Czy osoby niebędące biologami powinny znać ewolucję? Witkowski, Pawłowski, Borczyk i Tabisz

 

Wiele osób, z przyczyn religijnych i światopoglądowych neguje teorię ewolucji. Czy jednak dorosły człowiek, który nie jest biologiem ani lekarzem powinien ją znać? Debata nagrana podczas Wrocławskich Dni Darwina zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów i UWr.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Czy osoby niebędące biologami powinny znać ewolucję? Witkowski, Pawłowski, Borczyk i Tabisz”

  1. Oczywiscie mozna zyc nie znajac ewolucji, zasad nechaniki Newtona,teorii wzglednosci jak tez bez zrozumienia architektury PC. Takie zycie jest losem ignoranta zyjacego na marginesie  spoleczenstwa. Aby tego ubiknac szkoly musza zawierac programy ktore dostarcza elementarne zrozumienie najwazniejszych tez  nauki oraz  zasad trechnologii.Tylko czlowiek tak wyksztalcony moze byc  dobrym obywatelem  i znalezc dla siebie  miejsce do produktywnej pracy zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =