Ja cierpiałam, to i ty musisz!

Cesarstwo Rzymskie wprowadzało nowe porządki, nowe prawa i nową cywilizację na wszystkich terenach które zajmowało. Co ciekawe, nie zwalczało religii jakie były wyznawane przez „ludy poddane” – do czasu, aż religia chrześcijańska stała się religia „urzędową” Imperium.

hypatia_of_alexandria_by_alda_rana-d64qtj1

 

6 lutego w polskim Sejmie toczyła się burzliwa dyskusja nad przyjęciem ustawy „antyprzemocowej”. Wśród wielu głosów sprzeciwu, jeden rozśmieszył mnie do łez. Wyglądający na „inteligenta”, poseł, zaciekły przeciwnik ratyfikacji, przyrównywał uchwalenie tej ustawy do upadku Cesarstwa Rzymskiego! Ciekawe, czy poseł ten chciałby powrotu do tego okresu? Czy poseł ten nie zauważył, że po upadku tej cywilizacji powstała nowa? Na gruzach Imperium Cezara powstała Europa chrześcijańska, która odcięła się od pogaństwa i wielobóstwa! Czy poseł ten pragnie powrotu tamtych ideałów? Ciekawy przykład politycznej schizofrenii, ale nie jeden. Jak wiele „posłanek” protestuje przeciw temu prawu! Aż chce się im współczuć… Przypominają mi te wszystkie kobiety islamu, które skazują swoje córki na cierpienie z powodu obrzezania. To taki przykład prymitywnej zawiści wpisanej w „tradycję”… Ja cierpiałam…to i ty musisz!


Polskie przeciwniczki wprowadzenia tej konwencji wpisują się w ten sam schemat. Ja byłam bita a zostałam posłanką… więc po co to zmieniać?

wrobel_02

O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =