Ciemności nIe da się oswoić. Martyna Dębowska – Czarny Protest

 

Czarny Protest i wstrząsające oraz poetyckie wyznanie młodej wojowniczki o prawa kobiet, Martyny Dębskiej. Ciemność to świat, w którym kobiety są pozbawione własnego głosu, zamknięte w niewoli uprzedzeń, stereotypów i przyzwolenia na przemoc. Czy tę ciemność da się oswoić, czy da się ją pokonać?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Ciemności nIe da się oswoić. Martyna Dębowska – Czarny Protest”

 1. Myślę że póki są otwarte granice i jesteśmy w UE to młode kobiety machną ręką na zakaz aborcji, bo w razie czego usuną ciążę na Słowacji.
  Być może jeżeli PiS ogłosi wyjście z UE to się zacznie.

  1. PiS mogłby zaczac kontrolowac granice (czytaj macice) przy przekraczaniu granicy. Gdyby religiantom zalezało na tzw ochronie zycia. Ale im na tym nie zalezy. Macica jest uzywana do trzymania kobiet w posłuszenstwie.
   Załozmy ze chcecz zamordowac jakąs osobe, i co, jedziesz z nią na Slowacje i mordujesz. Wracasz i co? wiec dlaczego PiS pozwala na mordowanie poza granicami? Powinni wyłapywac na granicy wszystkie Polki ktore „mordują” poza granicami Polski. Kontrola macicy i do więzienia.

   1. No właśnie o to chodzi. Póki mamy Schengen i brak kontroli na granicach to każda Polka wie że w razie czego może pojechać na Słowację.
    Jeżeli PiS będzie chciał wprowadzać kontrole na granicach być może wtedy się zacznie.

    1. No ale PiS sie tego boi. Za granicą „mordowac” wolno ale na terenie Polski juz nie. To tak jak z pedofilia kleru, w Polsce oficjalnie nie, ale w Watykanie juz tak. Co to szkodzi troche popedofilic w Watykanie czy na Dominikanie? Np. Norwegia karze Norwegow dopuszczających sie pedofilii w Tajlandii, mimo ze w Tajlandii prawo jest łagodne. Ale jak Norweg wroci do Norwegii i mu sie udowodni, ze w Tajlandii dopuscił sie pedofili wg prawa norweskiego, to stosuje sie prawo norweskie.
     Podobnie PiS powinien wprowadzic kary za aborcje za granicą Polski. Dosc obłudy i zakłamania.

   2. „Kontrola macicy i do więzienia”. A na granicach setki, tysiące foteli ginekologicznych na świeżym powietrzu. Albo zaświadczenie od ginekologa przed uzyskaniem paszportu. Nowy, wspaniały świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =