• środa, 27 stycznia 2021 r.

Katolicyzm – wartości deklarowane i faktyczne. Hańderek, Obirek i Dominiczak

 

Istnieje różnica pomiędzy wartościami, jakie deklaruje katolicyzm a tymi, które faktycznie kultywuje. O tym interesującym rozdźwięku dyskutują Stanisław Obirek, Joanna Hańderek i Andrzej Dominiczak. 

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. Lucyan
  11 sierpnia 2018 at 17:15 - odpowiedz

  O czym wy w ogole mowicie? Ani religia katolicka ani instytucja koscielna nie ma zadnych wartosci. Została ustalona jako przykazania, a przykazanie to nie jest zadna wartosc sama z siebie.  Nie uzywajcie w stosunku do kleru słowa wartosc, bo samo słowo sugeruje, ze to cos wartosciowego. Jedno wielkie guano i pasozytnictwo.

  • Andrzej
   Andrzej
   12 sierpnia 2018 at 17:45 - odpowiedz

   Lucyanie, tym razem chyba nawet nie uruchomiles filmiku z nagraniem naszej rozmowy. Wlacz proszę, psłuchaj pare minut i odnieś się do tego, co mówimy.

 2. Lucyan
  11 sierpnia 2018 at 18:43 - odpowiedz

  Oczywiscie są też i ksieża uczciwi, ale mogli by sie sprawdzic jako nauczyciele, terapeuci, wychowawcy, bez wchodzenia w ten paranoidalny układ grzechow i kar wymierzanych przez goscia z zaswiatow. Ale to by wymagało porzucenia wielkiej tajemnicy wiary – złota i dolary.

 3. pinczow441
  11 sierpnia 2018 at 19:16 - odpowiedz

  W założeniach,każdy kościół,,każda wiara,miały być wartoscią,ale jak wiemy tymi kościołami rządzą ludzie,a gdy w wiarę ,religię jest wplątany człowiek,wartości odchodzą na dalszy plan.Zawsze zastanawiam się ,co to jest powołanie kapłańskie,przecież już od zarania chcemy być kimś,strażakiem,policjantem,lekarzem,czy to jest to powołanie?.Oczywiście nie,bo dorastając zostajemy całkiem kimś innym.Ten co chciał być policjantem,został złodziejem,chcący być strazakiem zostaje podpalaczem.Obecnie ludzie nie kieruje się powołaniem do zawodu,lecz jego intratnością.Nie twierdzę że każdy ksiądz to złodziej,jak i lekarz nie zawsze jest dobrym lekarzem,jednak mówiąc o księżach,są to w zasadzie ludie którzy założyli sobie że ,zawód ksiądz to dobry zawód,który da bez pracy będzie zył kosztem naiwnych,zagubionych ludzi.Nie będę dalejh prowadził tego wywodu,stwierdzam że kościół wszelkie kościoły,wiary,to największe zło jakie spadło  na ludzkość.

 4. Lucyan
  12 sierpnia 2018 at 18:49 - odpowiedz

  Tu nie chodzi o zygote czy kiedy zaczyna sie życie. Tu nie ma żadnych dyskusji, że życie zaczyna sie w chwili zaplodnienia. Tu chodzi o kontrole nad kobietami. Zakazac wszystkich zakonow, jezuitow, dominikanow, dosc tego pasożytowania. A Karol Wojtyła to najwiekszy szkodnik w dziejach Polski. Cofnął Polske 50 lat, co najmniej.  

 5. Greg
  12 sierpnia 2018 at 20:18 - odpowiedz

  Socjalizm – wartości deklarowane i faktyczne

  Kapitalizm – wartości deklarowane i faktyczne

  Hitleryzm, stalinizm, faszyzm, komunizm – wartości ….

  Islam, chrześcijaństwo, buddyzm, konfucjonizm  …

  Ateizm – wartości… a nie! Ateizm nie przedstawia żadnych wartości.  Jest tylko deklaracją braku potrzeby pewnych idei (superbytu – stworzyciela, nadzorcy, sędziego i kata ) i uznaniem ich za nieprzydatne z powodu ich niefalsyfikowalności.

  Co organizacji czy systemów, które do reprezentowania wartości aspirują, to proszę mi wskazać choć jedną taką, która dotrzymuje  obiecanek-cacanek.

   

 6. Olrob
  12 sierpnia 2018 at 23:23 - odpowiedz

  A ja się cieszę z jednej rzeczy mianowicie że dyskutanci ograniczyli się do krytyki kościoła katolickiego a nie do religii w ogóle.

  • Andrzej
   Andrzej
   13 sierpnia 2018 at 17:12 - odpowiedz

   Niuansujemy, a poza tym w tym przypadku chodziło o "wartości" polskiego Kościoła.  

 7. Lucyan
  13 sierpnia 2018 at 14:38 - odpowiedz

  Oczywiscie, ze jest Pan agentem Watykanu, a własciwie agentem Krk. Przeciez Pan chce dobrze, tzn aby ta organizacja była uczciwa, i duchowa. Bo wtedy przeciez jest wg Pana  potrzebna 🙂 Zreszta Obirek zreszta tez, troche sie pokłocił ze swoimi, ale nie ma zadnych skrupułow mamotac ludzi bogiem i innymi duperelami.  On chciałby przeciez koscioł i zakony, tyle ze one powinny byc "otwarte", "humanistyczne". Powoływanie sie na jakichs swietych to absurd.

   

   

  • Andrzej
   Andrzej
   13 sierpnia 2018 at 21:11 - odpowiedz

   Czy ja chcę, zeby Kosciol był dobry, otwarty itd? mhm! Jesli juz jest i nie zniknie przeciez, to lepiej, zeby był otwarty, ale nie zauważył Pan, ze zamiast wiary głoszę ciekawosc intelketualną 🙂  Czy może być coś bardziej niekościelnego 🙂

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *