Jak być Europejczykiem? Jacek Tabisz

 

Unia Europejska przeżywa obecnie poważny kryzys i dla ratowania projektu potrzebna jest zdecydowana zmiana kursu. To zależy również od nas – mieszkańców Europy. Ale jak być Europejczykiem?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

19 Odpowiedź na “Jak być Europejczykiem? Jacek Tabisz”

 1. @Jacek Tabisz
  Już w pierwszych trzech minutach generalizuje Pan i mówi z góry, co myślą inni ludzie.
  Już na początku wartościuje Pan odbiorców swojej komunikacji, wymyśla Pan sobie jakąś karykaturę ludzi, z którą będzie Pan rozmawiał.
  Jakby to tak było jakby jakiś Polak powiedział: "Jestem entuzjastą Polski, ale bardzo możliwe, że zostanę jej sceptykiem, bo jest taka chujowa przez Kaczyńskiego, że może będzie kiedyś konieczne jej rozebranie.
  Dokładnie tak Pan brzmi. Tak, jakby ktoś stwierdził, że rządy Kaczyńskiego oznaczają to, że Polska jest inherentnie zła.
  Gdzie to indywidualne podejście do ludzi, o którym Pan mówi ciągle?
  ===
  Ciągle Pan generalizuje. Ja przynajmniej mówię wprost, że to, co mówi Napierał ssie. A nie, że prawica. Akurat dużo ludzi o prawicowych poglądach jest mądrych. I dlatego, że są mądrymi ludźmi, a nie koniecznie dlatego że są prawicowi.
  ===
  Człowieku, KE nie zajmuje się programem nauczania w szkołach, nie jest to w jej kompetencjach.
  Państwa członkowskie są suwerenne. Nie ma też na przykład władzy w zakresie określania tego, co konkretne jest nadawane w TV i w wielu innych rzeczach. 
  Ludzie jednocześnie by chcieli Komisja Europejska / UE była wszechwładna a także by w ogóle nie było UE i wszystkie państwa wyszły z UE.
  To czego by Pan chciał wymagało by dalszej integracji, federacji. 
  Główne pretensje powinien Pan kierować do eurosceptyków takich, jak Napierała, którzy wszystko powstrzymują.
  KE nie może "wykorzeniać" tożsamości europejskiej, bo nie ma wpływu na program nauczania w szkole.
  UE/KE nie implementuje w podręcznikach do nauczania "kultu obcego" oraz innych bzdur, o które Pan wszystkich oskarża. To jest jakaś teoria spiskowa to, co Pan głosi.
  —-
  Krytykowanie Trumpa nie oznacza miłości do Chin.
  UE jest sceptyczna wobec Chin i uważa je za zagrożenie tak, samo jak Trumpa.
  I słusznie.
  O wykradzionych dokumentach czytamy tak: 
  "(…) cables reveal a EU bureaucracy as worried by the rise of China, its rival influence in Africa and the possible role China is playing in undermining sanctions against North Korea. The threat posed by China to human rights worldwide and to EU influence in Africa is admirably recounted.

  In a lengthy paper on China in Africa, the EU warns: “Xi’s assertive foreign policy has an impact on Africa. China is more self-assured, with more party control over the economy and society at large, more mercantilist, providing its own authoritarian governance and state-centred development model as an alternative model for developing countries (China is openly critical of democracy as an obsolete model).

  “China is generally pushing vocabulary and concepts such as ‘win win’ and ‘community of shared future for mankind’, now inserted into its constitution, in its international relations. This trend – which African countries generally seem less likely to challenge – can influence governance globally, including in Africa.”

  The paper adds: “China is vocally proclaiming that its cooperation – in contrast to the ‘western approach’ – has ‘no political strings attached’ and is supposedly based on its ‘non-interference’ principle.”

  https://www.theguardian.com/world/2018/dec/19/eu-cables-hack-reveals-no-bombshells-but-many-insights

  ====
  Gdzieś około 26 minuty tekst o tym, że Jacek Tabisz wstydzi się cywilizacji europejskiej.
  ====
  Wszystko to czego Pan chce blokuje Pana wstyd za UE i eurosceptycyzm ludzi takich, jak Napierała, bo to czego Pan chce wymaga ściślejszej współpracy i integracji, a miłośnicy „suwerenności” myślą tylko o sobie.
  Niech Pan pomyśli, ile można byłoby osiągnąć, gdyby zamiast eurosceptyków byli ludzie budujący ściślejszą integrację, armię UE, rozbudowujący frontex, dający mu jeszcze większe uprawnienia, na przykład szybkiego wkraczania na teren dowolnego państwa, bez czekania na jego pozwolenie. Na przykład Bułgaria ma problem, a tu Frontex jest za „godzinę” i pomaga.
  O tym Pan nie mówi, bo w rzeczywistości Pan tego nie chce, pan chce ludziom życie niszczyć.
  Pan sam sobie nogi podkłada, bo powinien Pan krytykować eurosceptyków, takich jak Napierała czy Pis, którzy blokują takie rzeczy.

  ===
  Później następuje znane już usprawiedliwianie kurestwa i pochwała karania za Islam, jak na Węgrzech.
  Usprawiedliwianie Orbana przy jednoczesnym mówieniu, że wolność słowa jest ważna i prawa jednostki są ważne.
  Poświęca Pan Węgrów, składa ich na ołtarzu „braku jakichkolwiek muzułmanów” za wszelką cenę.
  Ignoruje Pan ich los i sugeruje, że robotnicy są sami winni, bo są „głupim lewactwem”.
  Dajcie spokój.
  Szczyt zakłamania, panie Jacku.
  Reszty mi się już nie chce słuchać.
  Przeważnie i tak okłamuje Pan ludzi, co widać zresztą na przykład po fragmencie o Chinach.
  W ogóle się Pan niczym nie interesuje, tylko powtarza zasłyszane rzeczy w antyeuropejskiej propagandzie, produkowane głównie przez amerykańskich nacjonalistów takich jak Bannon czy z propagandzie Orbana.
  UK nie stworzy żadnej cywilizacji z USA. Będą ich wasalem, szczególnie pod rządami Trumpa.
  To jest zresztą mokry sen Trumpa i Bannona, żeby można było rozgrywać między sobą państwa po rozpadzie UE i żeby też dokonać rozbioru UE tak, żeby Chiny, USA i Rosja podzieliły ją sobie na strefy wpływu.
  Niech Pan jeszcze zacznie mówić, że to wszystko przez ateistów jak ten Black Pigeon Speaks, do którego kanału wkleił link Napierała. Zresztą i tak Pan jest taką bardziej głównonurtową / bardziej przystępną wersją tego, co tam można usłyszeć.
  Ogólnie to 45 minut ojkofobii Pan zaprezentował. Jest Pan wszystkim tym, o co oskarża Pan innych ludzi.

  Chce Pan szydzić strasznie, a nawet Pan nie wie, że państwa członkowskie mają suwerenność także w zakresie programów nauczania w szkołach.
  Jedyne co ma Pan do zaproponowania to karanie niemuzułmanów za Islam, jak na Węgrzech w wyniku połączenia obsesji antylewicowej z fiksacją na temat islamu do punktu karania za Islam niemuzułmanów.
  Ziemowit Szczerek > Jacek Tabisz

 2. To Pan usprawiedliwia Panie Jacku, promując islam / muzułmanów jako wymówkę do wszystkiego:

  https://oko.press/wiezienie-za-protesty-na-wegrzech-dla-orbana-jestem-agentem-sorosa/?fbclid=IwAR30qi8f5LtZPN0mbpfvAwpgiHqbgnTVfc6c0NFt6KHXYFjUBHYvs77K990

  W porównaniu z tym ludzie oburzający się w USA, bo im jacyś studenci krzyczą, to książęta, którzy burzą się, że skończyły im się ciastka. 

  I pan książąt broni.

  Wszystko co mówicie Pan i Napierała brzmi tak nieszczerze…

  Te mgliste opowieści o aresztowanych ludziach w Kanadzie za "niepoprawność" polityczną to ściema.

  Prawdziwa opresja to "zatroskana" prawica. Taka jak na Węgrzech.

 3. ja jestem eurosceptykiem od 2016 roku odkąd UE koncertowo zrąbała kwestie bezpieczeństwa obywateli i uchodźców wojennych i udawanych w tzw kryzysie migracyjnym. Niestety nie mamy dotąd siły wykoleić projektu europejskiego. Mamy w PE dwie partie tylko które liczą zaledwie około 90 posłów. Porównuje pan ojczyznę jaką jest Polska z projektem wielkopaństwowym. Normalni ludzie tacy jak Jacek i ja zawsze będą polskimi patriotami choćby Kaczor zrobil tu III Rzeszę bis. Tak jak Thomas Mann i Einstein nie wyrzekli się niemieckości tylko dlatego że do władzy dorwał się austriacki malarz. Nie kuma pan lub udaje że nie kuma najprostszych rzeczy

  1. UE to też ojczyzna. Tak samo jak Polska. No i chuj, że jest unią. Czy to w czymś przeszkadza? Co to za śmieszne wymyślone przez Ciebie ograniczenia, żeby spieprzyć ludziom życie, człowieku dążący so rozbioru Europy?

   Człowieku, który używa muzułmanów i islamu jako wymówki do tego rozbioru.

   ===

   Normalni ludzie tacy jak Jacek i ja zawsze będą polskimi

   ——

   Jak możesz się nazywać patriotą jak chcesz ludziom wszystko zabrać, usprawiedliwiając się muzułmanami i islamem? Co to za patriotyzm Jacka Tabisza, który polega na kłamaniu ludziom prosto w twarz?

   Normalni ludzie nie chcą wykolejać parlamentów. 

   Co to za bannonowski i pisowsko-orbanowski bolszewizm? 

   To jest patriotyzm?

   To jest gówno, a nie patriotyzm.

    

  2. Normalni ludzie tacy jak Jacek i ja

   ====

   światopoglądem normalnych ludzi nie jest kanał black pigeon speaks, czyli islamskoć po rebrandingu. Bo nie świeckość, nie zachodniość. Przyznałeś się do tego. 

   Pewnie Tabisza też, ale nie ma do tego odwagi. 

  1. @Piotr Napierała
   Czyli teraz chcesz odbierać ludziom obywatelstwo UE za to że kochałeś muzułmanów, a teraz nie możesz sobie z tym poradzić, bo czujesz się winny (zupełnie jak Jacek Tabisz) i chcesz karać innych ludzi za swoją miłość do muzułmanów i Islamu, popierając między innymi rozbiór Europy i dyktaturę na Węgrzech.
   A co ludzi ma obchodzić Twoje czy Tabisza poczucie winy? Dlaczego ludzie mają za nie płacić?
   Normalni ludzie nie mają takich problemów ze sobą jak Ty i Tabisz.
   Normalni ludzie nie chcą niszczyć UE.
   Normalni ludzie dążą do rozwiązywania problemów, a nie wykolejania i niszczenia innym życia.
   Ziemowit Szczerek > Napierała i Tabisz
   ===
   Poza tym to jest typowe myślenie takich ludzi jak Ty. Opiekę medyczną też byś tak rozebrał. 
   Najpierw odciąć kasę, mówiąc, że nie działa, bo niekompetenta biurokracja, potem jak pod odcięciu kasy nie działa, mówić, że trzeba jeszcze więcej kasy zabrać, a potem jeszcze więcej, a na końcu mówić, że publiczna służba zdrowia nie powinna istnieć.
   ===
   To Ty i Twoje eurosceptyczne myślenie, czyli poczucie wstydu za Europę i ciągłę pogardzanie nią, jest przyczyną wszystkich problemów, bo zawsze tacy ludzie jak Ty wszystko blokują i chcą wykolejać. Tak jak teraz jest Twoim marzeniem wykolejanie parlamentów.
   ===
   Poza tym Twój aktualny światopogląd to wszystko, co jest na kanale Black Pigeon Speaks (sam go wkleiłeś jako wiarygodne źródło informacji).
   Od obwiniania kobiet za koniec cywilizacji po obwinianie ateistów za to samo.
   Dążysz nie do świeckości jak Szczerek, ale do islamskości po rebrandingu jak Bannon czy MW na Jasnej Górze oraz nie do zewnętrznych granic UE, ale do granic między państwami UE.
   Jesteś kulą u nogi PRAWDZIWYCH krytyków islamu.
   Ciężarem dla nich. Przeszkodą.
   Tak samo jak Tabisz.
   Właśnie przez takich ludzi jak wy nikt ich nie chce wysłuchać, bo nie chce popierać waszych, a szczególnie Twoich poglądów, bo nie chcą między innymi niszczyć UE.

 4. A teraz różnica między psedonormalnością Napierały i Tabisza a prawdziwą normalnością:
  Coś co jest o islamie, ale nie jest orbanowsko-bannonowską propagandą:

  https://youtu.be/zLC8ipOjrMc

  Oczywistym jest, że ten film nie powstał w celu prowadzenia wojen kulturowych, nie jest banonwsko-orbanowską propagandą. Ta osoba nie jest przedstawiana jako dzicz genetycznie i statystycznie niezdolna do porzucenia Islamu. Nie jest też prezentowana jako rekwizyt, pretekst do odbierania ludziom ich praw, do karania niemuzułmanów za islam, wystraszenia ich i manipulowania nimi przy użyciu strachu, by zniszczyć UE. Obejmuje też coś co podobno „zatroskana prawica” ceni, a nigdy nie praktykuje, czyli indywidualne podejście do każdego człowieka.
  Komunikacja w tym filmie jest skierowana do wszystkich, a nie w celu dzielenia ludzi i szczucia jednych na drugich, na przykład mężczyzn na kobiety (bo kobiety niby niszczą cywilizacje) ani tez na przykład nie ma ona na celu szczucia na ateistów (jak w popieranym przez Napierale kanale Black pigeon speaks).

  Ten film jest dla wszystkich, a nie przeciw komuś, dlatego jest rzeczywiście skuteczny. Każdy może przyjść bez względu na poglądy, obejrzeć i wysłuchać. Tutaj nie trzeba nienawidzić i niszczyć UE, wykolejać parlamentu UE. Nie ma takiego wymogu. I każdy przyjdzie. Ale nie do Jacka Tabisza czy Napierały.

  Niestety Napierały czy Tabisze tego świata psują pracę PRAWDZIWYM krytykom islamu, podpinając się pod nich. Są im kulą u nogi.

 5. Bardzo mi się podoba to, co Rafał Matyja, twórca pojęcia IV RP powiedział. 
  Idealnie oddaje Napierałę i Tabisza:

  Dostrzegam uderzenie w bębny wojny kulturowej, w której bardzo często chodzi raczej o pognębienie przeciwnika, a w mniejszym stopniu o twarde zwycięstwa. Jest to w dużym stopniu wojna na bańki mydlane, ale emocjonuje prawicę. Druga rzecz to moja zmiana poglądu, jaka jest dziś recepta na Polskę. To się wiąże z postrzeganiem Polski przez inny pryzmat Nowego Sącza, w którym zobaczyłem, jak Polska przez prawicę rządzona by wyglądała. Na prowincji zobaczyłem pewien rodzaj klerykalizmu, który w Warszawie jest zupełnie nieznany. W Warszawie byłaby pewnym nonkonformizmem postawa obrony Kościoła, zwłaszcza w środowiskach dziennikarskich, akademickich. Tam zobaczyłem Kościół, który panuje w dużej mierze nad sferą świecką, jest punktem odniesienia dla większości lokalnych polityków.

  https://nowakonfederacja.pl/rafal-matyja-o-porzuceniu-prawicy-w-tok-fm/

  Od razu widać, że Napierale czy Tabiszowi chodzi o wojny kulturowe, stąd budowanie granic między krajami UE i wykolejanie parlamentu UE przez Napierałę, a nie rozwiązywanie problemów, czyli to co robi UE na granicy między Turcją a Syrią, budując tam mur.
  W porównaniu z UE Napierała nie ma nic do zaproponowania, potrafi tylko karać za Islam i wykolejać parlamenty, niszczyć ludziom życie. 

  Od razu też widać perspektywę, z której mówią Napierała i Tabisz. Jest to perspektywa klas wyższych. Perspektywa wielkich aglomeracji. Największy problem Tabisza to problem księcia (koledzy z uczelni są niemili podczas debaty; to jest dla niego opresja). 
  Matyja ma natomiast moją perspektywę, czyli perspektywę polskiej prowincji.
  Nie jest cwaniakiem, tak jak Napierała czy Tabisz, który przychodzi do mnie na wioskę i próbuje mi kity wciskać i mnie oszukiwać, działać na moją szkodę, robiąc sobie zasłonę dymną z „zatroskania” dotyczącego muzułmanów i Islamu.

 6. Na prowincji zobaczyłem pewienrodzaj klerykalizmuktóry w Warszawie jest zupełnie nieznanyWarszawie byłaby pewnymnonkonformizmem postawa obrony Kościołazwłaszcza w środowiskach dziennikarskichakademickich. 
  ====
  Dokładnie ten sam mechanizm działa w przypadku między innymi Tabisza i Napierały. Ponieważ są częścią środowiska klas zamożnych (elit), to myślą, że jak w Warszawie będą grali jakichś nonkonformistów, popierając konserwatyzm, bycie przeciwko UE, to że na przykład mnie się to będzie podobać, bo mieszkam na wsi. Stąd to fałszywe puszczanie oka przez Jacka Tabisza na filmach. Stąd to ciągłe odbieranie mi prawa do aspiracji przez Napierałę (prze wykolejanie parlamentu UE / niszczenie UE; nie ma nic gorszego niż takie cwaniactwo reprezentowane między innymi przez Napierałę). To jest pretensja ludzi ze środowiska klas wyższych do innych ludzi z tego samego środowiska (bo byli niemili na debacie; a chuja tam byli niemyli, nic nie zrobili, mógł się tak samo wypowiadać, nikt nie cenzurował, po prostu mieli inne zdanie). I to ma być rozgrywane kosztem mnie, niezamożnego człowieka z prowincji. Aha, takiego chuja.
  Ja, jako część ludu, niezamożny człowiek ze wsi się was wyrzekam. Nie jesteście żadnymi moimi przedstawicielami. Szczególnie cwaniak Napierała, który w największym stopniu chce używać islamu / muzułmanów do odbierania mi praw, wolności i aspiracji – tak, chociaż jestem ze wsi to też mam do nich prawo.
  Do tego Napierała nic nie robi. UE coś robi, bo wybudowała mur na granicy Turcji i Syrii, a Napierała nic nie zrobił, nigdy nie miał żadnego dobrego pomysłu, a się sadzi.
  Zawsze jak oglądam Jacka Tabisza i dostrzegam kolejne jego kłamstwo, to mam wrażenie, że mnie ma za jakiegoś frajera, idiotę, który przełknie każde kurestwo, wymówką dla którego będą muzułmanie i będzie Islam.
  Wyrzekam się was. Jesteście nieszczerzy i fałszywi.
  Wybieram Szczerka, bo jest prawdziwy. Wie, czego chce. Do tego wprost mówi, że jest za świeckością, a nie za chrześcijaństwem jak Jacek Tabisz. Wiadomo, że jest rzeczywiście za UE, za zachodnią cywilizacją, za post-religijną unijną Europą.
  Wybieram też Sarę Hader, bo ona jest dla wszystkich.
  Oboje nie chcą niczego niszczyć ani nic odbierać ludziom.
  I podobnych ludzi jak oni.
  Ale nie was.
  Nikt nie powinien tracić wolności, praw i prawa do aspiracji dlatego że Jacek Tabisz chciałby mieć łatwiej na debacie. 
  W szczególności niezamożni ludzie z prowincji tacy jak ja.

 7. Niestety nie mogę edytować, ale Piotr Napierała napisał, że żałuje, że nie może wykoleić projektu europejskiego (czyli zabić UE, jego mokry sen), a nie jak źle przeczytałem na telefonie, że parlamentu.
  Niemniej jednak nawet jakby chodziło o projekt to i tak wszystko się zgadza i wszystkie zarzuty pozostają.
  Sam fakt działania na rzecz wykolejenia i niszczenia UE jest czynem niepatriotycznym.
  Mokre sny Napierały prowadzące do rozbioru UE przez światowe mocarstwa, czyli USA, Rosję i Chiny, są czynem niepatriotycznym.

  Nawet ten Sośniarz, którzy przyszedł Korwina do parlamentu UE, a którego chwali Jacek Tabisz nie jest patriotą, ponieważ staje on po stronie kraju trzeciego, czyli UK (o ile nie cofną breksitu), a nie obywateli UE, czyli Polaków, bo boli go to, że UE i jej negocjatorzy negocjują w interesie obywateli UE, w tym Polaków, a nie w interesie brytyjskich zwolenników breksitu, którzy Polakami gardzą.
  I to mają być patrioci, tacy eurosceptycy jak Sośniarz, jak Napierała?
  To jest jakiś żart.
  I Jacek Tabisz go chwali, chociaż on działa przeciw interesom Polaków?
  I jeszcze był ten Sośniarz przeciw funduszom unijnym na urzędy pracy, bo to marnotrawstwo według niego, bo ludzie według takiego idioty nie powinni mieć nawet prawa do głupiego szkolenia z UP.
  To jest patriotyzm?
  To jest mądrość?
  To jest gówno, a nie mądrość i patriotyzm – serio, kto mieszka w jego okręgu powinien iść na wybory, po to by chociaż, żeby taki idiota nie dostawał w parlamencie pieniędzy za praktycznie za robienie niczego z przerwami na wymiotowanie na własną unię i odbieranie ludziom szans nawet na jakieś szkolenie.
  Jacek Tabisz go popiera?
  Ale najwyraźniej to co on robi jak i każde inne kurestwo można usprawiedliwić muzułmanami i Islamem…

  1. Zawierał poważne pomówienia dotyczące mojej i Piotra roli na Racjonalista.pl. Nie wiem z czym się zgadzał. Jeśli z pomówieniami, również nalegam na podanie danych osobowych. Ja się nazywam Jacek Tabisz. Naprawdę. Jak Pana pomówię, może Pan dochodzić swoich praw. Proszę zatem o podobną uczciwość i podanie tu prawdziwego imienia i nazwiska. A najbardziej proszę o kulturalną dyskusję, nie wmawaniu adwersarzowi okropnych i obłędnych poglądów (a zwłaszcza czynów!), która ta osoba wcale nie wyraża (nie popełniła), tylko w celu poniżenia i oczernienia tej osoby. We wpisie Grega pojawiły się pomówienia, czyli nieprawdziwe informacje o rzekomych działaniach pomówionych osób. Jeśli Pan też ma zamiar pomawiać mnie, Piotra, czy inne osoby, proszę na wstępie o podanie danych osobowych. Wobec anonima osoby pomówione są kompletnie bezbronne. mam nadzieję, że Pan to rozumie… Skoro się Pan zgadza z pomawianiem innych osób, nie może być Pan tu obecny anonimowo. Panuje tu wolność słowa. Mamy prawo do swoich poglądów, ale nie mamy prawa pomawiać. Ja nie mam prawa sugerować, że okradł Pan Żabkę w Przemyślu i dotkliwie pobił kasjerkę, jeśli takie zdarzenia nie miały miejsca. Robienie z Pana bandyty i złodzieja za pomocą fałszywych informacji jest właśnie pomównieniem, nie opinią. Dodam, że już trzy osoby ze ścisłej redakcji nalegają/ lub nalegały na usunięcie Pana wpisów, ja zaś broniłem Pana prawa głosu, chociaż chyba z połowa z Pana wpisów ma na celu robienie ze mnie faszysty. Jednak pomówienia są tu granicą.

   1. W tym filmie, który został zamieszczony przez Pana, a także na wielu innych, pomawia Pan całą UE i wszystkich jej obywateli. Wszyscy obywatele UE mają prawo poczuć się obrażeni przez Pana.
    Stosuje Pan technikę między innymi Borysa Johnsona (stąd gadanie głupot o programach nauczania). Za chwilę zacznie Pan opowiadać o krzywiźnie banana. Greg miał rację. Poza tym Napierała się nie kryje z tym, że chce zniszczyć UE (a Pan tak, dlatego Pan używa języka pozwalającego się z tym ukryć, obchodzić temat), więc Greg nie pomawiał.
    Zawsze na skalę masową przy użyciu uogólnień pomawia Pan ludzi.
    A to, co Pan teraz napisał świadczy o Pana hipokryzji, bo chce Pan ludzi do sądu pozywać, gdy ktoś się broni przed tym całym złem, które chce Pan na ludzi sprowadzić, używając jako wymówki Islamu i muzułmanów. Taki z Pana wojownik o wolność słowa, że tej wolności słowa nie potrafi Pan wziąć na klatę.
    Lud
    (szczególnie ludzie niezamożni z prowincji tacy jak ja) też ma prawo bronić się przed prawicowo-neoreakcyjnymi nieliberalnymi elitami, które zbuntowały się przeciw niemu, by odebrać mu wolności i prawa, w tym prawo do aspiracji. Elitami takim, jak Pan, Bannon, Orban, Trump, Boris Johnson, LePen, Kaczyński czy Napierała.
    I mają prawo do ochrony przed reperkusjami ze strony prawicowo-neoreakcyjnych elit, takich jak Orban czy Pan. A taką ochronę daje anonimowość, szczególnie gdy ktoś jest niezamożny.
    A Greg miał rację.
    Napierały poglądy (i pewnie Pana też) są takie jak na kanale Black Pigeon Speaks, sam to przyznał. Sam wkleił mi link do niego jako wiarygodne źródło. Jeśli ktoś kogo pomawia, to Pan pomawia UE, jej obywateli, i wielu innych ludzi przy użyciu uogólnień na masową skalę, mglistych oskrażeń i tak dalej.
    Greg miał rację.

    1. Wyjaśniłem na czym polega pomówienie. Nie oceniam poglądów Grega, nie życzę sobie tu pomówień. Ja nikogo nie pomawiam, poniżanie innych osób w oparciu o fałszywe oskarżenia jest mi obce. 

     1. poniżanie innych osób w oparciu o fałszywe oskarżenia jest mi obce. 
      ====
      Przecież to Pan to robi od zawsze.
      To jest główna metoda Pana działania.
      Po to są też między innymi uogólnienia.
      Po to jest styl, którego używacie. Komunikacja Pana, Korgi, Szaniawskiej i Napierały to komunikacja poniżająca ludzi.
      Przecież nagrał Pan film w którym masowo Pan nazywa ludzi ćwierćinteligentami.
      Po co to robić, jeśli nie po to by w połączeniu z uogólnieniami poniżać ludzi na masową skalę?
      Pomawiacie i poniżacie na masową skalę.
      To co Pan mówi o UE i Chinach jest dokładnie pomawianiem i poniżaniem UE i jej obywateli w oparciu o fałszywe informacje.
      Przykro mi, Sarą Hader to wy nie jesteście.

   2. połowa z Pana wpisów ma na celu robienie ze mnie faszysty
    ====
    To nie jest prawda. Po pierwsze to Pan broni faszystów i nazistów, na przykład przy użyciu komunizmu i wartościowania totalitaryzmów.
    Sam Pan mi napisał, że byłby za wprowadzeniem nazizmu, gdyby tylko nie było żadnych muzułmanów. I to wtedy gdy się spytałem, czy należy poświęcić ludzi, odbierając im szpital, czy można komuś odebrać szpital, bo islam.
    Wszystkie moje wpisy mają na celu głównie zaprotestowanie przeciwko obciążania ludzi, w tym mnie, niezamożnego człowieka z prowincji, kosztem polityki imigracyjnej, karaniu niemuzułmanów za Islam, poświęcaniu niemuzułmanów i usprawiedliwianiu każdego zła muzułmanami i Islamem, a także przeciwko celowemu niszczeniu UE przez Pana i Napierałę przy użyciu islamu / muzułmanów, szczególnie gdy jest to wynikiem Waszych poglądów, czyli obsesyjnej antylewicowości z fiksacją na temat Islamu do punktu karania niemuzułmanów za Islam (poglądów także Breivika, Swoją drogą Black Pigeon Speaks, wiarygodne źródło Piotra Napierały, praktycznie równa się poglądami z Breivikiem, wystarczy pooglądać i posłuchać co on myśli o świecie i co usprawiedliwia islamem i muzułmanami).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =