W naszych sercach demokracja! Trzynadlowski, Tracz, Korczak

 

Demokracja daje nam uczucie dumy i wolności. Demokracja to sens i smak społecznego życia. Zawsze warto jej bronić, zawsze warto stać po jej stronie. Nawet jeśli bywa kulawa i niedoskonała, żądni władzy dyktatorzy szybko przypominają nam jej wartość. O demokracji mówi Michał Korczak, Andrzej Trzynadlowski i Małgorzata Tracz. A wszystko w obecności tysięcy ludzi spragnionych wolności.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “W naszych sercach demokracja! Trzynadlowski, Tracz, Korczak”

 1. „Demokracja to sens i smak społecznego życia. Zawsze warto jej bronić, zawsze warto stać po jej stronie.”
  Rozumiem, że autor tych słów w sytuacji gdy w domu podejmowana jest decyzja co zrobić z ostatnimi oszczędnościami stanie w obronie głosu większości społeczności zamieszkującej w jego gospodarstwie domowym gdy 3 osiemnastoletnie córki stwierdzą, że te pieniądze mają być przeznaczone na wakacje na karaibach gdzie będzie koncertował One Direction zamiast na czarną godzinę jak chcą rodzice?

   1. Bo bieda i niedostatek to nie jest efekt demokracji. Skąd w narodzie przekonanie, że dyktatura Kaczyńskiego przyniesie powszechny dobrobyt?

    1. Pan, chyba nie zauważył że Kaczyński doszedł do władzy demokratycznie!
     Jaka dyktatura? Może mi krytycy dyktatury Kaczyńskiego wyjaśnią co takiego zmieniło się od 2007r, kiedy Kaczyński uznał wyniki wyborów i nie ogłosił się Królem, w stosunku do roku 2019, kiedy podobno będziemy mieć na tronie Jarosława I Kaczyńskiego?

 2. Generalnie uważam pogląd Pana Napierała że wartość mają idee np konserwatyzm, a demokracja to tylko sposób wyboru władz, za słuszny.
  Dodałbym od siebie że wcale nie jest oczywiste że jest to sposób najlepszy! Może się np okazać że pewne cywilizowane systemy autorytarne, np monarchie konstytucjyjne lepiej chronią wartości liberalne od demokracji! Historia wcale się nie skończyła. W wielu miejscach świata demokracja liberalna chwieje się w posadach. Może warto wypróbować inne systemy wyłaniania władz, niż demokracja która legitymizuje władzę typów pokroju Kaczyńskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dziesięć =