Korpo wg Theatrum Illuminatum

Tym razem Theatrum Illuminatum przedstawia życie w wielkiej korporacji; kurierzy, Ygrekowscy egocentryczni kandydaci do pracy, leniwce, szefowie-ageiści, niekompetentny dział FOTO, culture-clashes itd.

Enjoy!

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

2 Odpowiedzi na “Korpo wg Theatrum Illuminatum”

  1. Fajnie, że zająłeś się tym tematem, ale mam wrażenie, że chyba to niekoniecznie wszystko jest korpo, raczej polski modern biznes. Dużo wszystkiego w jednym. No i te interviews trochę mało realne… A relacje międzypokoleniowe w Polsce to temat na doktorat z patologii społecznej. Za to dobrze wyśmiane nadęcie i partactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *