Kilka słów w obronie Niemiec i rządu Merkel

Bardzo nie podoba mi się to powszechne jechanie po RFN. Nie tylko dlatego, że oznacza poruszanie się na pasku Putina i Orbana, którzy chcą rozbić UE. Nie tylko dlatego, że część z tej krytyki wydaje się być pochodną słowiańskich i karpackich kompleksów wobec Niemiec, kraju o ciemnych kartach historii, ale dzisiaj bardzo dbającego o prawa człowieka i powszechnie w świecie szanowanego. Wystarczy wyjść poza Polskę, Slavikum i zobaczyć że Niemców kochają Chiny i Ameryka Południowa, Japonia, Korea, a reszta świata szanuje za wzorowe rozliczenie zbrodni, denazyfikację oraz lustrację DDR dokonaną przez Gaucka. Wszyscy podziwiają niemiecką Grundgesetz czyli konstytucję. Niemcami fascynują się Grecy, Irlandczycy i Hiszpanie. Właśnie czytam powieść Corazon de los lobos Carlosa de la Fuente, słynnego pisarza germanofila. Polska zaś i Rosja kojarzą się w świecie z pijaństwem i warcholstwem, a Węgry – może z tokajem jeśli w ogóle z czymś. No i z egoizmem i nacjonalizmem może też jeszcze niestety…

Co do uchodźców to Niemcy chcieli zrobić coś dobrego i jednocześnie pożytecznego dla swojej gospodarki. To nie oni zresztą wpuścili uchodźców, lecz Włochy i Grecja nie wiedząc co z nimi zrobić. Nie jest też prawdą że Niemcy wpuszczają jak leci. Wpuścili milion niemal zgoda, ale z tego 250 tys od razu odesłali, bo stwierdzili że tym azyl w żadnym wypadku nie przysługuje. Po niedawnych zajściach wyrzucili kolejnych na granicę austriacką. Nie trzeba bowiem samolotów, by pozbyć się plew. Nie jest też prawdą że Niemcy wojują z nacjonalistami armatkami wodnymi a nie bronią swoich kobiet. Demonstracje nazioli łatwo jest rozbić, bo wiadomo kiedy i gdzie się odbędą, natomiast nikt nie mógł przewidzieć że około tysiąc uchodźców czy pseudo-uchodźców postanowi uprawiać końskie zaloty. Nie jest prawdą, że Polizei była bezczynna. Mimo zaskoczenia udało jej się zapobiec ogromnej większości incydentów. Nie jest również prawdą, że CDU nie traktuje sprawy poważnie. Julia Kloeckner z CDU z Palatynatu mówi o nowych zasadach edukacji kulturowej dla imigrantów, przypomina o sukcesach asymilacji wcześniejszych fal imigrantów i proponuje w imieniu CDU, że odtąd nikt kto nie nauczy się porządnie niemieckiego nie będzie mógł pracować i mieszkać na stałe w kraju.

Może trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Nie zgadzam się z Jackiem Tabiszem, że Niemcy cierpią na nadmiar idealizmu. Ich nadal potężna industria tworzy inne możliwości asymilacji, natomiast z idealizmem i kneblowaniem dyskusji mamy do czynienia raczej w przypadku Szwecji, gdzie asymilacja od dawna się nie udaje, a mimo to jest kontynuowana w pełnym wymiarze. Nadal uważam że jeśli Niemcy dobrze to rozegrają mogą jeszcze na imigrantach zyskać. Oto mój klip na ten temat jaki nagrałem jakiś czas temu:

http://www.youtube.com/watch?v=PW8UvSpAipo

Nie jest też prawdą że tylko 2-3% imigrantów obecnej fali ma szansę znaleźć pracę. To są oceny przeciwnika otwarcia granic głównie Bawarczyków. Poważni niemieccy autorzy jak Hans Werner Sinn, Klaus Bachmann czy Arnulf Baring , choć mają zastrzeżenia do polityki Merkel, niczego takiego nie mówią.

Nie jest prawdą że Niemcy to tylko zgubne nauki Marxa i osobowości autorytarnej. Niemcy to też Kantyzm – najlepsza obok utylitaryzmu szkoła myślenia. Kant był liberałem który wychodził od poczucia autonomii jednostki. Kantyzm i neokantyzm to połowa niemieckiej filozofii. Nie jest też prawdą, że Niemcy każdą ideologię dociekają do oporu. Przykładem Schroeder i konsensus SPD z biznesem. Gen nazizmu też nie taki wielki. NSDAP dostali w wyborach nieco ponad 30% głosów i musiały szukać koalicjanta. Gdyby nie francuskie zdzierstwo w Saarland zapewne nawet 20% by nie było. To Francja raczej musi zawsze dopchać każdą ideę do ściany. Ale Francja ma inne zalety.

Nie jest prawdą że Niemcy rządzą UE.  Ten kraj po prostu zniósł lepiej kryzys gospodarczy niż inne państwa i dlatego wszyscy się zaczęli patrzeć na Berlin zamiast myśleć samodzielnie i teraz mają mieszane uczucia, co jest normalne. Lepiej myśleć samodzielnie ale nie trzeba przy tym obrażać Merkel… Kiedyś już o tym z Jackiem rozmawialiśmy:

Nie mam sympatii dla panslawizmu. Nadal uważam że od Niemiec można się sporo nauczyć. Myślę też że znam wystarczająco niemieckie język i kulturę by mieć pewność że Niemcy podejdą dużo poważniej niż inne kraje do obecnego kryzysu.

Es lebe Deutschland!!! !.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

43 Odpowiedzi na “Kilka słów w obronie Niemiec i rządu Merkel”

 1. Tak trochę a propos znalazłem ciekawy artykuł.

  „Popularny wśród arabskich mężczyzn taharusz polega na znęcaniu się grupy mężczyzn nad ofiarą. Jest nią zawsze kobieta z kraju Zachodu albo miejscowa kobieta ubierająca się na zachodni sposób. To praktyka nagminna w krajach arabskich, w których kobiety bywają tak traktowane na ulicach.
  W praktyce wygląda to tak, że grupa mężczyzn otacza ofiarę w kręgu, następnie zaczynają ją zaczepiać lub okradać, podczas gdy inni odwracają uwagę osób postronnych. Ofiara, zazwyczaj w stanie szoku, nie jest w stanie się bronić.”

  http://natemat.pl/168019,zbiorowe-molestowanie-w-niemczech-to-najprawdopodobniej-arabska-zabawa-taharrush

  1. Za 15 lat wyznawcy islamu poinformują nas, że ofiarami gwałtów nie byłe Europejki tylko niewierne niewolnice, ą jeśli którąś zaszła w ciąże i urodziła to tylko powód żeby odebrać jej wszystko co ma -cały jej majątek, ..na rzecz gminy albo gwałciciela ten jest „znany”. Jeśli Niemcy/obecny ich rząd nie zmienią „orientacji” to za 20 lat spora część tych istot „ludzkich” będą ojcami -każdy kilku nastolatków równie bądź bardziej od siebie zdegenerowanych i nie pomoże żadna Lechia i żaden klub karate.. To nie jest problem naszych wnuków. To jest nasz problem ,bijący bezpośrednio w nas. Za 20- 30 lat przestrzeń publiczna Europy moze być zdominowana przez zwyrodnialców i niefartownie dla większości z nas zbiegnie sie to z okresem starczego zniedołężnienia. Co za „wspaniała” perspektywa. Oczyma wyobraźni widzę te poranne tłumy muzułmańskiej młodzieży, która mknie na swych kolorowych skuterach do fabryk, a wszystko, by gospodarka szpulała i by w ramach solidaryzmy międzypokoleniowego zarabiać na emerytury europejskich dziadków. Muzułmańskie hospicja i domy starców witają swych europejskich pensjonariuszy. Jeden obraz zastępuje wiele słów
   /http://prawicowyinternet.pl/inwazja-zombie-islamu-na-europe-stala-sie-faktem-wideo-z-ubogacania-kulturowego/

 2. Cały czas nie rozumiem jak pasterze kóz mogą wnieść wartość dodaną do gospodarki niemieckiej.
  Od pewnego czasu im mniej ludzi w produkcji(i to nie pasterzy) tym większa efektywność(taki np. Intel wręcz nie dopuszcza do obecności ludzi na produkcji)
  Natomiast inaczej na pewno ubogacą.
  To warto zobaczyć:
  fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/isis-wydalo-poradnik-dla-ekstremistow-zyjacych-w-europie,609865.html
  Ubogacą służby specjalne w monstrualne budżety a prostych obywateli w niewolę tych służb.
  Bardzo dobrze to widać w USA po 11 września.

   1. Czy kiedykolwiek byleś w VW ?. nie możesz sobie wyobrazić jak bardzo mijasz się z prawdą. Siemens nie zatrudnia pracowników niewykwalifikowanych. Zatrudnia pracowników fizycznych, biurowych i firmy zewnętrzne. I proszę sobie wyobrazić że oni wszyscy muszą mieć odpowiednie kwalifikacje. Niewykwalifikowany może być student fizyki na zbiorach truskawek. Fizycznie w takich firmach pracują jakby dwa sorty pracowników – umysłowi (wyobraź sobie że pracownik umysłowy może trzymać śrubokręt w ręku..) i drugi sort to tak zwany „czynnik ludzki” czyli ci wszyscy ci ludzie, którzy są uzupełnieniem automatu. „Czynnik ludzki” nie może być skretyniały i musi być wykwalifikowany bo w innym przypadku nie bedzie żadnej produkcji tylko będzie ciągłe usuwanie awarii/aktów wandalizmu. Wraz z postępem, automatyzacją, czynnik ludzki jest spychany do historii. Za jakiś czas firmy jak Siemens będą zatrudniać tylko umysłowych, -czytaj połowa fizycznych i połowa biurowych na bruk albo na plantacje. Możliwe że jeśli za 20 lat VW zajmie się uprawą pomidorów to będzie zatrudniał niewykwalifikowanych. Na razie sie na to nie zanosi. Zakładając że nie planują też zmniejszania wolumenu, to sprowadzanie masy ludzkiej jest obliczone na zysk w krótkiej perspektywie -Taki ostatni dzwonek dla budowania fabryk starego typu, tz stosunkowo dużo taniego czynnika ludzkiego i stosunkowo mało drogiej automatyki, prosta produkcja prostych przedmiotów -na ale to nie Siemens i nie VW oni nie produkują wykałaczek. Zakładając że jednak będą się automatyzować bardziej niż są obecnie, to sprowadzanie ludzi dalszej perspektywie to tylko brak pracy i zamieszki na ulicy. Niemieckie firmy tylko przez grzeczność nie protestują W krótkiej perspektywie pewnie odnotują zyski (bo spadnie płaca) a w dalszej będą podpalane przez bezrobotnych. To widmo wisi nad nimi nie zależnie od kryzysu imigranckiego. Kto zyska na tym bałaganie to cwaniaczki od handlu nieruchomościami.

     1. Nie chciałem. W takim razie przepraszam uchodźców. To może trochę inaczej: „Czynnik ludzki” nie może być skretyniały – musi być wykwalifikowany bo w innym przypadku nie bedzie żadnej produkcji tylko będzie ciągłe usuwanie awarii/aktów wandalizmu. Dotyczy to wszystkich – również Polaków. Przyuczanie „uchodźców” do „takich” zawodów…Te zdobycze techniki i nauki to w głównej mierze zasługa naszej zachodniej kultury. Oddawać to za „bezcen”? (pomijając cenę gwałtów..) -trzeba pamiętać, że oni jawnie i od zawsze mówią o zniszczeniu Zachodu. Pytaniem nie jest: czy zdołamy ich kształcić do pracy z najnowszymi technologiami, tylko czy powinniśmy i czy mamy prawo do tego? Być może, że fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik. Odkrywca zasad dynamiki. – Isaac Newton, nie życzyłby sobie tego

     2. Jeśli ktoś do 13 – 14 roku życia odebrał beznadziejną edukację, w której lekcje religii stanowiły większość, nie ma szans na opanowanie złożonych technologii. Obecnie islam zwalcza na przykład teorię ewolucji, czy normalną historię (bez propagandy). Często nie ma oczywiście filozofii poza teologią koraniczną… Spora część świata muzułmańskiego wyklucza oczywiście kobiety z edukacji na poziomie ponadpodstawowym.

   2. Oj trafiłeś jak kula w płot. Jestem konstruktorem samochodów.
    Tylko mocno wykwalifikowani i coraz częściej zastępowani przez automaty i roboty.

     1. Zostają ci robotnicy, którzy wykonują bardziej złożone czynności od automatów. Ci, którzy muszą podejmować samodzielne i mądre decyzje. Oraz ci, którzy biegle komunikują się z klientem, dyrektorem etc.

  1. Te sektory, które najbardziej są narażone na konkurencję wymagającą dużej ilości pracy manualnej. Czyli usługi, rolnictwo i przetwórstwo. Większość z tych osób jest na podobnym poziomie pod tym względem jak większość obecnie kształconej młodzieży w Polsce.

   1. Handel – coraz bardziej zdalny, internetowy.
    Rzemiosło naprawcze – brak zapotrzebowania.
    Rolnictwo – w krajach rozwiniętych 2-3% zatrudnienia
    Przetwórstwo rolne – linie zautomatyzowane.
    Gdzie to zatrudnienie?

    1. Handel internetowy też potrzebuje tanich pracowników -vide Amazon.de we Wrocławiu
     Rolnictwo przyciąga setki tysięcy ludzi z całej Europy wschodniej każdego roku w pracach sezonowych. Automatyzacja przetwórstwa jest ograniczona i nieustannie daje tysiące miejsc pracy. Usługi -turystyka, hotelarstwo etc.
     Proszę zwrócić uwagę na sektorową strukturę zatrudnienia pracowników z krajów poszerzonej UE która znalazła zatrudnienie w WB, Holandii a potem w Niemczech.

     1. Tylko ze ma efektywność wielokrotnie większą od detalicznego.
      Przypuszczam ze ta liczba pracowników sprzedaje o rząd wielkości większa masę towarową, czyli likwiduje 90% stanowisk w tym obszarze.

 3. Austria niemalże oficjalnie wprowadziła de facto już szariat jako obowiązujący: Policja „zaleca”, aby kobiety nie wychodziły same z domu .
  http://ndie.pl/austriacki-sposob-na-bezpieczenstwo-kobiet-nie-wychodzcie-z-domu-same/
  Na tym właśnie polega „geniusz” zachodnich technokratów.
  Popieranie ich to szaleństwo, ich trzeba odsuwać od wpływów a nie wspierać. W pierwszej perspektywie, należy robić wszystko inaczej niż oni oraz separować się od ich wpływów tu w naszym suwerennym kraju, w średniej perseptywie nalezy ukazywać ich szaleństwa na forum EU i robić wszystko aby pozbawiać ich poparcia na forum EU, w dalszej perspektywie trzeba reformować same struktrury EU, aby tego typu technokraktyczne myślenie trwale eliminować z przestrzeni publicznej.

  1. Mam nadzieję, że wreszcie uda się zaprotestować skutecznie przeciwko takiemu podejściu na forum UE. UE została zawłaszczona przez pewien sposób myślenia związanego z poprawnością polityczną – dobrze by było to zmienić.

    1. A gdy nie ma truskawek? Praca sezonowa polega na dorabianiu do zwykłej pracy. Nie może być głównym źródłem dochodu, zwłaszcza, gdy dotyczy osób uprawiających taharrisz, kiedy się nudzą. Poza tym porzućmy sferę abstrakcji – wyobraź sobie, że jakaś bliska Ci kobieta musi coś załatwić po zmierzchu w centrum Kolonii. Naprawdę to jest zupełnie spoko, co się dzieje? Naprawdę milion osób to jest nic? Myślisz, że Austria nie zamknie granic jakby co? Bo ja bym zamknął. Najpierw zaprosili do siebie milion, teraz…

     1. Ofiarą lokalnego autochtona też można paść. Wyobraźnia jest tylko uzupełnieniem wiedzy mówił Einstein a nie zamiennikiem. Austria może zrobić wiele rzeczy

     2. Osoba racjonalna myśli w kategoriach „więcej” „mniej”. Kabul jest bardziej niebezpieczny dla kobiety w mini niż Warszawa, co nie znaczy, że w Warszawie nie popełnia się przestępstw. WIĘCEJ MNIEJ. Kolonia była BEZPIECZNIEJSZA jeszcze poprzedniego Sylwestra. Poziom przemocy znacząco WZRÓSŁ, co nie znaczy, że w Kolonii wcześniej przemoc nie istniała. WIĘCEJ MNIEJ.

     3. Zgadza się i sam za Monteskiuszem polecam takie myślenie ale to nie oznacza słuszności fiksacji nad bezpieczeństwem ukochanych kobiet tylko potrzebę chłodnej analizy danych

     4. Przeniesienie zwyczaju taharrisz na grunt europejski nie jest ok. Nie potrzebujemy tego. Szukamy rąk do pracy? Róbmy programy dla potencjalnych imigrantów, z grup dla nas bezpiecznych – Wietnamczycy, Hindusi, Ukraińcy, Laotańczycy, Tajowie etc. Taki mam wynik chłodnej analizy.

     5. Wystarczy wywalić tych co się tak bawią to wyśle sygnał pozostałym. Oni są tu nowi mogli nie wiedzieć że ktoś się ujmie za kobietami tak jak chłopi niemieccy którzy prawie zadźgali Henryka Walezego jak chciał pogwałcić chłopki we Francji to wtedy było ok

     6. Na razie wywala się 5 (próbuje), a przyjmuje tysiące. Dziennie zjeżdża 3000 osób (wcześniej do 10000 dziennie), bez żadnej dokładnej kontroli. Wielu nie ma żadnych dokumentów. Taharisz w Niemczech uprawiało w tego Sylwestra co najmniej 1000 osób, namierzono kilka (może teraz kilkanaście). Dlaczego nie można przyjmować jedynie rodzin, jak w Kanadzie? To takie trudne? Jak ktoś mógł zostawić żonę, matkę i dzieci, widocznie nie uciekał z bardzo niebezpiecznego miejsca (o ile w ogóle skądkolwiek uciekał). Dodam, że bardzo kontrowersyjne jest przyjmowanie na przykład dezerterów z armii irackiej, czy od Asada. Czy rzeczywiście stają się uchodźcami uciekając przed obowiązkiem obrony swoich ojczyzn? Sądząc po wielu zachowaniach, można śmiało stwierdzić, że głównym elementem tożsamości większości migrantów jest islam, a nie ich ojczyzny, kultura etc.

 4. Wzorowe ucieczki niemieckich nazistow to Ameryki Pd., wzorowa pomoc Watykanu w ucieczkach, niech PN sie nie osmiesza. A powoływanie sie na Schroedera to niesmaczny zart, facet wykorzystał swoją pozycje aby robic wałki z Rosjanami, wykorzystał panstwo do wlasnych kokosowych interesow. Skompromitował sie i tyle.
  Prawda lezy po srodku, Niemcy musza zjesc te merkelową zabe bo nie mają wyjscia. Trzeba teraz robic dobrą mine do niechcianej gry i przekonywac Niemcow, ze zaba bedzie smaczna. W przypadku imigrantow to liczbe trzeba mnozyc co najmniej przez 3-4, bo po uzyskaniu statusu ochodzcy sciągną do siebie rodzine.
  Problemem nie są cudzoziemcy czy imigranci jako tacy tylko ich ilosc. Z imigracji kontrolowanej zrobiła sie imigracja niekontrolowana, z obszarow arabskich. Niemcy mają kupe roboty aby zasymilowac tych nowych semitow. Ryzyko, ze bedą getta jest potezne. Viel Glück!

 5. „Wszyscy podziwiają niemiecką Grundgesetz czyli konstytucję.”
  „Tekst konstytucji napisali Amerykanie. Niemcy nie dopisali tam ani przecinka” – (W.Brandt)
  „Niemcami fascynują się Grecy” i dlatego W. Schäuble nazwali Pinochetem Europy.
  „Wpuścili milion niemal zgoda, ale z tego 250 tys od razu odesłali, bo stwierdzili że tym azyl w żadnym wypadku nie przysługuje.” Panie bajkopisarzu, o tym czy komuś przysługuje azyl, decyduje urzędnik Urzędu emigracyjnego a nie policjant straży granicznej. Te 250 tys. odesłanych to chyba się Panu przyśniło, bo nie ma n/t żadnej informacji. Te parę setek odesłanych do Austrii to byli Ci którzy deklarowali że udają się do Szwecji lub Danii.
  „Mimo zaskoczenia udało jej się zapobiec ogromnej większości incydentów.” Nic się jej nie udało. Udało się w Finlandii, mimo że też się nie zapowiadali u władz.
  „Julia Kloeckner z CDU z Palatynatu mówi o nowych zasadach edukacji kulturowej dla imigrantów, przypomina o sukcesach asymilacji wcześniejszych fal imigrantów”
  J. Kloeckner staje do wyborów dlatego gada co gadać należy. W żadnym kraju nie udała się integracja Arabów. Turcy, w trzecim pokoleniu zintegrowani w 50%. Nie słyszał Pan o rodzinnych gangach Libańczyków w Berlinie i Bremen. Prokurator nie oskrża bo boi się o swoje życie. Tak wygląda integracja.
  Przytoczę Panu cytat z NYT:
  „Jeżeli wierzy Pan, że starzejące się sekularne i homogene społeczeństwo pokojowo zintegruje wędrówkę tego rozmiaru i o takiej kulturowej różnicy, to ma Pan ogromną przyszłość jako rzecznik prasowy obecnego rządu. ….
  I to oznacza że A. Merkel musi odejść żeby jej kraj i kontynent do którego on przynależy nie musiał zapłacić zbyt wysokiej ceny za dobrze rozumiany obłęd…….. 800 tys. młodych mężczyzn w wieku 20-30 lat, bez kobiet, to jest testosteronowa bomba.” Koniec cytatu.

  1. Wyrzuciłem obelgi. Następnym razem skasuje całą wypowiedź. Co do merytoryki. Konstytucję napisali Amerykanie ale jest to konstytucja RFN, prawda? Schauble Grecy nie lubią ale kultura ich fascynuje. Ze strażą gran ti byl skrót myślowy. Pisalem że Julia k mówi wlasnie o tym co pan pisze. Prokuratorzy się boją? Ma pan na ti jakiś dowód czy mamy wierzyć bo pan tam mieszka? Naoczny świadek to najsłabszy dowód naukowy bo działa to tylko lokalnie… Niezły ubaw że nie zrozumiał pan że podziw dla Niemców dotyczy kultury a nie eurokryzysu. Zresztą tu też się pan myli. Mariano Rajoy wlasnie wyprowadza powoli Hiszpanie z kryzysu gospodarczego metodami Schauble

   1. "Prokuratorzy się boją? Ma pan na ti jakiś dowód czy mamy wierzyć bo pan tam mieszka?"

    Poszukaj Pan sobie w archiwum Welt oline artykuł na ten temat, panie specjalisto od spraw niemieckich.

 6. PROBLEMÓW Z NIELEGALNYMI I MIGRANTAMI MUZUŁMANSKIMI JEST KILKA —LICZBY KŁAMIĄ LUB ICH NIEMA —POLITYKA KOREKT ZABRANIA PRZEPROWADZAC PEWNYCH BADAN LUB POWOŁYWAC SIE NA NIE /PODOBNIE JAK Z BADANIAMI NAZISTÓW /ŚĄ BADANIA NIELEGALNE CYTOWANE PRZEZ SKRAJNA PRAWICE ZE BILANS SPROWADZENIA TURKOW DO NIEMIEC W LATACH 60 JEST UJEMNY/BILANS 50 LAT/— TO ZNACZY PANSTWO WYDAŁOWIECEJ NA NICH DOMY KOMUNALNE SZKOLNICTWO ZASIŁKI ETC NIZ EFEKT ICH PRACY /GRUPA SPOŁECZNA NAJLICZNIEJSZA W SZAREJ SFERZE /UCHYLAJACA SIE OD PŁACENIA PODATKOW//INNA SPRAWA ZE DOŁACZENIE DDR -TEZ MIAŁO UJEMNY BILANS/BILANS 25 LAT/— PODOBNO TERAS JEST NA ZERO-ALE TU SA WZGLEDY SENTYMENTALNE I HISTORYCZNE == WE FRANCJI NIEWOLNO PYTAC O KRAJ PRZODKÓW LUB O WIARĘ W ANKIETACH -WIEC -DANE SA ZAFAŁSZOWANE 6-10 MILIONÓW -WIEC OKOŁO 10% LUDNOŚCI -TWORZA GETTA I ROZMIESZCZENI SA NIERÓWNO -MIASTA -ZWŁASZCZA NA POŁUDNIU I STOLICA —WIELKIE BEZROBOCIE WSÓD NICH DOCHODZACE DO 50% WŚRÓD MŁODZIEZY —CIEKAWE JEST TO ŻE ANI NIEMCY ANI FRANCUZI /MUZUŁMANIE/ NIECHCA PRACOWAĆ W WIELU ZAWODACH I ZASTEPIJA ICH INNE NACJE PRZYJEZDNI Z EUROPY /OPIEKA NAD STARSZYMI ROLNICTWO – EKOLOGICZNE PRZETWÓRSTWO ŚMIECI I WIELE INNYCH -CIEKAWA JEST STRUKTURA ZATRUDNIENIA NOWYCH EMIGRANTÓW W ANGLI CI Z POZA EUROPY 20% POPULACJI PRACUJE /RESZTA DZIECI SOCJAL BEZROBOCIE -PODCZAS GDY POLACY ODWROTNIE 80% PRACUJE —PODOBNIE JEST W NIEMCZECH I FRANCJI—OCZYWISCIE ZNANE SA SPRAWY ZE NAREPREZENTOWALNOŚĆ JEST W WIEZIENIACH OD 3 KROTNEJ DO 10 KROTNEJ -W STOSUNKU DO % POPULACJI —TE SPRAWY OCZYWISCIE NIEDOTYCZA UKRAINCÓW WIETNAMCZYKÓW CZY HINDUSÓW —SPRAWA DOTYCZY WIEC RELIGI SZEROKO POJETEJ ZWYCZAJÓW — WIEC JEST TO BARDZO DŁUGOFALOWA INWESTYCJA – W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOSCI NIEBEDZIE Z TEGO ZYKU – ALE NIEMCY MYSLA PERESPEKTYWICZNIE TRZECIA RZESZA 1000 LAT-WIEC ZWIEKRZENIE PULI GENÓW MOZE BYĆ KORZYSTNE I W TYM ASPEKCIE GWAŁTY PLUS ZAKAZ ABORCJI KOSCIOŁA KATOLICKIEGO MOZE BYC CZESCIA WIEKRZEJ CAŁOSCI /PLAN /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *