In vitro. Kościół sam ze sobą walczy i sam się zwalcza, Anna Krawczak

Anna Krawczak, przewodnicząca Stowarzyszenia Nasz Bocian, dedykuje swoją działalność zabieganiu o prawo do in vitro, oraz wsparciu dla osób dotkniętych niepłodnością. Jej doświadczenie w tych trudnych z uwagi na polski kościół tematach czyni powyższy wywiad bardzo ważnym dla wszystkich zainteresowanych wzrostem tolerancji i sprawiedliwości w naszym kraju.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “In vitro. Kościół sam ze sobą walczy i sam się zwalcza, Anna Krawczak”

  1. Problem in vitro nadal nie jest w Polsce uregulowany, choć wszystkie kraje unijne mają, to za sobą. Jesteśmy ostatnim krajem, w którym nasi politykierzy od dwudziestu lat, tak ulegają „czarnym sukienkom”, że nadal nie mamy cywilizowanej regulacji prawnej. Unia naciska i naród zapłaci karę za przeterminowanie sprawy, a lizusi kościelni nie liczą się z naszą kasą, bo to nie oni zapłacą za swoją służalczość i ignorancję. Za rok mamy wybory parlamentarne – czas wybrać mądrze, a nie siedzieć przed komputerem i narzekać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *