• piątek, 15 stycznia 2021 r.

Jeśli PiS dąży do jedynowładztwa, sędziom TK pozostaje podanie się do dymisji. Dr Paweł Borecki

 

Doktor Paweł Borecki jest jednym z najwybitniejszych specjalistów od prawa wyznaniowego i w tej rozmowie nie pozostawia na Trybunale Konstytucyjnym suchej nitki, szczególnie mocno krytykując przewodniczącego TK. Mimo to Borecki nie jest w stanie zaakceptować obecnych działań PiSu, które wykraczają poza zwykłą krytykę i uderzają w państwo prawa.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. myślący
  22 grudnia 2015 at 19:18 - odpowiedz

  Bardzo wielu osobom pełniącym bezpodstawnie funkcję sędziów w tym kraju dawno nie pozostało już nic dobrego do zrobienia, niż podanie się do dymisji* … jednak tego nie robią 🙁 trwają dalej, co bardzo utrudnia dobre zmiany, zwłaszcza, że usuwanie sędziów na siłę jet samo w sobie kłopotliwe i przez to nierzadko szkodliwe.

  * dwa niedawne przykłady,na razie nie szukam więcej : http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9206044,nacpany-taksowkarz-zabil-kobiete-sad-oddal-mu-prawo-jazdy,id,t.html http://prawonadrodze.org.pl/sedzia-wojciech-laczewski-szeryf-czy-karierowicz/

 2. Lucyan
  23 grudnia 2015 at 23:39 - odpowiedz

  Do czego to doszło, do tego ze mamy Zakłady Prawa Wyznaniowego, rownie dobrze mozna by załozyc Zakład Prawa Krasnoludkowego, ze specjalnoscia Koszałstwo-Opałstwo. Albo Zakład Prawa Makaronowego, a dla młodziezy Zakład Prawa Harry-Potterowego. Swiat zwariował, a własciwie Polska zwariowała. Ja tez chce byc kierownikem!

  • Jakub
   27 grudnia 2015 at 09:57 - odpowiedz

   zakład BADA jak kształtowało się i obecnie działa prawo kanoniczne – niczego dziwnego w tym nie ma (szczególnie że coraz bardziej próbuje się wciskać ponownie do życia świeckiego kanony tego prawa wyznaniowego). … dziwolągiem są wydziały TEOLOGICZNE gdzie na poważnie NAUKOWO roztrząsa się się coś co jest niemierzalne, nieracjonalne – czyli wierzenia, nazywając ją teologią czyli nauko o Bogu ….
   ..ale kraj w dorzeczach Wisły i Odry zaprawdę dziwnym jest

   • Lucyan
    27 grudnia 2015 at 16:14 - odpowiedz

    Tak, ale „prawo wyznaniowe” to w wielu jezykach „prawo kanoniczne”. Nazwa Zakład Prawa Wyznaniowego jest mylaca, bo sugeruje ze instutut/zakład studiuje prawo kanoniczne, a nie stosunki panstwo vs. religianci.
    Co nas obchodzi prawo kanoniczne? Jedynie nas obchodzi w sensie czy prawo kanoniczne nie jest sprzeczne z prawem swieckim. A jesli jest to nastepuje (powinna nastepowac) nadrzednosc prawa swieckiego na obcymi prawami (w tym kanonicznym) i jedynie pytanie czy ktos kto gwałci prawo swieckie to co z tym zrobic. Czy osoba taka mozenp. sprawowac swieckie funkcje (powoływujac sie np. na prawo kanoniczne).
    Powoływanie zakładow pokazuje ze ten czarny czyrak sie rozrosł do takich rozmiarow, za panstwo swieckie musi tworzyc specjalne instytuty. Np. w panstwie gdzie krasnoludki miałyby dostep do przywilejow to panstwo swieckie i Zakład Wyznaniowy UW zajmowałby sie studiowaniem Prawa Koszałka-Opałka i Sierotki Marysii.
    Jesli chodzi o Teologie to jest to oczywiscie czyrak ktory odrasta i probuje sie zywic jak w sredniowieczu.

 3. Stanisław
  26 grudnia 2015 at 16:29 - odpowiedz

  znawca praw3a wyznaniowe go nie moze być czymś innym niż pisiorem. Co to kurwa za prawo—wyznaniowe,a moze judaszowe bardziej. Co mają kurwa wyznania i prawo, chyba,ze to jakiś islamczyk.

 4. Lucyan
  26 grudnia 2015 at 23:56 - odpowiedz

  Skoro katecheze do panstwowych (!) szkoł i przedszkoli (!!!) mozna było wprowadzic instrukcją to mozna i WYprowadzic instrukcją, co za problem? To chyba dobra wiadomosc 🙂
  Panstwo wyznaniowe ? – tak, wyraznie to słychac na 13:00.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *