeszkadza, bo przeszkadzała Panu dyrektywa, która dawała polskim kierowcom lepsze, zachodnie traktowanie polskim kierowcom w zachodnich krajach UE, a uniemożliwiała polskim pracowników tanie eksportowanie Polaków do innych krajów UE. Wtedy Pan mówił poprawnie politycznie: „Macron zły, chce zabić wspólny rynek. Polska tania siła robocza dobra”.
  Bo pracownik z Filipin nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli a) zarabia tyle co my, b) i tak dodatkowymi zyskami z imigracji (wynikającymi z większej produkcji) firmy dzielą się ze społeczeństwem, c) płaca jest wystarczająco duża.
  Tak samo firmy powinny płacić podatek od robotów, żeby część zysków z większej wydajności trafiały do społeczeństwa.

  Nawet jak zabijecie już UE i będziecie mieć same nacjonalistyczne państwa jak milion lat temu, to i tak będziecie mieć jakiś muzułmanów (z tego czy innego względu). Jak już będą mieli Kaczyńscy tego świata tą swoją „suwerenność”, to i tak będzie to samo co teraz, tylko z dyktaturą i bez możliwości wyjazdu z PL.
  Dlatego tylko Szczerek gada o tym sensownie i realistycznie:

  "​Tylko na bazie świeckiego państwa, a nie „powrotu do wartości chrześcijańskich”, można zbudować w Europie demokratyczne społeczeństwo, ktore będzie się składało w dużej mierze z migrantów, bo taka jest logika współczesnej mapy świata, czy to się to komuś podoba czy nie.

  Jeśli będziemy się zamykać w obozach, rządzącym – chrześcijańskim i napływowym – muzułmańskim, to nigdy się nie zintegrujemy: Żydzi i Polacy żyli obok siebie, zamknięci w swoich kulturach 1000 lat, i nie znali się wzajemnie. Potrzebna jest wspólna platforma integracji i ta platformą może być tylko liberalna obyczajowo, socjal-demokracja."

  ====
  On ma rację, bo Pan chce zabić solidarność ludzi i pracowników między krajami i powiązać poziom życia z nacjonalizmem tak żeby pracownicy w innych krajach myśleli "jak pozbędziemy się tych brudnych Polaków, to będziemy bogaci" tak, jak myśleli breksitowcy. 
  Pan chce w ten sposób doprowadzić do zniszczenia UE, co jest dla Polski mega niekorzystne.
  Na tej samej zasadzie chce Pan podzielić pracowników w zakładach pracy.

  Ponadto nie wie Pan, że pracownicy i byli już wcześniej, przed imigracją do PL, dzieleni na tych na etacie i na tych „bez etatu”, na śmieciówkach (czyli bez dodatkowych kosztów dla firmy).
  Nie promuje Pan żadnych sensownych programów, które by rzeczywiście zapewniły dobry poziom życia pracowników. Takich jak jednolita płaca minimalna w całej UE (czyli taka jak w najbogatszych krajach wspólnego rynku). A kierunkiem w tę stronę była ta dyrektywa obejmująca Polskich kierowców.
  Bo w Pana myśleniu na przykład rynek UE ma być tylko dla firm. Najwyraźniej tylko one powinny móc wybierać pracowników, przenosić kapitał, a pracownicy już firm wybierać nie powinny. Pracownicy, na przykład Polscy, w Pana myśleniu nie powinni mieć prawa wybrać lepiej im płacącego i lepiej ich traktującego pracodawcy Holenderskiego czy Francuskiego, a powinni być przykuci do ziemi, czy na przykład nie powinien istnieć wymóg, by Polacy pracujący we Francji byli zatrudniani na lepszych francuskich warunkach.
  A i z tego prawa wolnego dostępu do rynku pracodawców chce Pan wykluczyć gorzej wykształconych Polaków. Zupełnie tak, jak zwolennicy Breksitu, w tym zwolennik Breksitu Piotr Napierała — według mnie to kolejny powód, dla którego jest on ojkofobem.

  Reasumując, zamiast krytykować muzułmanów, chce Pan ukarać polskich pracowników za Islam.
  To właśnie dlatego Pan z Napierałą, Szaniawską i pewnie Korgą chcecie mnie i innym Polaków pozbawić prawa do udziału w większym rynku pracy oraz dostępu do lepszych zarobków i lepszych pracodawców, prawa do bycia podmiotem, a nie przedmiotem. Czyli po raz kolejny ukarać za Islam.

 2. @JT
  Czemu nie może być Pan po prostu przeciwko muzułmanom na podstawie samego tylko islamu, zamiast wymyślać te wszystkie konstrukcje (genetyczne, biologiczne, ekonomiczne, pracownicze i tak dalej), które ostatecznie zawsze polegają na karaniu niemuzułmanów za Islam?
  Jeszcze nie widziałem, żeby Pan wymyślił coś bezkosztowego dla niemuzułmanów.

  Po prostu powinno być tak jak Szczerek mówi, wszelkie zwyczaje niezgodne ze świeckim państwem powinny zostać zakazane i potępione, inne powinny być wymagane, a ludzie, którzy się nie zgadzają / nie chcą się dostosować, powinni wyjechać i tyle. Elasp się musi dostosować, to i oni też powinni. A jak Elasp się nie będzie chciał dostosować, to niech też wyjedzie. 🙂 Do Gazy rządzonej przez Hamas. Myślę, że miejsca mu kulturowo bliskiego ze względu na antysemityzm.

  Uważam to za bardzo słuszne: „No Handshake, No Citizenship, French Court Tells Algerian Woman”. (Brak podania ręki, brak obywatelstwa). https://www.nytimes.com/2018/04/21/world/europe/handshake-citizenship-france.html?login=email&auth=login-email&module=inline Denmark, With an Eye on Muslims, Requires New Citizens to Shake Hands https://www.nytimes.com/2018/12/20/world/europe/denmark-muslims-handshake-law.html
  Można bez karania niemuzułmanów za Islam? Można. Tylko trzeba chcieć.
  Ale pracy nie należy z tym mieszać. Chyba że zatrzymują autobusy, żeby się pomodlić, to wtedy też można odmówić obywatelstwa albo je cofnąć. No długa taka lista może być. Po jej wdrożeniu na bank by poziom zintegrowania wzrósł.

  I tak, muzułmanie czy nie, usprawiedliwianie przez Pana Pisu i chęć do karania niemuzułmanów za Islam jest złem.
   

 3. Panie, Jacku czy jeśli dwie osoby głoszą te same poglądy, na przykład poglądy Międlara, równie antysemickie z takim samym natężeniem i ostentacją i jeden jest byłym duchownym muzułmańskim, a drugi Międlarem, to czy należy Międlara traktować ulgowo, bo jest chrześcijaninem, a w wiadomościach powiedzieli, że krytyka chrześcijaństwa to pochwała Islamu?

 4. Panie Jacku, jakiego muzułmanina skrytykował Pan w tym filmie? Czy ten muzułmanin to usłyszał?

  Czy usłyszymy jego odpowiedż?

  Jakie elementy krytyki Islamu zawarł Pan w tym filmie?

  Czy mógłby Pan je wskazać? 

 5. Ale głupoty, Pan Jacek najchetniej by zamknął ludzi w PRL-u bo przeciez nie jest korzystne dla Polski ze Polacy emigrują do innych krajow. Wtedy to było wspaniale, zachod nawet nie musiał pilnowac granic, bo PRL pilnował sam, a Polak wyjezdzający był zebrakiem nie mającym prawa do pracy.  Jak do Anglii przyjechało 2 mln Polakow to zrobili brexit, bo nagle całe wsie zaczęły mowic po polsku. Tak samo gdyby do Polski przyjachało 3 mln Wietnamczykow, Ukraincow czy Zydow to tez bysmy sie zastanawiali czy to jeszcze Polska czy juz Ba Lan, Polsza czy Polin. Żydom juz szajba odbija na temat Arabow, bo tu chodzi o ilosc, a nie jakis głupi islam. Trzeba było nie rozwalac (USA-Izrael) panstw arabskich to by Araby siedziały u siebie. Roznica miedzy Arabami a np. Wietnamczykami jest taka ze Wietnamczyk nie jest anty-zydowski/anty-izraelski, a emigracja arabska moze sie okazac anty-semicka/anty-izraelska. Żydzi sie po prostu boją ze ich znaczenie i wpływ w Europie spadnie do zera.

 6. Panie Jacku według Pana jaki koszt i jaką cenę powinni ponieść Polacy za brak muzułmanów? 

  Czy uważałby Pan na przykład zamordowanie 10 osób za akceptowalny koszt braku kakichkolwiek muzułmanów? 

  A bezdomność?

  Czy los bezdomnych na Węgrzech jest dla Pana akceptowalnym kosztem braku jakichkolwiek muzułmanów?

   

  A praca za darmo? Czy jest ona akceptowalnym kosztem braku jakichkolwiek muzułmanów?

  Jaki koszt braku jakichkolwiek muzułmanów byłby dla Pana zbyt wysoki?

  1. Dla każdej w miarę inteligentnej osoby jest chyba jasne, że tym komentarzem to Ty stajesz po stronie pracy za darmo i bezdomności. Jednocześnie utożsamiasz się z lewicą…

   1. Ty stajesz po stronie pracy za darmo i bezdomności. 

    =====

    To są realne koszty ponoszone przez Węgrów. Czy są one dla Pana akceptowalne?

    Czy uważa Pan, że można w ten sposób poświęcać ludzi?

    Już wcześniej mi Pan sugerował, że na przykład brak szpitala na prowincji to koszt, który powinien powinni ponieść ludzie. 

    Albo brak emerytury.

    Jako człowiek bezpośrednio narażony na takie koszty, mam prawo do niebycia zmuszanym do ich ponoszenia i domagania się rozwiązań bezkosztowych dla ludzi. 

   2. Poza tym chciałbym wiedzieć, co by Pan wybrał: zrównanie z ziemią wszystkich moich okolicznych wiosek, czy brak jakichkolwiek muzułmanów? Czy zaakceptowałby Pan takie „mniejsze zło” jakim jest zrównanie z ziemią moich okolicznych wiosek? 

   3. Panie Jacku, gdzie jest granica akceptowalnego kosztu braku jakichkolwiek muzułmanów? 

    Odebranie jakich rzeczy ludziom jest akceptowalne?

    1. @ Vernon_roche. Ten komentarz jest brednią. Nie dotyczy moich poglądów. Rozumiem, że stałe powtarzanie takich bzdur pod moimi materiałami jest elementem propagandy mającym na celu ukazanie w fałszywym świetle moich przekonań w oczach osób, które nie oglądały mojego materiału, a stykają się tylko z komentarzem. Taka dość Goebelsowska metódka…

     1. Nie, Panie Jacku, wszystko co Pan mówi, co Pan proponuje, rozwiązania, do których Pan namawia, które Pan usprawiedliwia, wiąże się z kosztami dla niemuzułmanów, z poświęcaniem ich.
      Szczególnie kosztowne dla ludzi jest usprawiedliwianie każdego zła / każdego kurestwa muzułmanami/islamem.
      To, że nie umie Pan odpowiedzieć, moim zdaniem oznacza, że mam rację, że godzi się Pan z poświęcaniem niemuzułmanów i karaniem ich za Islam, wręcz to jest dla Pana opcja domyślna, bo nigdy nie brał Pan pod uwagę innego rozwiązania, które wyklucza karanie nie muzułmanów za islam i poświęcanie ich, tylko wstydzi się Pan to powiedzieć głośno i boi się to powiedzieć głośno.

      Co Pan powie Węgierskiemu robotnikowi?
      Że co? Że jest sam sobie winny, bo "kochał Islam"?
      Że powinien był założyć partię krytykującą muzułmanów, a nie robić na swoją rodzinę?
      Nie umie Pan patrzeć na świat z perspektywy zwykłego człowieka.
      Widzi Pan tylko rekwizyty, które można wykorzystać w argumencie tak, jak są wykorzystywani wyborcy Pis w Pana filmie.
      ===
      Jednocześnie utożsamiasz się z lewicą…

      Na pewno nie utożsamiam się z komunistycznym nacjonalizmem.
      Słusznie LUCYAN gada, że zamknąłby Pan ludzi jak za PRL.
      I w ogóle co to znaczy „utożsamiasz się”?
      Czy ktoś się utożsamia z prawicą?
      Czy to jest normalne?
      Nie, każdemu wychodzi, że jego poglądy „lądują” gdzieś bliżej lewicy czy prawicy?
      Co ma powiedzieć ktoś, kto popiera podatek progresywny i publiczną służbę zdrowia?
      Że jest fanem anarchokapitalizmu? 🙂 
      Bez sensu tekst.
      Przykro mi, brzydzę się komunizmem.
      To zbrodniczy system był, a komuniści byli pojebani.
      Potępiam komunizm.
      ====
      jest elementem propagandy
      —-
      Nie, jest elementu protestu przeciwko karaniu niemuzułmanów za Islam.
      Tylko tyle mi zostało jako zwykłemu człowiekowi z prowincji, bo wkrótce wszystko mi i tak odbierzecie, usprawiedliwiające się islamem / muzułmanami.
      Taki Peter Thiel dostał obywatelstwo Nowej Zelandii za kasę tylko po 12 dniach tam, a mnie pewnie nawet swoboda ruchu po UE zostanie przez między innymi Pana i Napierałę odebrana, bo jestem biedakiem z Polski, bo trzeba mnie w ten sposób ukarać za Islam. To tylko jeden z wielu akceptowalnych kosztów.

     2. Akceptowalnych kosztów oczywiście dla zwolenników karania niemuzułmanów za Islam.

      Dla niemuzułmanów, którzy majà być karani za Islam, takie koszty nie są i nie powinny być akceptowalne. 

     3. Panie Jacku, dlaczego uważa Pan, że bycie zwolennikiem tej czy innej formy podatku to tożsamość? 

      Czy ludzie mogą mieć na przykład tożsamość libertianistyczną? I co to w ogóle oznacza?

      Jak dla mnie to jest myślenie o ludziach co najmniej jak o członkach sibkultur w liceum. I jak nie ma odpowiednich sznurówek, to już nie jest prawdziwy true nordic death metal. 🙂

      Gdzie jest deklarowana przez Pana wiara w indywidualizm / w indywidualistyczne podejście do człowieka? 

     4. na celu ukazanie w fałszywym świetle moich przekonań w oczach osób, które nie oglądały mojego materiału, a stykają się tylko z komentarzem
      ====
      W tym materiale de facto okłamuje Pan ludzi, gdy mówi Pan o UE.
      Mur między Turcją i Syrią o tym świadczy.
      ===
      Pana metoda to metoda Elaspa tutaj http://racjonalista.tv/komentarz-o-biedroniu-do-artykulu-dominiczaka/
      Który mówi "Wszyscy znani ateiści okazywali się ludzmi zdemoralizowanymi.
      To jest lista ateistów, a nie ateistów niezdemoralizowanych. Nie znam tej drugiej listy". 
      Taką manipulacją na temat ludzi i świata posługuje się Pan od zawsze. 
      ====

      Pan sobie może być przekonany, że Islam to gówno. To nie zbrodnia. 
      Najważniejsze i najgorsze jest to, że Pan chce karać niemuzułmanów za Islam. 
      Poświęcać ich. Na przykład gdy zrównuje Pan Kaczyńskiego z Timmermansem, występuje Pan wtedy przeciwko Polakom i działa na ich szkodę.
      Gdy ciągle usprawiedliwia Pan wszystko muzułmanami i Islamem oraz zwalnia z odpowiedzialności ludzi świadomie czyniących kurestwo.
       

     5. Jest Pan usprawiedliwiaczem i obrońcą odbierania ludziom praw i wolności przy użyciu Islamu jako wymówki.

      Na takiej samej zasadzie bronił Pan na filmie faszyzmu i nazizmu, tylko wtedy przy użyciu komunizmu.

     6. Panie Jacku, wbrew temu co Pan sugeruje, to nie zwykli robotnicy, na przykład na Węgrzech, i normalni ludzie są złymi ludźmi, dlatego że nie stworzyli zgodnie z Pana roszczeniowym oczekiwaniem partii tępiącej Islam i muzułmanów oraz dlatego że nie chcą być karani jako niemuzułmanie za Islam…
      Źli są ludzie, którzy używają Islamu / muzułmanów jako broni przeciwko zwykłym ludziom oraz używają Islamu / muzułmanów jako wymówki do niszczenia ludziom życia. Złem jest też usprawiedliwianie tego procederu, a także usprawiedliwianie każdego kurestwa islamem / muzułmanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *