Czy to bóg obalił komunizm w Polsce? Prof. Krzyszof Dołowy

Prof. Krzysztof Dołowy mówi o tym, że w opozycji, wbrew dziś popularnym mitom, ważną rolę odgrywali ateiści i ludzie nie powołujący się na religię. Profesor wie co mówi, gdyż sam był ważnym działaczem opozycyjnym.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Czy to bóg obalił komunizm w Polsce? Prof. Krzyszof Dołowy”

  1. Ronald Reagan i tajne rozmowy z JPII, to jest utajniona historia, jak powstał plan obalenia rządu PRL. Jak rząd USA wspierał opozycję, jaki był udział CIA? To też jest to temat tabu.

    Dzisiaj obserwuję na świecie tajne akcje CIA. Ostatnio na Ukrainie Pomarańczową Rewolucję zniszczyli ukraińscy nacjonaliści, banderowcy, wspierani przez zachodnich polityków, co doprowadziło do destabilizacji kraju.

    To CIA obaliło komunizm w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dwa =