Czy lewica zdobędzie Wrocław, Leszek Miller

Leszek Miller odpowiada dziennikarzom na pytania dotyczące możliwości zwycięstwa lewicy w najbliższych wyborach na Dolnym Śląsku, uważanym za bastion wyborców Platformy Obywatelskiej. Obok zagadnień ekonomicznych i związanych z czasem pracy, wymienia też kwestię in vitro.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Czy lewica zdobędzie Wrocław, Leszek Miller”

  1. Troche mało entuzjastyczny ten wywiad, ale moze tak jest. SLD musi zaklinac rzeczywistosc. Meczący hałas z ulicy, moze nastepnym razem zaprosic SLD-grupe do pobliskiego koscioła i tam zrobic nagranie?
    SLD chce wykorzystac „gniew ludu” za podniesienie wieku emerytalnego, ale przeciez nic w tym kierunku nie zrobi. Ten sam argument ma przeciez i PiS. Podniesienie wieku em. to był ukłon w strone Unii E., aby nie stracic dotacji. Sam Miller przeciez sprzedawał prawa kobiet aby wejsc do Unii (wg jego pojecia). Miller powinien wystąpic w obronie praw biskupow, ktore to biedactwa „pracują” do 75 roku zywota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 10 =