Dosyć już o tej kraksie !!!

Napiszę póki jeszcze ustawowo nie każą za deprecjację kraksy smoleńskiej. Gdyby nawet okazało się, że to Rosjanie to co? Sami ich nie ukarzemy! NATO palcem nie kiwnie na podstawie paru poszlak. Moim zdaniem jednak to zwykła kraksa. To dziwaczne, że tyle się o tym mówi. Samolotowe wypadki są rzadkie, ale spektakularne, dlatego stanowią nośny temat, ale ile jeszcze ? Podobno teraz podkomisja Macierewicza chce zderzyć tupolewa z brzozą umieszczoną na dachu pędzącego samochodu. Taki eksperyment rozpędzenia maszyny byłby sam w sobie drogi. Takie eksperymenty były już prowadzone w latach 50. i 60. przez Amerykanów.

Podobno nie ma forsy na nowe samoloty, ale na kupienie nowego i rozbijanie go nagle jest… Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w dwie, trzy książki dotyczące mechaniki lotu i wytrzymałości konstrukcji. Niedawno w TVN była mowa o tym, że Centrum Zdrowia Dziecka nie ma forsy i jest zadłużone, gdyby tak PiS spłacił te długi zamiast karmić wdowy smoleńskie… Byłaby to niekwestionowana dobroć, większa niż 500 zł na dziecko, i nawet Schetyna i Petru schowaliby się ze wstydu zamiast atakować, nie mówiąc o tym, ze druga kadencja dla Kaczy…. eee Szydło byłaby w kieszeni, ale ten rząd nie ma mózgu i nie zrobi nic dobrego, tylko będzie budować świątynie i samoloty do ich rozbijania.

[divider] [/divider]

z20694959qtupolew

[divider] [/divider]

Duża kraksa to tylko kraksa i tyle. Dajcie już spokój. Cały świat się śmieje z Polski, z tego męczennictwa, z tych ekshumacji bez zgody wdowców i wdów. Co u licha chcecie uzyskać? Czy chodzi o satysfakcję Jarosława K, bo UE nie pójdzie na wojnę z Rosją, bo ją przegra, a USA nie pójdą bo czemu strącenie Tupolewa miałoby ich wzruszyć bardziej niż Krym, który ich nie wzruszył. Także nawet jeśli PiS ma rację nie bardzo wiem po co mu ta wiedza? Czy by zniszczyć Tuska i PO, co wiedzieli i nie powiedzieli? Będzie inna opozycja, zawsze jakaś jest. Religię smoleńską wyznaje tylko jakieś 60-70% elektoratu PiS, więc śledztwa raczej dekonsolidują niż konsolidują elektorat. O co tu chodzi? Ktoś ma pomysł? Bo ja nie.

http://www.youtube.com/watch?v=oCicLuSeoUc

PN

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

10 Odpowiedź na “Dosyć już o tej kraksie !!!”

 1. Moim zdaniem o nic innego jak o manipulację , powiększenie elektoratu i przyzwolenie na jeszcze większy autorytaryzm.Akcje typu bilety za 10 zł. organizowane przez kościól po podaniu hasła w kinie, pokazywanie rezerwacji miejsc na planie kina, która układa się w napis „ZAMACH” , to o czym to świadczy jak nie o propagandzie?Tak jak pan pisze mogliby zainwestować w książki , zatrudnić fachowców (nie takich jak czytałam,którzy absolutnie nie mają fachowej wiedzy) i robić to rzetelnie jeśli mają podejrzenia. Marnują pieniądze podatników , a na bardziej potrzebne rzeczy ich nie ma.

 2. Można sobie ściągnąć i przeczytać raport komisji ds. wypadków lotniczych (bez załączników ponad 380 stron) i przeczytać, co stwierdziła komisja. To bardzo pouczająca lektura.

 3. Polska stawia na innowacje, więc takie eksperymenty są niezbędne, podobnie zresztą jak budowa nowych świątyń. Już teraz nasi badacze mają spektakularne osiągnięcia np w dziedzinie transsubstancjacji.
  😉

 4. Katastrofa pod Smolenskiem nie byla zwykla kraksa.
  Zwykle kraksy nastepuja jako rezultat jednego bledu pilota,awarii samolotu lub jego instrumentow. W katastrofie smolenskiej bylo kilka bledow .Decyzja ladowania na lotnisku nie przystostowanym do cywilnych samolotow. Brak doswiadczenia pilota w ladowaniu na takim lotnisku w fatalnej pogodzie. Brak instrumentow na pokladzie do ladowania w takich warunkach. Rozsadek nakazywal lot do Minska lub innego cywilnego lotniska .Naleganie na ladowanie bylo fatalna, decydujaca decyzja. Glownym winowajca jest czlowiek ktory podjal ta decyzje. Oskarzanie innych jest motywowane politycznie a nie faktami.
  Masz racje Piotr ze trzerba z tym skonczyc ale to wymaga
  uczciwosci i odwagi.

 5. >>Duża kraksa to tylko kraksa i tyle. Dajcie już spokój. Cały świat się śmieje z Polski, z tego męczennictwa, z tych ekshumacji bez zgody wdowców i wdów.
  -Wątpię by Macierewicz czytał tutejsze artykuły.

 6. Mysle ze ta sprawa sama umrze bo ludzie w Polsce przestana sie nia interesowac. Sprawa katastrofy zyje obecnie skutkiem politycznej gry uprawianej przez rzad.
  Poza Polska zainteresowanie Smolenskiem jest niemal zerowe.

 7. Trzeba byc ostroznym w oskarzaniu ludzi o cokolwiek.
  Ale po przeczytaniu raportu wydaje sie rozsadna opinia ze pelna odpowiedzialnosc ponosi prezydent RP.
  To nie byl zwykly pasazer lecz dowodca ktoremu podlegali wszyscy w samolocie. Ten czlowiek zadecydowal .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =