Historia ważnej koalicji


We Wrocławiu środowisko prezydenta Rafała Dutkiewicza dogadało się z SLD i Nowoczesną, by popierać kandydata na prezydenta Jacka Sutryka i wystawić wspólne listy do Rady Miejskiej.

 


Nowoczesna ma ogólnopolskie porozumienie z PO, ale lokale struktury Nowoczesnej nie chciały zaakceptować konserwatywnego kandydata PO Kazimierza Ujazdowskiego. Kiedy PO wycofała Ujazdowskiego i dołączyła się do poparcia Jacka Sutryka, Nowoczesna utworzy wspólne listy z PO. Powstały zatem dwa komitety Rafał Dutkiewicz – Sojusz dla Wrocławia i Koalicja Obywatelska (Nowoczesna i PO). Te komitety stworzą odrębne listy, ale będą popierać wspólnie Jacka Sutryka. Wg ostatnich sondaży ma on 47 procent poparcia wrocławian. Daleko za nim jest kandydatka PiS. Inni nie przekraczają progu kilku procent. Zatem Jacek Sutryk, na dzisiaj, jest najpewniejszym zwycięzcą wyścigu do fotela prezydenckiego we Wrocławiu.


Dla mnie Jacek Sutryk ma poglądy centrolewicowe i to mi się podoba.


Jest to koalicja na wskroś nowatorska i przyszłościowa, pokazująca, że różne strony, pragnące dobra miasta potrafią się dogadać i wspólnie zaplanować przyszłą drogę jego rozwoju.


Bedę startować do Rady Miejskiej Wrocławia z Komitetu Rafał Dutkiewicz – Sojusz dla Wrocławia z okręgu nr 5 ( Szczepin, Popowice, os. Kosmonautów, Gądów, Kazanów i Pilczyce) z pierwszej pozycji.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

2 Odpowiedzi na “Historia ważnej koalicji”

  1. SLD i Nowoczesna razem we Wrocławiu? To tylko potwierdza że sld z lewicą ma niewiele wspólnego. Brak kręgosłupa. Z każdym, byle dorwać się do koryta.

    1. Może raczej "z każdym, byle przeciw PiS"? Ja tam raczej widzę, że Nowoczesna się brudzi, zawierając sojusz z lewicowcami, ale zależy od punktu widzenia 😉 . W ka żdym razie, w tej sytuacji rozumiem i N. i SLD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − siedem =