Kolor trumpowej energii

Jeden z ciekawszych, krótkich materiałów filmowych z ostatnich dni kampanii to rejestrowane po kryjomu nagrania z wieców Trumpa, które pozwalają nie tyle dowiedzieć się, poczytać co rzeczywiście poczuć klimat i rodzaj energii jaka dominowała w kampani Trumpa.
Wiece te miały wymiar ekstatyczny, energetyzowały ludzi i dawały im 'chronioną przestrzeń’ do bycia naprawdę sobą, do wyzwolenia się z kajdanów politycznej poprawności. Aby poczuć tą energią, powąchać ją i zobaczyć jej kolor, wystarczy zobaczyć materiał.
trumpo-rally
[divider] [/divider]
 

O autorze wpisu:

8 Odpowiedź na “Kolor trumpowej energii”

 1. Jak do tej pory uważałem, że Pana wiedza o USA wykracza poza wiedzę internetową, ale właśnie nabrałem wątpliwości. Jakkolwiek jestem przeciwnikiem „politycznej poprawności”, zwłaszcza narzucanej administracyjnie to jednak warto odnotować fakt, że Amerykanie używający standardowo słów „nigger” i „fagg” nie używają również określenia „Polish” lub „Poles” ale „Polacks”. W ich mniemaniu jest to określenie takiego biednego głupka, który kaleczy angielski z nieprzyjemnym, świszczącym akcentem.

  1. Rozumiem, że nie wychwycił Pan sarkazmu w drugim akapicie. Myślę, że materiał ma dość jednoznaczny wydźwięk

 2. Oglądając ten cały zgiełk nietrudno zauważyć, że duża część polskich sympatii do Donalda Trump opiera się na infantylnej nadziei, że Trump zniesie wizy, a Ryanair uruchomi loty do USA za sto złotych i będzie można spokojnie i masowo pokrzykiwać swoje „q..rwy” na Times Square, tak jak to bywało w swojskim Londku. Tyle że Trump nie ma takiej władzy, a rzeczywistość jest dużo bardziej złożona:
  http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/pomnik-katynski-zbezczeszczony/
  Poniżej komentarz radia WRKL:
  „Wandale zbezcześcili Pomnik Katyński w Niles IL
  Wandale umieścili napis nawiązujący do wypowiedzi Donalda Trumpa z kampanii wyborczej na płycie Pomnika Katyńskiego na cmentarzu św. Wojciecha w Niles, gdzie znajduje się także tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej.
  Białą olejną farbą wymalowano słowa „THEY ARE NOT WAR HEROS I LIKE PEOPLE THAT WEREN’T CAPTURED” – „Oni nie są bohaterami wojennymi. Lubię ludzi, którzy nie dali się złapać”. Jest to nawiązanie do wypowiedzi Trumpa na temat republikańskiego senatora Johna McCaina, który w czasie kampanii wyborczej nie poparł miliardera z Nowego Jorku.
  „On nie jest bohaterem wojennym. Uważa się go za takiego, bo dał się złapać. Ja lubię ludzi, którzy nie dają się złapać” – powiedział Trump o republikańskim senatorze. John McCain służył w Wietnamie jako pilot marynarki wojennej; został zestrzelony i pojmany. Mimo ciężkich tortur nie ujawnił żadnej informacji poza swoimi danymi oraz stopniem wojskowym.
  Trwa poszukiwanie osób odpowiedzialnych za zbezczeszczenie pomnika.’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =