• sobota, 16 stycznia 2021 r.

Czy kultura wyklucza? Joanna Hańderek

 

Kultura jest często tym elementem, który umożliwia ludziom dialog i posługiwanie się powszechnie zrozumiałym systemem znaków i odniesień. Jednak kultura ma też swoją drugą stronę – wyklucza osoby z peryferii swojego systemu. 

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  22 października 2018 at 22:16 - odpowiedz

  wyklucza ale to nie znaczy, że multikulturalizm jest lepszy, on też wyklucza – wszystkich tych co myślą narodowo lub lokalnie

  • Vernon_roche
   23 października 2018 at 09:20 - odpowiedz

   Co za bzdurna próba powiedzenia, że nie może komuś zależeć na własnym mieście/kraju, jeśli nie jest prawicowym nacjonalistą/darwinistą społecznymi jednocześnue zależy mu też na ue. Przyjęcie muzułmańskiego „tolerancja” i samoislamizowanie się przez stosowanie podobnych metod co muzułmanie. Zresztą tego samego chwytu też co Putin. 

   • Piotr Napierała
    Piotr Napierała
    27 października 2018 at 06:54 - odpowiedz

    proszę nie nadinterpretować tego co powiedziałem. Ja jestem mentalnie jankesem mówię to co myślę bez niedopowiedzeń. Sam jestem kosmopolitą więc absurdalne jest posądzanie mnie o nacjonalizm. Tym niemniej są kwestie które lepiej zostawić w gestii państw a nie ONZ-tów i innych ue

 2. Lucyan
  23 października 2018 at 01:11 - odpowiedz

  Ale wodolejstwo, z trupen na scianie, trochę przykrytym planszą imienia sw. Ukrywacza Pedofilow. Bawaria na całego. 

  Trup czuwa, a może cały czas się jeszcze męczy na tym krzyżu. Z ukrycia pilnuje, a może się frasuje.  Dziwimy się prostym ludziom, że obwieszają się w szpitalach swiętymi obrazkami, a tu ludzie niby wyedukowani podpierają się wielgasną figurą.

  Może sie zacząc od małego ptaszka … Najpierw buldożer a poten płacz nad małym ptaszkiem.   

    

 3. tatajarek
  23 października 2018 at 13:16 - odpowiedz

  Dlaczego na uniwersytecie Człowieka, Który Się Lękał Kondomów coś zasłoniło  Święty Krzyż? To obraża moje instynkty religijne… Poproszę o nazwisko operatora kamery!

  • Lucyan
   23 października 2018 at 15:47 - odpowiedz

   Zasłonili czesciowo żeby nie straszył, albo nie podniecał niektórych (zasłonięty od dołu).  Może troszkę wstydzą się Jezusa, przed innymi. Trzeba powiedziec, że ten krzyż wkładkę ma ogromną. To nie jest sam krzyż, to jest krucyfiks.

   Fajne "studia", tam można studiowac turystyke koscielna! Lecę się zapisać. 

 4. bogumił
  24 października 2018 at 11:04 - odpowiedz

  To oczywiste, że kultura wyklucza. Przecież, w znacznej części, to gra typu: my kontra oni. I choć każda dziedzina kultury może łączyć, równie łatwo, a może i łatwiej, dzieli.

  Tylko, na Jowisza, nie mam pojęcia, czy i jakimi słowami Pani o tym mówiła. Bo zaraz się wyłączyłem. Bo było za szybko, za monotonnie ( bez solidnych pauz, akcentów ), za abstrakcyjnie. I ta nieszczęsna "prawda", używana jako przecinek. Już chyba wolałbym to słowo, o którym w Piwnicy pod Baranami, wykład wygłasza Tadeusz Kwinto.

  Proszę wybaczyć obcesowość, to krytyka w uczciwych intencjach. Doceniając warstwę merytoryczną, gniewam się na formę przekazu. 

  Pozdrawiam 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *