Dobrze, że Arabia Saudyjska jest sojusznikiem USA. Piotr Napierała

 

 

Czasem warto spojrzeć na kontrowersyjny temat z innej strony. Wiele osób dziwi się bliskim relacjom między USA i Arabią Saudyjską. Nie odmienił ich nawet Trump, nastawiony krytycznie do świata islamu. Piotr Napierała stara się przedstawić racjonalne przyczyny bliskości relacji pomiędzy monarchią Saudów a Amerykanami.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Dobrze, że Arabia Saudyjska jest sojusznikiem USA. Piotr Napierała”

  1. Sa dwa niezalezne powody "dobrych"stosunkow pomiedzy USA i Arabia Saudyjska.Jednym jest nafta i wielomiliardowe zakupy jakie  Arabia Saudyjska planuje w USA.Na przyklad zakup broni oraz pasazerskich samolotow Boeinga.Drugim powodem jest wspolny  wrog Iran ,ktory jest rywalem Arabii i rownoczesnie podejrzewany przez USA o wspieranie agresywnego Islamu i teroryzmu. 

  2. Iran nie jest wrogiem USA. Iran moze zagrazac Izraelowi i dlatego jest wrogiem. Zresztą, USA wolą takie teokratyczne rządy jak w Iranie, niz ryzyko  "komunizmu". "Komunizm" czy tez dzisiejsze bratanie sie z Rosją to jak płachta na byka i stokroc lepsza dla USA teokratyczna dyktatura i zacofanie niz ryzyko straty wpływow. 

  3. Czy wrogowie naszych wrogów są naszymi sojusznikami? Jeśli tak to sunnita i szyita mogą  powiedzieć o sobie , że są sojusznikami we wrogości do Zachodu.

  4. Iran nie zagraza USA ale zagraza stabilnosci polwyspu Arabskiego co moze spowodowac ekonomiczne konsekwencje wszystkim panstwom importujacym nafte z Bliskiego Wschodu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =