Kobieta marionetką polskiej polityki? Senyszyn, Tracz, Pierzchalski, Borkowski, Tabisz etc.

 

Czy kobieta jest marionetką polskiej polityki? Czy jest tylko używana przez partie aby ocieplać ich wizerunek, czy też – zdobywszy w nich wysoką pozycję, rządzi nimi i je kształtuje? Zapraszamy na fascynujący pojedynek w ramach debaty oksfordzkiej. Starły się dwie drużyny. Pod wodzą Joanny Senyszyn wystąpili obrońcy tezy instrumentalnego traktowania kobiet – polityczek, a pod zielonym sztandarem Małgorzaty Tracz ruszyli do boju przeciwnicy tezy o niesamodzielnej roli kobiet – polityczek. Jako, że polemiczną walkę zasilił także wydział dziennikarstwa i nauk społecznych UWr mocnych argumentów i pięknych, oratorskich popisów nie zabrakło.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Kobieta marionetką polskiej polityki? Senyszyn, Tracz, Pierzchalski, Borkowski, Tabisz etc.”

  1. Ciekawy pojedynek. Cała dyskusja widac zainspirowana marionetką Szydło, i marionetem Dudą. Ale w tym przypadku myli sie ten kto mysli, ze oni są marionetami, po prostu jest to uległosc jednemu samcowi, przewodnikowi stada. Tak działają prawa przyrody, i gwarantują hierarchie i jasny podział rol w stadzie.
    Jak Kopacz otaczała sie katechetkami to nic dziwnego, ze to były dziewczynki. Jak Kopacz całowała dziada (Franka) w reke to był to tez rodzaj poddanstwa, Kopacz była marionetką kleru. Albo jakis misiek jest doradził, pocałuj papieza to załatwi ci kilka głosow w wyborach.
    Partia Kobiet juz na poczatku strzeliła sobie w stope nazywajac sie partia kobiet, to powinien byc Klub Kobiet, inaczej juz na wstepie wykluczyły sie ze wzrostu członkow i strefy wplywow. Gretkowska miała racje, ale ona probowała na polski grunt zaszczepic cos co nie miało szans. Zbyt duza przepasc czasowo-mentalna (vide cheerliderki krecące dupciami) miedzy Polską a Skandynawią. Jej goła prezentacja PK to była golizną (wcale nie seksowną), a nawet dzisiaj ten profesorek widzi w tym seks! Sam nie dorosł jeszcze do pewnych spraw.
    Kobiety są czesto wpuszczane przez mezczyzn w kanał, np. Nowackiej jakis geniusz PR doradził aby wyeksponowała biust, to dostanie wiecej głosow, no i pokazywała rowek. Co tu mowic o kobietach, sam Leszek Miller dostał zacmienia mozgu, za duzo oglądał celebryckich wystąpien, i wystawił seksistowskiego ogorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *