Korwin-Mikke wiecznie żywy

 

Janusz Korwin- Mikke postanowił, że teraz będzie ośmieszał się w kraju. Chce zostać prezydentem Warszawy. W Parlamencie Europejskim już ośmieszył siebie wystarczająco, a jeszcze bardziej nasz kraj. Pewnie zadawano tam sobie pytanie. Kim są wyborcy, którzy na taką osobliwość głosują? Na Korwin- Mikkego głosowało, w ciągu kilkudziesięciu lat kilka milionów różnych wyborców. Gdyby wszyscy byli mu wierni przez dziesięciolecia Korwin- Mikke i jego liczne partie uzbierałby przynajmniej 20 procent poparcia. 

 

 


Wyborcy Korwin-Mikkego to głównie młodzi mężczyźni z dużych miast, studiujący lub świezi absolwenci uczelni. Ponieważ idee Korwin-Mikkego są naiwne i dość prymitywne to o poziomie wiedzy jego wyborców nie świadczy najlepiej. Na w/w głosują także młode kobiety. Korwin- Mikke twierdzi, że kobiety powinny uczyć się do 15 roku życia, a potem wiedza jest im przekazywana przez plemniki mężczyzn. Może są takie panie, którym się to podoba, ale ja ich zupełnie nie rozumiem. Dodam, że wyborcami PiS jest także wielu młodych mężczyzn, ale ci mają formalnie niższe wykształcenie od wyborców Korwin- Mikkego. Jednak głosowanie na PiS jest o wiele bardziej racjonalne niż na partie Korwin- Mikkego. Jak widać samo formalne wykształcenie jeszcze o niczym nie świadczy. 


Ten kontrowersyjny polityk i jego partie uzyskują na szczęście tylko po kilka procent poparcia w poszczególnych wyborach. Dzieje się tak dlatego, że owi wyborcy Korwin-Mikkego po kilku latach mądrzeją, dostrzegają naiwność teorii ich guru i przestają go podziwiać. W ich miejsce przychodzą kolejni naiwni i tak to się kołem toczy. Jest oczywiście grupka zwolenników Korwin- Mikkego, którzy nigdy nie dojrzeją do odejścia od jego bajek i stają się kapłanami nieziemskich teorii ich wodza. 


Przypuszczam, że sam Korwin-Mikke jest zbyt inteligentnym człowiekiem, by wierzył w to co mówi, ale stworzył bajkę, w którą wierzą naiwni, a on z tego nabijania w butelkę innych dobrze żyje. Teraz Korwin- Mikke postanowił, że będzie chciał zostać prezydentem Warszawy. Oczywiście nim nie zostanie, ale ponownie kilka procent wyborców (raczej młodych) uwierzy mu, będzie skandować na jego cześć i chłonąć, niczym gąbki, jego wizje. Po kilku latach zmądrzeją, a na ich miejsce przyjdą następni naiwni. Wedy może Korwin Mikke wystartuje na Urząd Prezydenta RP. Raz już zresztą chyba kiedyś próbował. 


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

6 Odpowiedź na “Korwin-Mikke wiecznie żywy”

 1. Jako lojalny wyborca Korwina powiem, że moim zdaniem ludzie przestają na niego głosować ponieważ uznają, że sami sobie raczej nie poradzą i żerowanie na innych jest bardziej opłacalne, poświęcają więc zasady dla własnych interesów.

  Dla mnie lewice są jak zwolennicy niewolnictwa, kiedyś uważało się, że może i niewolnictwo nie jest dobre ale jest to takie poświęcenie się mniejszości dla dobra ogółu, dziś obserwujemy to samo, większości ludzi odpowiada zniewalanie innych ponieważ wiąże się z interesem większości, a to, że mniejszość chcąca wolności nie dostaje jej to niestety środek do tego celu, podobnie jak środkiem do celu (polepszenie bytu większości) było niewolnictwo.

 2. Ależ idiotyzmy i kretynizmy wypisałeś Czesiu. Wszystko co mówi Korwin potwierdza nauka! I tylko tacy lewacy jak ty udają, ze jest inaczej. Słucham tego człowieka od lat i to właśnie jego pogądy sa najblizej natury, najbliżej odkryć nauki, najbliżej prawdy. Inna sprawa, że nie ma duzego poparcia. Wiadomo przecież, że ludzie wola słodkie bajki od brutalnej prawdy. Tyle, bo wy i tak nie dacie się przekonać frajerzy.

  1. Tak? To może podasz link do badań naukowych na temat przenoszenia przez plemniki poglądów?

   Nie? Tak myślałem.

  1. I tu mogę się zgodzić, poglądy dobre na inną epokę. Zastosowane współcześnie cofnęłyby by ludzkość o 200 lat. Mikke to kolejny z tych, którzy uważają, że dawniej świat wyglądał lepiej. Jego poglądu to w większości opis tego, co już było, czyli nic nowego, nic innowacyjnego, zwykłe naśladownictwo. Dać mu spluwę i wysłać wehikułem czasu na dziki zachód :). 

 3. JKM ma swoją ideologię gdzie rzeczy bardzo racjonalne sąsiadują z irracjonalnymi. Sam jestem krytykiem Korwina jako liberał. Ale Pan tak naprawdę w ogóle nie zna jego poglądów o czym świadczy ten płytki niczym powieść Coelho post bo artykuł to to nie jest. Akurat każdy socjalista powinien poczytać Korwina tylko dobrze to zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − trzynaście =