Jerzy Urban – co pan sądzi o Magdalenie Ogórek?

 

Jerzy Urban w mocnych słowach wyraża swoje zdanie o Magdalenie Ogórek jako kandydatce lewicy na urząd prezydentki RP. W swoim komentarzu nie oszczędza też Leszka Millera.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

15 Odpowiedź na “Jerzy Urban – co pan sądzi o Magdalenie Ogórek?”

 1. M.Ogórek – kto to jest ? Zanim SLD jej nie zgłosił to o niej nie słyszałem. Podobnie ten Duda ? Któż to taki? Jarubas podobnie. Na obecną chwilę to mi najbliższy jest kot który pali. Choć to człek odrobinę szalony i niezły chaosyda. Komorowski to gajowy z fuzją wycierający urzędem prezydenta RP kościelne klęczniki.

 2. Ha, ha, Urban juz przyzwyczajony i na koniec mowi „Pozdrawiam widzow telewizji trwam …”
  Mogłby rozwinąc na czy polega ta głupota, bo na razie jedyne co wiemy to ze wg Urbana ludzie lewicy na Ogorkową nie bedą głosowac. Moze po prostu Miller liczy na głowy tych co rzadko głosują. Mędrcowi Wałęsie Ogorek sie podoba.

 3. – Co pan sądzi o Magdalenie Ogórek?
  – jest głupia
  – hahaha
  . . .
  no i po wywiadzie
  A o wolność słowa w czasach gdy był ministrem propagandy dalej boicie się go zapytać?
  A miała być bezkompromisowa u odważna telewizja…

   1. Pojęcie „głupi, głupia” jest względne. Jest „głupia” wg Urbana, PN … Walęsa tez jest i był głupi, ale jest uwazany przez niektorych za mędrca. Głupi mędrzec czy mądry głupiec?

     1. Owszem, pewne rzeczy mozna mierzyc, ale test IQ to nie jest test na mądrosc/głupote polityka. Nie wiem czy Ogorek robiła test IQ i czy sie chwaliła wynikiem, ale na pewno by lepiej w nim wypadła niz Wałesa czy Komorowski (np. z powodu dysleksji). Zdaje sie Korwin-Mikke chwalił sie dobrym/swietnym wynikiem w tescie IQ, co sie nawet wg Pana [Jakby Korwin-Mikke rządził …] nie przekłada w mądrosc polityczna, co najwyzej w cwanosc aby przekroczyc prog wyborczy i dostac dotacje.
      Ogorek sprawia wrazenie mało cwanej, mało wyrobionej, ale gdybysmy brali wynik testu IQ to chyba Doda byłaby idealnym kandydatem.
      Dlatego głupote Ogorek trzeba sprecyzowac, dlaczego jest głupia?

     2. ma problem ze skleceniem choć jednego sensownego zdania, nawet Jarubas ma więcej ikry. Nie mówiąc juz o pozostałych kandydatach z których Januszowie i Bronek są lotni intelektualnie. Duda to typ wioskowego głupka ale chyba nieco bystrzejszy od Jarubasa. Nie wiem jak w IQ (bo testów jest wiele), ale w bystrości umysłu liczyłbym: JP, JKM, BK, AD, J, i MO, a przy okazji wszysty wydają mi sie nieco kopnięci emocjonalnie.

     3. Nie ma jednej inteligencji. Co z tego, ze jesteś bystry przed ekranem komputera, ale nie wychodzisz z domu bo nie wiesz jak się zachować miedzy ludźmi?

 4. Pani Ogórek jest wykształconą kobietą, ale o konserwatywnych poglądach i dla mnie, to śmieszne, aby „rzeczniczka episkopatu” była przedstawicielka lewicy. No, ale Pan Miller chce, żeby 'wilk był syty i owca cała” czyli episkopat uspokoił obecnością Pani Ogórek – dlatego kobieta mówi tylko to, co on chce, żeby nie wyskoczyła z czymś nie na miejscu dla lewicy! Tylko, dlaczego nasi politycy traktują nas, jak „głąby kapuściane”, które nic nie widzą i nic nie słyszą? Myślą, że damy się nabrać na te „marketingowe chwyty”? Jestem tak zniesmaczona tą mierną kampanią wyborczą i w zasadzie, to mam wybór tylko między dwiema osobami, przeciwko tym wszystkim partyjkom rządzącym od 25 lat i stwarzającymi pozory jakichś reform, które polegają na zabieraniu coraz więcej społeczeństwu za coraz wyższe i ukryte podatki. Myślę o Pani Wandzie Nowickiej, albo o Panu Kukizie – zależy, które zbierze te 100 tysięcy głosów. Inaczej nie pójdę głosować i niech sobie społeczeństwo wybiera „żyrandolowca”, spokojnego, misiowatego, oddanego PO. Żaden kandydat partyjny mnie nie pociąga, a Palikotowi nie mogę darować, że przyczynił się, jak rasowy przedsiębiorca, do uchwalenia 67 lat wieku emerytalnego – poparł wtedy PO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =